Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Oddelegowanie pracowników

PrintMailRate-it

Usługa skierowana jest do pracodawców oddelegowujących swoich pracowników do innego miejsca pracy na terenie kraju lub za granicę, a także do pracodawców zagranicznych, wysyłających swoich pracowników do pracy w Polsce.


Delegacje transgraniczne pracowników oznaczają dla pracodawcy konieczność przestrzegania określonych reguł, wynikających w szczególności z dyrektyw unijnych, których celem jest m.in. zapewnienie minimalnego poziomu ochrony pracowników delegowanych. Co do zasady warunki zatrudnienia pracownika delegowanego nie mogą być mniej korzystne niż w państwie, do którego został oddelegowany. Nieprzestrzeganie tych reguł może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla pracodawcy, poczynając od sporu z pracownikiem, na sankcjach finansowych kończąc. Dlatego tak istotne znaczenie ma prawidłowe ukształtowanie warunków umowy o oddelegowanie. Skorzystanie z fachowego doradztwa pozwoli wyeliminować takie ryzyko.


Radcy prawni i adwokaci w Rödl & Partner ściśle współpracują z zespołami doradców podatkowych, dzięki czemu w przygotowywanych dla Państwa rozwiązaniach uwzględniane są także podatkowe aspekty oddelegowania oraz skutki w zakresie zabezpieczenia społecznego. Dzięki licznym biurom na całym świecie zapewniamy wsparcie również w kraju oddelegowania.


W ramach oddeleowania pracowników usługi Rödl & Partner obejmują m.in.:

  • optymalizacja oraz ukształtowanie modelu oddelegowania pracownika,
  • sporządzanie opinii prawnych,
  • sporządzanie umów o oddelegowanie,
  • rozliczanie pracowników oddelegowanych,
  • audyt obowiązujących w przedsiębiorstwie praktyk dotyczących delegowania pracowników za granicę,
  • wsparcie przy postępowaniach kontrolnych prowadzonych zarówno w kraju, jak i za granicą,
  • pomoc w sporządzaniu dokumentacji dla ZUS i innych instytucji.​

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

dr Monika Behrens

radca prawny

Partner

+48 22 244 00 26

Wyślij zapytanie

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

+48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

 Pozostańmy w kontakcie

 

Deutschland Weltweit Search Menu