Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Aktualności

PrintMailRate-it
Nowi Associate Partnerzy 

 

 

 Do grona Associate Partnerów w Rödl & Partner dołączyło 10 osób:

 • Katarzyna Kubica, audyt, Gliwice
 • Grzegorz Gęborek, doradztwo prawne, Gliwice
 • Maciej Wilczkiewicz, doradztwo podatkowe, Gliwice
 • Edyta Gruszka, księgowość płacowa, Kraków
 • Piotr Derylak, audyt, Kraków
 • Anna Harasimowicz, doradztwo podatkowe, Warszawa
 • Renata Misior, księgowość płacowa, Warszawa
 • Karolina Sieraczek, doradztwo prawne, Wrocław
 • Daria Walkowiak-Dobner, doradztwo podatkowe, Wrocław
 • Paweł Kolenkiewicz, księgowość finansowa, Wrocław

 

 

 

Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali tę ważną nominację. To efekt zaangażowania w wykonywanie codziennych obowiązków oraz pracy nad swoim warsztatem zawodowym oraz warsztatem lidera. Życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju w Rödl & Partner!

 

 

Rödl & Partner w XVI Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika „Rzeczpospolita”

 

 

W XVI edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej” odnotowaliśmy wysokie pozycje. Aż czterech naszych ekspertów znalazło się w gronie rekomendowanych doradców podatkowych.


Zajęliśmy:

 • 7. miejsce – w kategorii: największe firmy według liczby doradców podatkowych;
 • 8. miejsce –  w kategorii: największe firmy według przychodów za 2021 r.

 

 

Dodatkowo kapituła rankingu, w skład której wchodzą wybitni przedstawiciele świata nauki – wyłoniła najlepszych specjalistów w dziedzinie prawa podatkowego. Wśród rekomendowanych doradców znaleźli się:

 • doradztwo compliance – Katarzyna Judkowiak; doradca podatkowy i Partner;
 • doradztwo ws. cen transferowych – Dominika Tyczka-Szyda, doradca podatkowy i Associate Partner;
 • podatek od nieruchomości – Jakub Wajs, radca prawny, doradca podatkowy;
 • PIT – Monika Spotowska, adwokat, doradca podatkowy i Associate Partner.


Cieszymy się, że tak liczne grono naszych doradców zostało docenione i wyróżnione w tegorocznej edycji rankingu. Wysokie wyniki potwierdzają naszą troskę o jakość świadczonych usług doradztwa podatkowego i zorientowanie na potrzeby klientów.

 

 

Rödl & Partner w XXI Rankingu Firm Audytorskich dziennika „Rzeczpospolita”

 

 

W tegorocznym XXI Rankingu Firm Audytorskich dziennika "Rzeczpospolita" zostaliśmy sklasyfikowani na 11. pozycji pod względem przychodów z audytu (dane za 2021 r.). Biorąc pod uwagę kolejność według przychodów ogółem plasujemy się tuż za Wielką Czwórką, tj. na 5 miejscu.

 


Zestawienie „Rzeczpospolitej” zostało przygotowane na podstawie nadesłanych ankiet. Pod uwagę brano m.in. takie kryteria jak:

 • przychody z czynności rewizji finansowej stanowiące podstawę naliczenia opłaty z tytułu nadzoru;
 • liczba czynności rewizji finansowej przeprowadzonych w 2021 r.;
 • liczba biegłych rewidentów z polskimi licencjami;
 • zatrudnieni przy audycie (bez administracji).

 

 

Wsparcie dla pracowników Rödl & Partner z Ukrainy i ich rodzin

 

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, a jedną z naszych wartości jest „okazywanie troski”. W obliczu wojny w Ukrainie pracownicy Rödl & Partner w Polsce – od pierwszych dni trwania konfliktu podjęli działania, aby nieść pomoc koleżankom i kolegom z Ukrainy i ich rodzinom.

 

Transport i baza lokalowa

W ramach Rödl & Partner w Polsce powstała specjalna grupa robocza, która koordynuje firmowe inicjatywy pomocy – głównie dla naszych pracowników z biur z Kijowa i Charkowa. Dbamy o przyjazd i pobyt naszych pracowników oraz ich rodzin – zaczynając od organizacji przejazdów z Ukrainy, odebrania osób z polskiej granicy, zapewnienia zakwaterowania, pomocy prawnej, przygotowania miejsca do pracy czy wsparcia w obszarze życia codziennego w Polsce. Do tej pory udało nam się pomóc ponad 60 osobom i 9 zwierzętom. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się nasi pracownicy, którzy wielokrotnie oferowali wsparcie w czasie prywatnym.

 

 

Zbiórki koleżeńskie

Prowadzimy wewnętrzną zbiórkę pieniężną. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc naszym koleżankom i kolegom z Ukrainy w aklimatyzacji w Polsce. Dodatkowo realizujemy zbiórki rzeczowe, np. żywności, ubrań, wyposażenia domów (drobne AGD, meble itp.). W ramach pomocy koleżeńskiej wspieramy również w kwestiach formalno-prawnych, jak np. złożenie wniosku o dowód osobisty, zapisanie dzieci do przedszkoli, pomoc podczas wizyt u lekarzy. Na stałe współpracujemy z dwoma osobami mówiącymi w języku ukraińskim. Staramy się, by nasi współpracownicy i ich rodziny czuli się bezpiecznie.

 

Odwołanie Gali Jubileuszowej z okazji 30-lecia Rödl & Partner w Polsce

Dodatkowo firma podjęła decyzję o odwołaniu Gali Jubileuszowej z okazji 30-lecia Rödl & Partner w Polsce. Obecna sytuacja związana z wojną w Ukrainie oraz organizowaniem wsparcia i pomocy dla naszych pracowników i ich rodzin nie jest odpowiednim czasem do zabawy i świętowania. Jako Rödl & Partner w Polsce postanowiliśmy przeznaczyć kwotę 200 tys. zł na rzecz organizacji niosących pomoc humanitarną Ukrainie.

 

 

Rödl & Partner w 16. Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej

 

 

W rankingu Największych firm doradztwa podatkowego w kategorii firm dużych – czyli zatrudniających 10 i więcej osób z uprawnieniami – Rödl & Partner w Polsce zajął wysokie 2. miejsce. Oznacza to, że zostaliśmy sklasyfikowani zaraz za firmami z Wielkiej Czwórki.


Pod względem przychodów w 2021 roku zostaliśmy uwzględnieni na 4. miejscu w kategorii dużych firm.Dodatkowo zajęliśmy wysokie pozycje w kategoriach bez podziału na grupy – TOP 30:

 • firmy pod względem liczby doradców podatkowych – 6. miejsce;
 • firmy pod względem liczby klientów – 6. miejsce.


Dominika Tyczka-Szyda doradca podatkowy i Associate Partner w Rödl & Partner została wyróżniona na 3. miejscu w zestawieniu TOP doradcy podatkowi w kategorii CIT.


W części poświęconej informatyzacji podatków zostaliśmy także docenieni za narzędzie do cross-sellingu oraz kalkulator PIT.


16. Ranking Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej został podzielony na trzy zasadnicze części: największe firmy, najlepsze firmy oraz najlepsi doradcy podatkowi w 2021 r. O pozycjach decydowały wyniki firm oraz ich osiągnięcia, a w kategoriach indywidualnych sukcesy doradców.

 

 

 

Diamenty Forbesa 2022

 

 

Już po raz czwarty Rödl & Partner został uhonorowany „Diamentem Forbesa” i znalazł się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W tym roku nasz „Diament” lśni podwójnie.


Rödl & Partner otrzymał podwójne wyróżnienie – dla usług BPO oraz w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego. Tytuł potwierdza wielostronny i dynamiczny rozwój firmy pomimo burzliwego otoczenia gospodarczego.


Ranking bada i wskazuje firmy, które w ostatnich trzech latach najszybciej zwiększały swoją wartość, sprawdzając m.in.: wyniki finansowe, wartość majątku, wiarygodność płatniczą i zdarzenia prawne.

 

 

 

 

„25 prawniczek w biznesie” – lista magazynu Forbes Women

 

Dr. iur. Monika Behrens, radca prawny i Partner współodpowiedzialny za dział doradztwa prawnego w Rödl & Partner w Polsce znalazła się wśród wyróżnionych kobiet na liście 25 najwybitniejszych prawniczek w biznesie. Raport powstał z inicjatywy „Forbes Women Polska” oraz Fundacji Women in Law.

 

 

 

Do kapituły pierwszej edycji zestawienia zostali zaproszeni przedstawiciele różnych środowisk – wskazali prawniczki, które mają znaczący wpływ na polski biznes. Osiągnięcia zawodowe, wsparcie innych kobiet działających w prawniczym środowisku oraz działania pro bono to główne kryteria, jakimi przy wyborze kierowała się kapituła.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

25 lat członkostwa Rödl & Partner w AHK Polska

 

Podczas Gali 25-lecia Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) Renata Kabas-Komorniczak oraz Marzena Rączkiewicz odebrały, w imieniu Rödl & Partner – statuetkę dla firm założycielskich.

 


Rödl & Partner jest członkiem AHK Polska od początków istnienia organizacji, czyli od 1995 r. AHK Polska reprezentuje interesy około 1000 firm członkowskich i działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych.


AHK Polska jest nie tylko izbą bilateralną z największą ilością firm członkowskich w Polsce, lecz również jedną z największych Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK) na świecie.

 

 

 

Rödl & Partner doradza Hamaton Automotive Technology

 

Rödl & Partner podjął współpracę z notowanym na giełdzie chińskim dostawcą motoryzacyjnym Hamaton Automotive Technology. W gronie doradców znaleźli się przedstawiciele Rödl & Partner w Polsce – Jarosław Hein, doradca podatkowy, adwokat i Partner oraz Jarosław Kamiński, adwokat i Associate Partner.


Firma przeprowadziła kompleksowe doradztwo dla notowanego na giełdzie chińskiego dostawcy motoryzacyjnego Hamaton Automotive Technology Co., Ltd. (Hamaton) w udanym podwyższeniu kapitału w drodze oferty prywatnej.

 


Spółka Hamaton notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Shenzhen wyemitowała 30 mln nowych akcji w cenie 9,92 renminbi za akcję i pozyskała wpływy w wysokości 297,6 mln renminbi (ok. 38 mln euro). ). Zebrane środki zostaną wykorzystane na strategiczny rozwój firmy, w tym plan ekspansji spółki zależnej Westfalia Metal Components (Shanghai) Co., Ltd.


Zespół ekspertów Rödl & Partner przeprowadził analizę prawną due diligence europejskich spółek zależnych klienta według zasad notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Shenzhen oraz wydał opinie zgodne z prawem: niemieckim, brytyjskim, czeskim i polskim. Zespół koordynował  również doradztwo prawne na rynku północnoamerykańskim.


Skład zespołu doradców Rödl & Partner:
Jiawei Wang, Partner (China Outbound Investment), kierownik projektu, Stuttgart – Legal
Daojie Wang, Senior Associate (China Outbound Investment), Shanghaj – Legal
Thomas Fräbel, Partner (Capital Market), Lead Niemcy, Monachium – Legal
Moritz Sippel, Associate (Corporate), Monachium – Legal
Jan Eberhardt, Partner (Corporate), Lead Wielka Brytania, Birmingham – Legal
Hans-Ulrich Theobald, Partner (Corporate, M&A), Lead Czechy, Praga – Legal
Jarosław Hein, Partner (Corporate), Lead Polska, Warszawa – Legal
Jarosław Kamiński, Associate Partner (Corporate), Polska, Warszawa – Legal

 

 

 

Nowi Senior Associate

 

 

Do grona Senior Associate w Rödl & Partner dołączyło 12 osób:

 

 • z działu BPO: Kamila Barańska, Izabela Modzelewska, Joanna Pol, Milena Prokop, Joanna Sidorowicz, Karolina Sochalska,
 • z działu doradztwa prawnego: Jagna Bronk, Magda Dubiel,
 • z działu doradztwa podatkowego: Krzysztof Smach, Agnieszka Szczotkowska, Aleksandra Wozowicz, Maciej Woźnica.

 

 

 

Nominacja na stanowisko Senior Associate w Rödl & Partner to znaczące wyróżnienie, będące efektem wielu lat ciężkiej pracy. Wszyscy mianowani nieustannie poszukują nowych wyzwań, zawsze działają z pełnym zaangażowaniem oraz wykazują pro-klienckie nastawienie.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej!

 

 

 

19. Ranking Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej”

 

 

W tegorocznym Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika „Rzeczpospolita” Rödl & Partner zdobył wyróżnienie w kategorii nowoczesność w zarządzaniu. Tym samym znaleźliśmy się w gronie najbardziej innowacyjnych firm prawniczych w Polsce.

 

Firma otrzymała wyróżnienie za wdrożenie programu mentoringowego dla nowych Partnerów, mentee przygotowujących się do swoich ról. Program przewiduje przekazanie wiedzy, umiejętności i postaw przez doświadczonych Partnerów, mentorów. Wspiera także kulturę organizacyjną firmy.


W Rankingu  „Rzeczpospolitej” nagradzane są największe i najlepsze firmy prawnicze w kraju. W obszarze innowacji badano najbardziej nowatorskie rozwiązania i technologie, jakie kancelarie wprowadziły u siebie w 2020 r.


Zajęliśmy także:

 • 28. miejsce w pod względem liczby adwokatów i radców prawnych (awans o 3 pozycje),
 • 23. miejsce pod względem liczby prawników (71 osób).

 

W Rödl & Partner wiemy, że w prowadzeniu biznesu potrzebny jest ciągły rozwój i równowaga. Wyniki Rankingu potwierdzają nasze dążenie do wysokiej jakości świadczonych usług prawnych i zorientowanie na potrzeby innych.

 

 

 

Rödl & Partner w XX Rankingu Firm Audytorskich dziennika „Rzeczpospolita”

 

 

W XX edycji Rankingu Firm Audytorskich dziennika „Rzeczpospolita” utrzymujemy silną 11. pozycję.


Dodatkowo wśród firm audytorskich według przychodów z audytu (dane za 2020 r.) – zajęliśmy 10. miejsce. Natomiast wśród firm audytorskich badających spółki na GPW (dane za 2020 r.) znajdujemy się na 21. miejscu – awansując o 7 pozycji.

 

 

„Rzeczpospolita” przygotowała zestawienie najlepszych firm audytorskich na podstawie nadesłanych ankiet. Pod uwagę brano m.in. kryteria takie jak:

 • przychody z czynności rewizji finansowej stanowiące podstawę naliczenia opłaty z tytułu nadzoru;
 • liczba czynności rewizji finansowej przeprowadzonych w 2020 r.;
 • liczba biegłych rewidentów z polskimi licencjami;
 • zatrudnieni przy audycie (bez administracji).


Nasze wartości pragnienie sukcesu i duch zespołowości budują stabilne i wysokie standardy świadczonych przez nas usług audytorskich, co znajduje potwierdzenie w otrzymanym wyróżnieniu. 

 

 

 

Rödl & Partner w XV edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej”

 

 

W XV edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej” odnotowaliśmy wysokie pozycje. Nasze starania i wysiłki, by podnosić swoją konkurencyjność na rynku firm doradztwa podatkowego znajdują odzwierciedlenie w otrzymanych wyróżnieniach – zarówno w tym roku, jak i latach poprzednich.


Zajęliśmy:

 • 5. miejsce – w kategorii: największe firmy pod względem liczby doradców podatkowych;
 • 9. miejsce –  w kategorii: przychody firm doradztwa podatkowego.

 

Dodatkowo kapituła rankingu, w kategorii najlepsi doradcy w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego, przyznała tytuł najlepszego specjalisty w zakresie compliance – Katarzynie Judkowiak, która jest doradcą podatkowym z wieloletnim doświadczeniem i Partnerem w Rödl & Partner.

 

W gronie rekomendowanych doradców w tematyce cen transferowych znalazła się Dominika Tyczka-Szyda, doradca podatkowy i Associate Partner w Rödl & Partner.

 

 

20 praktyk Rödl & Partner w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

 

W 19. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” wskazanych i docenionych zostało 20 praktyk stosowanych przez Rödl & Partner. Są to:


Praktyki Rödl & Partner 2020

 • Cykl rozmów rozwojowych
 • Przewodnik dla pracowników „W stronę sukcesu”
 • Program mentoringowy
 • Projekt „Pomoc dla szpitali”
 • Współpraca z Fundacją Women in Law
 • Działania związane z promowaniem różnorodności
 • Konkurs plastyczny dla dzieci pracowników „Okazywanie troski”
 • Projekt Induction
 • Cykl webinarów dla klientów czasie covid
 • Projekt HRujemy z domu
 • Wyzwanie firmowe „W ramach Rödl & Partner 2020”
 • Program onboardingowy „Witamy w Rödl & Partner”
 • Program developmentowy dla kadry zarządzającej
 • Program poleceń „Poszukiwacze talentów”
 • Działalność edukacyjna dla studentów
 • Program coachingowy
 • Projekt „Dzielimy się wiedzą”
 • Działalność charytatywna
 • Prace nad polityką przeciwdziałania naruszeniom oraz rola osoby zaufania
 • Prace nad kodeksem etyki i systemem etycznym.

 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu corocznie wydaje Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, którego główną część stanowi przegląd działań firm z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju. Najnowsza edycja zawiera 1958 przykładów dobrych praktyk, które zostały zgłoszone przez 225 firm.


Działania CSR podzielone zostały na 7 obszarów, wyodrębnionych w normie ISO 26000:

 • Zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej
 • Praktyki z zakresu pracy
 • Środowisko
 • Prawa człowieka
 • Zagadnienia konsumenckie
 • Uczciwe praktyki operacyjne
 • Ład organizacyjny. 

 

Pobierz raport >>

 

 

 

Rödl & Partner w XV Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej 2020

 

Rödl & Partner zajął wysokie miejsca w XV Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej 2020, co potwierdza stabilną pozycję firmy wśród liderów doradztwa podatkowego.

 

W tegorocznej edycji rankingu wprowadzono i opublikowano podział firm na cztery grupy: „wielką czwórkę”, firmy duże – zatrudniające 10 i więcej osób z uprawnieniami (m.in. doradcy podatkowi, radcy prawni, adwokaci, biegli rewidenci), zatrudniające od 3 do 9 osób z uprawnieniami oraz zatrudniające do 2 osób z uprawnieniami.

 

W XV edycji rankingu wśród firm dużych zajęliśmy:

 • 3. miejsce – w kategorii Firmy pod względem liczby osób merytorycznych
 • 5. miejsce – w kategorii Firmy pod względem przychodów
 • 14. miejsce – w kategorii Największe firmy doradztwa podatkowego w 2020 r.

 

Dodatkowo zdobyliśmy wysokie pozycje w kategoriach bez podziału na grupy – TOP 30:

 • Firmy pod względem liczby doradców podatkowych – 5. miejsce
 • Firmy pod względem liczby klientów – 7. miejsce

Ranking Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej 2020 został podzielony na trzy zasadnicze części: największe firmy, najlepsze firmy oraz najlepsi doradcy. O pozycjach decydowały wyniki firm oraz ich osiągnięcia, a w kategoriach indywidualnych sukcesy doradców.

 

Diamnety Forbesa 2021

 

Rödl & Partner po raz trzeci znalazł się wśród laureatów elitarnego rankingu „Diamenty Forbesa”. A tym samym w gronie firm o najbardziej dynamicznym wzroście wartości - przychody od 50 do 250 mln zł dla województwa mazowieckiego.


Tytuł „Diament Forbesa 2021" to wyróżnienie i potwierdzenie stabilnej pozycji Rödl & Partner wśród najlepszych firm na polskim rynku. Wyniki rankingu opracowano na podstawie kryteriów takich jak: m.in. wyniki finansowe za lata 2017-2020, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza, a także brak negatywnych zdarzeń prawnych.


 

 

 

Rödl & Partner z Certyfikatem British Standards Institution

 

Rödl Outsourcing Sp. z o.o.  uzyskał Certyfikat British Standards Institution (BSI) potwierdzający działania w oparciu o System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z wymaganiami ISO/IEC 27001:2013 w zakresie realizacji usług kadrowych, płacowych i płacowo-kadrowych dla klientów zewnętrznych oraz świadczenia usług administracji, recepcji i procesów HR na potrzeby własne i spółek z grupy Rödl & Partner w Polsce.

 

BSI (British Standards Institution) to instytucja ściśle związana ze standardami i normami międzynarodowymi. Firma została założona w 1901 r. i była pierwszą na świecie Krajową Jednostką Standardów. Otrzymanie Certyfikatu BSI to potwierdzenie skuteczności i efektywności naszych działań.

 

roedl.pl_BSI.png

 

 

Rödl & Partner pomaga szpitalom

 

Rödl & Partner wspiera polską służbę zdrowia od początku pandemii. Podczas dwóch edycji akcji „Pomoc dla szpitali” przekazano darowizny dla siedmiu placówek w sześciu miastach. Pomogli również sami pracownicy.

 

Podstawowym założeniem akcji było odpowiedzenie na realne potrzeby. Każda przekazana darowizna została skonsultowana z wybraną placówką medyczną. Zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny, meble, urządzenia AGD takie jak lodówki, pralki, a także tekstylia i kosmetyki dla pacjentów, środki czystości – wszystko, co mogłoby poprawić funkcjonowanie w czasie pandemii.

 

W działania zaangażowali się także pracownicy firmy, organizując wewnętrzną akcję niesienia pomocy. W grudniu 2020 r. w Rödl & Partner zorganizowano zbiórkę pracowniczą „Świąteczna kawa dla ratowników”, w ramach której pozyskano środki na zakup kawy i herbaty dla dwóch stacji pogotowia – w Krakowie i  Gliwicach. Firma wsparła pracowniczą zbiórkę, podwajając zebraną kwotę.

 pomoc dla szpitali_ LINKEDIN.png


Rödl & Partner liderem rankingu „Book of lists” 2020/2021


 

Po raz kolejny Rödl & Partner znalazł się w czołówce prestiżowego rankingu przewodnika po polskim biznesie „Book of lists”. Nasz sukces w 25. edycji rankingu potwierdza stabilną pozycję Rödl & Partner na rynku firm doradczych.


Zajęliśmy 1. miejsce w trzech kategoriach: firmy księgowe (niezmiennie od 5 lat), firmy doradztwa podatkowego – notując awans z drugiej pozycji względem roku ubiegłego, a także wśród firm doradczych. 

Firma zdobyła wysokie miejsca również w innych kategoriach: 3. miejsce w kategorii firm audytorskich oraz 10. miejsce wśród firm prawniczych.


W rankingu firm doradczych wzięło udział 6 podmiotów, w rankingu firm księgowych – 17 oraz 11 firm doradztwa podatkowego i 11 firm audytorskich. Z kolei do rankingu firm prawniczych zgłosiło się 29. Wysokość przychodów była głównym kryterium wyboru firm w kategoriach doradztwa księgowego, podatkowego i audytu. Wśród firm prawniczych – liczba prawników.


„Book of lists” prezentuje rankingi z najważniejszymi informacjami o działalności ponad 1000 firm z 11 sektorów gospodarki typu B2B: budownictwo i nieruchomości, finanse, usługi dla firm, transport i logistyka, edukacja, IT, turystyka i podróże, gospodarka i przemysł.


Book of lists.jpg Wyróżnienia w Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej"

 

 

W 18 edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika „Rzeczpospolita” otrzymaliśmy 3 wyróżnienia w kategorii „Wsparcie przedsiębiorców i służby zdrowia podczas epidemii”: za wewnętrzną organizację pracy kancelarii podczas pandemii, zaangażowanie w tworzenie legislacyjnych rozwiązań antykryzysowaych podczas pandemii oraz za wsparcie dla służby zdrowia podczas pandemii.

 

Dzięki digitalizacji procesów i elektronicznemu obiegowi dokumentów bezpiecznie obsługujemy swoich klientów we wszystkich lokalizacjach na świecie, również w trybie zdalnym. Podczas kryzysu związanego z pandemią powołaliśmy jednostkę specjalną ds. COVID, która na bieżąco analizuje aktualne przepisy prawa. Jak dotąd nasi eksperci udostępnili przedsiębiorcom ponad 50 specjalistycznych artykułów, przeprowadzili kilkanaście darmowych webinariów analizujących sytuację rynku w kontekście pandemii i zaangażowali się w ponad sto projektów związanych ze wsparciem klientów. Zorganizowaliśmy także akcję „Pomoc dla szpitali”, w ramach której nasza pomoc dotarła do sześciu placówek medycznych, zlokalizowanych w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.


Ponadto, w kategorii rankingowej „Kancelarie według liczby prawników” awansowaliśmy o 5 miejsc w stosunku do poprzedniego roku, co pokazuje ugruntowaną pozycję naszej firmy na rynku.

 

ranking_Rzepa 2020.png

 

 Rödl & Partner rozpoczyna współpracę z Decora S.A.

 

Należąca do Rödl & Partner firma audytorska Roedl Audit Sp. z o.o. została wybrana przez Decora S.A. do przeprowadzenia audytu sprawozdań finansowych za rok obrotowy 2020 i 2021.

 

Roedl Audit Sp. z o.o. odpowiedzialny będzie za przeprowadzenie przeglądu i badania jednostkowych sprawozdań finansowych Decora S.A., a także przeglądu i badania skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy Kapitałowej Decora S.A. Kluczowym biegłym rewidentem jest Tomasz Martyniuk (biegłego rewidenta i Associate Partnera), wspierany przez Edytę Maciorowską (biegłego rewidenta i Associate Partnera).


Rödl & Partner to międzynarodowa firma świadcząca zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, business process outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting. Działa w 49 krajach i ma 109 biur, w których pracuje 4900 osób. W Polsce zatrudnia ponad 500 pracowników w sześciu lokalizacjach – Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Decora S.A. to notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych europejski lider produkcji podkładów podłogowych. Spółka sprzedaje swoje produkty na 5 kontynentach, chociaż skupia się na rynkach Unii Europejskiej. Produkty Decory można znaleźć we wszystkich krajach UE, zarówno pod własnymi markami (Arbiton, Ewifoam, Afirmax, Vidella) jak i markami partnerów. Spółka od wielu lat inwestuje w badania i rozwój, w opracowanie nowych technologii, nowych produktów oraz park maszynowy. Posiada własne laboratorium badawczo-rozwojowe, a produkty powstają w trzech zakładach produkcyjnych przy współudziale ponad 500 pracowników.

 

0.jpg

 

 

Wzrost przychodów Rödl & Partner o 8,5%


 

Rödl & Partner kontynuuje stabilną tendencję wzrostową w roku obrotowym 2019. Globalny obrót wzrósł o 8,5%, do kwoty 489,9 milionów euro (w porównaniu do 451,5 miliona w roku poprzednim), z czego 264 miliony euro (+ 11,8%) to obrót osiągnięty w Niemczech. Obrót poza Niemcami wzrósł o prawie 5% i wyniósł 226 milionów euro. Rödl & Partner generuje całość obrotu w swoich biurach, które obecnie ma w 49 krajach świata. Fuzje i przejęcia ponownie okazały się sektorem działalności, który w największym stopniu wpłynął na wzrost obrotu. Ogólna liczba transakcji obsługiwanych przez Rödl & Partner wzrosła z 282 do 313.

Liczba pracowników Rödl & Partner ponownie wzrosła i pod koniec 2019 r. wyniosła ponad 5100 osób. 

Od założenia spółki w roku 1977 Rödl & Partner nieustannie rozwija swoją działalność: w ciągu ostatnich dziesięciu lat całkowity obrót spółki wzrósł ponad dwukrotnie.

 

 

 

Rödl & Partner sygnatariuszem „Karty Różnorodności”

 

5 maja Rödl & Partner w Polsce przyłączył się do międzynarodowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską – „Karty Różnorodności”. Organizacje przystępujące zobowiązują się do budowania otwartego i inkluzyjnego miejsca pracy, przeciwdziałania dyskryminacji i promocji różnorodności wśród swoich interesariuszy. „Karta Różnorodności” powstała w 2004 roku i realizowana jest w takich krajach UE jak: Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg,  Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy. W Polsce do Karty przystąpiło już 278 organizacji.

 

Koordynatorem karty w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

KARTA-z-dopiskiem-Sygnatariusz.jpg

 

Koronawirus – pomoc dla szpitali

 

 

Wiemy jak ważne jest wzajemne wspieranie się w trudnym czasie pandemii. Lekarze, pielęgniarki i personel szpitalny od wielu tygodni nieustająco stoją na straży zdrowia i życia nas wszystkich, często ryzykując własne. Dlatego zrealizowaliśmy projekt „Pomoc dla szpitali”, w ramach którego wsparliśmy placówki medyczne w tym szczególnie trudnym czasie. Po sprawdzeniu potrzeb poszczególnych placówek, zakupiliśmy i przekazaliśmy sprzęty, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu personelu medycznego: lodówki, pralki, suszarki, kanapy, fotele, śpiwory i polary. Wsparliśmy szpitale w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – miastach, w których zlokalizowane są biura Rödl & Partner w Polsce. Dziękujemy za Waszą pracę!

 

 pomagamy.png

 

Rödl & Partner wysoko w rankingu firm doradztwa podatkowego „Rzeczpospolitej"

 

 

W XIV edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej” ponownie zajęliśmy wysokie miejsca.

 

W kategorii uwzględniającej liczbę zatrudnionych doradców podatkowych znaleźliśmy się na 5. miejscu. To awans o dwie pozycje w stosunku do poprzedniego roku. W zestawieniu firm z największymi przychodami – 7. miejsce zagwarantowało zwiększenie przychodów o 4,5 mln zł w porównaniu do roku ubiegłego. Kolejnym wyróżnieniem jest 7. miejsce w kategorii firm z przyrostem przychodów 2019/2018 w mln zł.

 

Kapituła rankingu przyznała także rekomendacje dla najlepszych specjalistów w danych dziedzinach doradztwa podatkowego z naszej firmy. Łukasza Szczygła wskazano w dziedzinie podatku od nieruchomości, a Aleksandrę Majnusz doradztwa compliance.


 

 

 

12 praktyk Rödl & Partner w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu


W 18. edycji największego w Polsce przeglądu działań firm z zakresu społecznej odpowiedzialności wskazanych zostało aż 12 praktyk stosowanych przez Rödl & Partner:

Opublikowane praktyki pierwszorazowe Rödl & Partner w edycji 2019:

 • pracowniczy program poleceń „Poszukiwacze talentów”,
 • program onboardingowy „Witamy w Rödl & Partner”,
 • cykl eventów CyberTech,
 • program coachingowy,
 • budowa kodeksu etyki i systemu etycznego w firmie,
 • „Dzielimy się wiedzą” wewnętrzny projekt edukacyjny,
 • „W ramach Rödl & Partner” firmowe wyzwanie rowerowe,
 • „W skrócie CSR” projekt edukacyjny dla pracowników.

Opublikowane praktyki długoterminowe Rödl & Partner w edycji 2019:

 • strategia CSR,
 • działalność charytatywne i wsparcie społeczności, 
 • działalność edukacyjna dla studentów,
 • Program Developmentowy dla managerów. 

Raport2019-okladka.jpg


Jesteśmy laureatem „Diamentów Forbesa 2020”diament_forbes_2020.jpg

 

Rödl & Partner już po raz drugi znalazł się w rankingu Forbesa w gronie firm o najbardziej dynamicznym wzroście wartości (przychody od 5 do 50 mln zł, woj. mazowieckie). Tytuł „Diament Forbesa 2020" to wyróżnienie i potwierdzenie stabilnej pozycji Rödl & Partner wśród najlepszych firm na polskim rynku. Kryteria, którymi kierowano się przy ocenie przedsiębiorstw są opracowane wg szwajcarskiej metody wyceny wartości firm i oparte na wynikach finansowych za ostatnie dwa lata działalności, wartości majątku, historii i wiarygodności płatniczej oraz braku negatywnych zdarzeń prawnych.


Renata Kabas-Komorniczak zostaje Partnerem zarządzającym


Partnerzy.jpg

Z początkiem roku doszło do poważnych zmian w strukturze organizacyjnej Rödl & Partner. Od 1 stycznia 2020 r. Renata Kabas-Komorniczak i Nicola Lohrey (Francja) zostały członkami zarządu, awansując na stanowisko Partnerów zarządzających. Dotychczasowy członek zarządu - Wolfgang Kraus zakończył współpracę firmą i przeszedł na emeryturę.

 

W obecnym składze zarządu Rödl & Partner wchodzą:

 • Prof. Dr. Christian Rödl
 • Prof. Dr. Peter Bömelburg
 • Dr. José Campos Nave
 • Dr. Hans Weggenmann 
 • Renata Kabas-Komorniczak
 • Nicola Lohrey
 • Martin Wambach.

 

Kartka świąteczna 2019


Kartka świąteczna_elektroniczna_2019_25.11.19.jpg

W tym roku zorganizowaliśmy dziesiątą edycję konkursu na projekt kartki świątecznej z motywem anioła. Tym razem do udziału w konkursie zaprosiliśmy podopiecznych Domu Dziecka w Sieborowicach koło Krakowa. Autorką zwycięskiej pracy, która przyozdobiła świąteczne kartki wysyłane do klientów Rödl & Partner jest Alicja Janeczek. 

Wręczenie nagród i upominków dla uczestników konkursu odbyło się 5 grudnia w Sieborowicach. W spotkaniu z młodzieżą i wychowawcami uczestniczyły Barbara Różycka, Anna Smagowicz-Tokarz i Diana Kukułka z krakowskiego oddziału. Tradycyjnie na rzecz placówki przekazaliśmy także darowiznę w wysokości 10 000 zł, która zostanie przeznaczona na zorganizowanie wyjazdu  wypoczynkowego.

Wesołych Świąt życzy Rödl & Parter! 


I Międzynarodowe Forum Kancelarii Prawnych


I międzynarodowe forum kancelarii.png

20 września 2019 r. odbędzie się I Międzynarodowe Forum Kancelarii Prawnych, organizowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. W spotkaniu wezmą udział praktycy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii i Włoch. Rödl & Partner reprezentować będą: Ulrike Grube, Joanna Jurasz, Barbara Kaczała, Klaudia Kamińska-Kiempa i Katarzyna Małaniuk, które omówią temat „Rozwiązania dotyczące compliance jako instrumenty zarządzania ryzykiem dla międzynarodowych koncernów”. Szczegóły wydarzenia: https://oirp.wroclaw.pl/aktualnosci/962

 

 

Rödl & Partner ponownie doradcą PFR Ventures

 

19 czerwca 2019 roku Rödl & Partner został ponownie wybrany doradcą prawnym do spraw procesów inwestycyjnych spółki PFR Ventures. Współpraca między firmami ma charakter międzynarodowy – poza ekspertami z Polski zaangażowani są w nią specjaliści Rödl & Partner z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii i Luksemburga. PFR Ventures zarządza pięcioma Funduszami Funduszy, które wspólnie z inwestorami prywatnymi, aniołami biznesu i korporacjami zainwestują ponad 4 mld zł w fundusze Venture Capital.

 

 

Rödl & Partner dwukrotnie na 5. miejscu w raporcie ELSA Poland

 

W dwudziestej edycji rankingu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland Rödl & Partner został dwukrotnie sklasyfikowany na 5. miejscu w kategoriach: „Najbardziej rozpoznawalna firma konsultingowa” oraz „Najlepszy pracodawca spośród firm konsultingowych”. Firmę uwzględniono także w zestawieniach: „Najlepszy pracodawca spośród kancelarii prawnych” i „Najbardziej rozpoznawalny pracodawca spośród kancelarii prawnych” – wskazał nas co piąty badany.

 

Studenci_prawa.png

 

 

13 Ranking Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej": Rödl & Partner na 7 miejscu

 

 

Rödl & Partner po raz kolejny znalazł się w czołówce Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego, którego organizatorem jest dziennik „Rzeczpospolita". W 13. edycji zajął 5. miejsce według wzrostu przychodów w stosunku do roku poprzedniego, 7. miejsce pod względem liczby doradców podatkowych oraz 7. miejsce pod względem przychodów.

 

Dużym sukcesem okazały się wyróżnienia dla doradców podatkowych Rödl & Partner. Dominika Tyczka otrzymała wyróżnienie w kategorii młody talent doradztwa podatkowego, a Łukasz Szczygieł jako rekomendowany doradca w zakresie podatku od nieruchomości.

 

1.jpg

 

 

Rödl & Partner po raz drugi z tytułami Dobra Firma 2019 i Dobry Pracodawca 2019

 

 

Rödl & Partner po raz drugi z tytułami "Dobra Firma 2019" i "Dobry Pracodawca 2019" Rödl & Partner po raz drugi został laureatem Ogólnopolskiego Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, zdobywając tytuły: "Dobry Pracodawca 2019" i "Dobra Firma 2019". Kapituła programu bierze pod uwagę realizację przez firmy koncepcji zrównoważonego rozwoju. Rödl & Partner został doceniony szczególnie za budowanie dobrych relacji z pracownikami, liczne szkolenia, bogaty pakiet świadczeń socjalnych i wolontariat pracowniczy.


Dobra_Firma_2019.png 

 

 

Rödl & Partner wyróżniony w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki"

 

Rödl & Partner został wyróżniony w raporcie CSR, opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To już 17. edycja tego największego w kraju przeglądu działań firm z zakresu społecznej odpowiedzialności. W raporcie wskazano aż 5 dobrych praktyk stosowanych w Rödl & Partner:

 • system przeciwdziałania mobbingowi
 • program developmentowy dla menadżerów
 • działalność edukacyjna dla studentów
 • zbiórki na cele charytawne
 • wolontariat pracowniczy 

 

Raport2018.jpg

 

 

Odpowiedzialny pracodawca - Lider HR 2019

 

Rödl & Partner po raz drugi został wyróżniony w rankingu "Odpowiedzialny pracodawca - Lider HR", organizowanym przez magazyn "Strefy Gospodarki". W rankingu brano pod uwagę m.in. społeczną odpowiedzialność biznesu, system motywacyjny w firmie, dynamikę rozwoju kadry oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji przez pracowników. 

 

odpowiedzialny-pracodawca-lider-hr-2019.png

 

 

Kartka świąteczna 2018

 

Po raz dziewiąty zorganizowaliśmy konkurs na projekt wyjątkowej kartki świątecznej z motywem anioła. Prace konkursowe przygotowali wychowankowie domów dziecka nr 1, 2 i 3 w Gliwicach. Główną nagrodę zdobył Piotr Jaworski – wykonany przez niego rysunek zdobi tegoroczną kartkę świąteczną, wysłaną klientom, partnerom i współpracownikom Rödl & Partner. 

 

18 grudnia Liliane Preusser, Partner w Rödl & Partner, złożyła wizytę wychowankom placówek biorących udział w konkursie i przekazała świąteczne prezenty. Ośrodki wsparliśmy także finansowo z przeznaczeniem na letnie wyjazdy dla dzieci.

Rödl & Parter życzy Wesołych Świąt!

 

Kartka_swiateczna_2018.jpg

 

 

Nowy Corporate Design Rödl & Partner

 

 

Rödl & Partner odświeża identyfikację wizualną (Corporate Design). Celem zmian jest wyróżnienie wartości definiujących podejście biznesowe Rödl & Partner. Przyjęte wzory mają podkreślać ducha innowacyjności i poczucie bezpieczeństwa, które zapewniamy klientom.  Zmiana dotyczy przede wszystkim kluczowych elementów wizualnych takich jak: logo, czcionki, kolorystyka i grafiki. Nowa identyfikacja wizualna będzie wprowadzana stopniowo w całej komunikacji firmy – zewnętrznej i wewnętrznej. Więcej informacji na naszej stronie angielskiej.

 

Corporate Design.jpg 

Rödl & Partner ponownie w czołówce rankingu „Book of Lists”

 

 

Stabilną pozycję firmy na rynku usług doradczych potwierdza tegoroczny przewodnik po polskim biznesie „Book of Lists”. Rödl & Partner zajął 1. miejsce w rankingu w kategorii „Firmy księgowe” oraz 2. miejsce w kategorii „Firmy audytorskie”. Kolejne pozycje w czołówce to 3. miejsce w rankingu firm doradztwa podatkowego oraz 4. miejsce wśród międzynarodowych firm prawniczych.

 

Dyplom Book of Lists.jpg

 

 

12 Ranking Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej”:
Rödl & Partner nr 6 w Polsce i wyróżniony w doradztwie CIT

 

 

W 12 Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika Rzeczpospolita Rödl & Partner plasuje się w ścisłej czołówce: na 6 miejscu pod względem liczby doradców podatkowych oraz na 8 miejscu pod względem przychodów. Firma otrzymała także wyróżnienie w kategorii „Prestiżowa wygrana przed sądami w sprawach CIT”. Ponadto Marcin Jamroży po raz kolejny otrzymał rekomendację jako jeden z najlepszych specjalistów w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego. Wyróżnienie firma otrzymała za sprawę zakończoną wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 29 września 2017 roku w sprawie przychodu z ustanowienia nieodpłatnej służebności przesyłu. Wyrok można uznać za przełomowy, zwiększa on szanse na kolejne rozstrzygnięcia korzystne dla podatników.

 

12 Ranking Rzeczpospolitej.jpg

 

 

Nowe Biura Rödl & Partner

 

 

Rödl & Partner otworzył trzy nowe biura – w Portugalii (Lizbona i Porto) i austriackim Linz. Linz to druga, obok Wiednia, lokalizacja firmy w Austrii, biura w Lizbonie i Porto są natomiast pierwszymi biurami Rödl & Partner w Portugalii. Tym samym od 2018 roku firma działa na całym Półwyspie Iberyjskim, a biura portugalskie i hiszpańskie ściśle ze sobą współpracują, wspierając klientów w całej Iberii. Eksperci w Lizbonie i Porto oferują doradztwo prawne i podatkowe oraz usługi audytorskie, w Linz kładziemy nacisk na doradztwo biznesowe i audyt. Rödl & Partner zatrudnia obecnie 4700 pracowników w 111 biurach zlokalizowanych w 51 krajach.

 

Lissabon.jpg

 

 

Warsztaty dla inwestorów zainteresowanych OZE

 

 

11 lipca w Düsseldorfie odbędą się warsztaty „Inwestowanie w energie odnawialne w Polsce - szanse i wyzwania”. Podczas spotkania przedstawione zostaną aktualne polskie regulacje prawne i podatkowe dotyczące tego obszaru, jak również dotychczasowe i planowane tury aukcji na energie odnawialne. Wydarzenie jest skierowane do niemieckich przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w OZE w Polsce. Warsztaty poprowadzi Piotr Mrowiec, radca prawny, Associate Partner w Rödl & Partner.

 

Organizatorzy: EnergieAgentur.NRW we współpracy z Rödl & Partner.

 

 

Rödl & Partner zdobywcą tytułów Dobra Firma 2018 i Dobry Pracodawca 2018

 

 

Rödl & Partner został wyróżniony w XI edycji ogólnopolskiego programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, zdobywając tytuły: "Dobra Firma 2018" i "Dobry Pracodawca 2018". Program ma na celu wskazanie liderów biznesu społecznie odpowiedzialnego i upowszechnianie dobrych praktyk związanych z CSR. O wyborze zwycięzców zdecydował m.in. stopień zaangażowania firmy w działalność charytatywną, sponsorską czy realizowana polityka z zakresu emloyer branding oraz inne pozytywne działania wewnątrz i na zewnątrz organizacji.

 

Patronat nad programem sprawuje Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

 

Dobry_Pracodawca_i_Firma.jpg

 

 

Rödl & Partner laureatem rankingu „Diamenty Forbesa 2018”

 

 

Rödl & Partner został laureatem prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa 2018” prezentującego firmy o najbardziej dynamicznym wzroście wartości. Kryteria, którymi kierowano się przy ocenie przedsiębiorstw zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm i oparte są na wynikach finansowych za lata 2014-2016, wartości majątku, historii i wiarygodności płatniczej oraz braku negatywnych zdarzeń prawnych. Tytuł „Diament Forbesa 2018” potwierdza wysoką pozycję Rödl & Partner na rynku. Pełny raport i wykaz laureatów został dołączony do lutowego wydania magazynu Forbes, który ukazał się 25 stycznia 2018 r.

 

DIAMENT.jpg 

Kontakt

Contact Person Picture

Liliane Preusser

Partner

+48 32 330 12 00
+48 602 219793

Wyślij zapytanie

Profil

 Bądź na bieżąco:

Rödl & Partner YouTube

Facebook Rödl & Partner

Deutschland Weltweit Search Menu