Aktualności

PrintMailRate-it
Nasza firma wyróżniona w rankingu Diamenty Forbesa 2023


Po raz piąty nasza firma została wybrana do prestiżowego grona laureatów Diamentów Forbesa. Znaleźliśmy się w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm w Polsce – w kategorii: przychody od 5 do 50 mln zł dla województwa mazowieckiego.Diamenty Miesięcznika Forbes to coroczny ranking najdynamiczniej rozwijających się polskich firm w danym regionie, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Lista opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny spółek, uwzględniającej wyniki finansowe i wartość aktywów.

Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in.:
 • wyniki finansowe za lata 2017-2021
 • wartość majątku
 • historię płatniczą
 • wiarygodność płatniczą
 • brak negatywnych zdarzeń prawnych.

Wszystko to decyduje o tym, że firma jest godna zaufania i radzi sobie w każdych warunkach, odpowiadając na potrzeby klientów. To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do ciągłego rozwoju. Dziękujemy naszym klientom i pracownikom –  to z Wami tworzymy wartość naszej firmy.Dr Monika Laskowska członkinią Zarządu IFA PolandDr Monika Laskowska została członkinią Zarządu IFA Poland. Funkcję tę pełnić będzie w kadencji 2022–2025.


Międzynarodowe Stowarzyszenie Podatkowe (International Fiscal Association – IFA) zajmuje się rozwojem i analizą międzynarodowego i porównawczego prawa dotyczącego finansów publicznych. Cel stowarzyszenia to działalność naukowa i oświatowa w zakresie prawa podatkowego oraz jego ekonomicznej analizy. Stowarzyszenie realizuje cel poprzez organizację seminariów, konferencji czy badania naukowe i publikację raportów.


LI_MonikaLaskowska.png


Monika dołączyła do nas w październiku, jest doradcą podatkowym w biurze w Warszawie. Jest także wykładowcą akademickim, autorką wielu publikacji oraz uczestniczką licznych konferencji. Jej sukcesy zawodowe odzwierciedlają wyróżnienia w międzynarodowych rankingach, ostatnio rekomendacja indywidualna Highly Regarded Practitioner w rankingu ITR WorldTax World TP 2023.


Serdecznie gratulujemy Monice i życzymy dalszych sukcesów.Wyróżnienie dla Rödl & Partner w Polsce w rankingu ITR World Tax 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako firma otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu World Tax 2023. Uplasowaliśmy się na wysokiej pozycji Tier 5 w kategorii General corporate tax.

 


International Tax Review (ITR) to międzynarodowy serwis informacyjno-analityczny. Jest źródłem aktualności biznesowych na temat wszelkich kwestii związanych z podatkami korporacyjnymi. ITR każdego roku publikuje prestiżowe przewodniki World Tax oraz World Transfer Pricing, które ułatwiają odnalezienie najlepszych firm doradztwa podatkowego na świecie.

 

 

 

Dominika Tyczka-Szyda wyróżniona w rankingu ITR World TP 2023

 

 

Dominika Tyczka-Szyda, Partnerka w Rödl & Partner w Polsce, specjalistka w dziedzinie cen transferowych –  otrzymała rekomendację indywidualną Highly Regarded Practitioner w rankingu World Transfer Pricing 2023.


World Tax oraz World Transfer Pricing to prestiżowe przewodniki ułatwiające odnalezienie najlepszych firm doradztwa podatkowego na świecie, publikowane przez międzynarodowe wydawnictwo International Tax Review. Nagrody są formą docenienia dla wybitnych osiągnięć i postępów dokonanych w ostatnich 12 miesiącach.

 


Więcej o Dominice przeczytasz w zakładce Partnerzy w Polsce »


Każdy sukces poparty jest ciężką pracą. Każdy sukces motywuje również do sięgania po więcej i wyznaczania kolejnych celów. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych ciekawych zawodowych wyzwań. 

 

 

Oficjalne otwarcie nowego biura w Krakowie

 

 

26 września 2022 r. uroczyście otworzyliśmy nasze nowe biuro w Krakowie. Na wydarzenie licznie przybyli pracownicy, klienci, Partnerzy Zarządzający oraz Partnerzy z Polski.


Naszymi gośćmi byli również: Konsul Republiki Federalnej Niemiec – Dagmar Maria Hillebrand, Elżbieta Duraj – kierownik biura regionalnego AHK w Katowicach, Renata Kopyto z Domu Norymberskiego, Silvie Preusser z Urzędu Stosunków Międzynarodowych Miasta Norymberga.


 

 

 

W tym roku przypada także 30-lecie naszej obecności na polskim rynku oraz 26-lecie naszej działalności w Krakowie, co stanowiło dodatkowy powód do celebracji. Spotkanie umilił nam pokaz kulinarny w wykonaniu Roberta Makłowicza okraszony historią i ciekawostkami na temat kuchni polskiej i niemieckiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili ten dzień swoją obecnością. Dziękujemy tym, którzy nie mogli z nami być, a którzy pamiętali o naszej firmie #RoedlFamily.

 

 

 

Katarzyna Judkowiak, Partnerka w Rödl & Partner w Polsce – wyróżniona w rankingu ITR World Tax 2023 

 

 

Katarzyna Judkowiak, Partnerka w Rödl & Partner w Polsce odpowiedzialna za obszar doradztwa podatkowego znalazła się w gronie World Tax Leaders 2023 – z tytułem Highly Regarded Practitioner w obszarze General corporate tax oraz Women in tax.

 

 


Nagrody ITR Tax Awards przyznawane są od 2005 roku przez prestiżowy magazyn International Tax Review. Wyróżnienia trafiają do najlepszych firm oraz ekspertów zajmujących się doradztwem podatkowym z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Nagrody są formą docenienia dla wybitnych osiągnięć i postępów dokonanych w ostatnich 12 miesiącach.


Katarzyna Judkowiak jest absolwentką Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą na kierunku Międzynarodowej Ekonomiki Przedsiębiorstwa (Internationale Betriebswirtschaftslehre). W trakcie studiów uzyskała stypendium z DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst), w ramach którego studiowała na Uniwersytecie w Montevideo (Urugwaj). Z Rödl & Partner związana jest od 2005 r., tytuł doradcy podatkowego uzyskała w 2007 r. W roku 2010 mianowana na stanowisko Associate Partner, a w 2020 r. na stanowisko Partnera. Kieruje działem doradztwa podatkowego w warszawskim oddziale Rödl & Partner.


Jesteśmy dumni z wyróżnienia, która trafiło w ręce Kasi. Te wyrazy uznania są znakomitym podkreśleniem jej efektywności, stałego rozwoju i podnoszenia standardów w skutecznym doradztwie podatkowym. Serdeczne gratulacje!

 

 

Nowi Senior Associate

 

 

Grono Senior Associate w Rödl & Partner w Polsce #roedlFamily powiększyło się o 21 osób:

 • Gdańsk – Jakub Wajs (Tax)
 • Gliwice – Anna Grobosz (BPO), Agnieszka Jurcimierska-Pawlik (BPO), Ewa Mróz (BPO)
 • Kraków – Ewelina Buś-Gielmuda (BPO), Joanna Litwińska (Tax), Anastazja Niedzielska-Pitera (Legal),
 • Beata Ostój-Korabik (Audyt), Kamil Twardowski (Legal)
 • Poznań – Izabela Karolak (Tax), Joanna Sikora-Bzdzikot (Legal), Agata Wierzbowska (Audyt), Michał Zakrzewski (Legal)
 • Warszawa – Michał Kwiatkowski (Audyt), Anna Melech (BPO), Marcin Muchowski (Tax), Katarzyna Niedabylska (Tax), Anna Zielony (Tax), Urszula Zimon (Tax)
 • Wrocław – Marta Bartoszewska (BPO), Katarzyna Zymon (BPO)

 

Nowo mianowani reprezentują różne gałęzie biznesu. Łączy ich imponujące doświadczenie zawodowe oraz lata wspólnej pracy. Gratulujemy awansu! Życzymy wielu sukcesów!

 

Nowa Partnerka w Rödl & Partner w Polsce

 

Do grona Partnerów Rödl & Partner w Polsce dołącza Dominika Tyczka-Szyda. Oficjalna uroczystość nominacji miała miejsce podczas międzynarodowego wydarzenia Forum Global w Norymberdze. 


Dominika Tyczka-Szyda jest doradcą podatkowym, specjalistką w zakresie cen transferowych, członkiem międzynarodowego zespołu Rödl & Partner do spraw cen transferowych i grupy roboczej w ramach Forum Cen Transferowych, a także MDR-Officerem.

 


Jest nagradzaną i wyróżnianą ekspertką – znalazła się w gronie najlepszych specjalistów w dziedzinie prawa podatkowego, rekomendowanych przez dziennik „Rzeczpospolita”. Zajmuje także 3. miejsce w zestawieniu top doradców w kategorii CIT „Dziennika Gazety Prawnej”. Jest autorką licznych wystąpień i publikacji, a także doktorantką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów.


Karierę zawodową rozpoczęła w Rödl & Partner w 2010 r. na stanowisku Asystentki Działu Prawno-Podatkowego. W 2014 r. otrzymała nominację na Senior Associate, a w 2017 r. została Associate  Partnerem. Od 2018 r. zarządza Działem Doradztwa Podatkowego oraz Prawnego we Wrocławiu, a
także zespołem cen transferowych Rödl & Partner w Polsce. Obecnie kieruje blisko trzydziestoosobowym zespołem.

 

 

Wsparcie dla Ukrainy – darowizna od Rödl & Partner

 

 

W ramach pomocy Ukrainie nawiązaliśmy współpracę z wrocławskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Bonitum”.


Partnerzy podjęli decyzję o odwołaniu wspólnego świętowania 30-lecia Rödl & Partner w Polsce, by wesprzeć działania niosące pomoc objętej wojną Ukrainie. Przekazaliśmy darowiznę w wysokości 200 tys. zł., która zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia karetek pogotowia.

 


Ze względu na brak karetek przeznaczonych do udzielania pomocy ludności cywilnej (w większości karetki zostały przekazane wojsku), Stowarzyszenie prowadzi akcję „Karetki dla Kijowa”, której celem jest wyposażenie karetek medycznych i przekazanie ich do ukraińskich szpitali lub ośrodków opiekujących się osobami niepełnosprawnymi i starszymi.


Dzięki naszej darowiźnie Stowarzyszenie zakupi kompleksowe wyposażenie dla jednej karetki pogotowia (urządzenia medyczne i monitorujące stan zdrowia oraz sprzęt używany w najcięższych przypadkach zagrożenia życia).

 

 

XX Ranking Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolita” rozstrzygnięty 

 

 

W Rankingu  „Rzeczpospolitej” nagradzane są największe i najlepsze firmy prawnicze w kraju. W tym roku do rankingu zgłoszono rekordową liczbę kancelarii – 321.


Zajęliśmy:

 • 21. miejsce pod względem liczby prawników
 • 30. miejsce w pod względem liczby adwokatów i radców prawnych.

 

 

Otrzymaliśmy również dwa wyjątkowe wyróżnienia. Docenieni zostaliśmy w kategoriach:

 • wkład w budowę rynku prawniczego w Polsce
 • innowacyjne rozwiązania – dwa projekty: Ekobiuro oraz wdrożenie usługi EAP24.


Dodatkowo wśród rekomendowanych prawników w kategorii Cyberbezpieczeństwo znalazł się – Paweł Foltman, radca prawny w Rödl & Partner .


Nasze standardy to skuteczne doradztwo, digitalizacja procesów i bezpieczeństwo danych. Wyniki rankingu potwierdzają nasze dążenie do wysokiej jakości świadczonych usług prawnych i zorientowanie na potrzeby innych.

 

 

Nowi Associate Partnerzy 

 

 

Do grona Associate Partnerów w Rödl & Partner dołączyło 10 osób:

 • Katarzyna Kubica, audyt, Gliwice
 • Grzegorz Gęborek, doradztwo prawne, Gliwice
 • Maciej Wilczkiewicz, doradztwo podatkowe, Gliwice
 • Edyta Gruszka, księgowość płacowa, Kraków
 • Piotr Derylak, audyt, Kraków
 • Anna Harasimowicz, doradztwo podatkowe, Warszawa
 • Renata Misior, księgowość płacowa, Warszawa
 • Karolina Sieraczek, doradztwo prawne, Wrocław
 • Daria Walkowiak-Dobner, doradztwo podatkowe, Wrocław
 • Paweł Kolenkiewicz, księgowość finansowa, Wrocław

 

 

 

Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali tę ważną nominację. To efekt zaangażowania w wykonywanie codziennych obowiązków oraz pracy nad swoim warsztatem zawodowym oraz warsztatem lidera. Życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju w Rödl & Partner!

 

 

Rödl & Partner w XVI Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika „Rzeczpospolita”

 

 

W XVI edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej” odnotowaliśmy wysokie pozycje. Aż czterech naszych ekspertów znalazło się w gronie rekomendowanych doradców podatkowych.


Zajęliśmy:

 • 7. miejsce – w kategorii: największe firmy według liczby doradców podatkowych;
 • 8. miejsce –  w kategorii: największe firmy według przychodów za 2021 r.

 

 

Dodatkowo kapituła rankingu, w skład której wchodzą wybitni przedstawiciele świata nauki – wyłoniła najlepszych specjalistów w dziedzinie prawa podatkowego. Wśród rekomendowanych doradców znaleźli się:

 • doradztwo compliance – Katarzyna Judkowiak; doradca podatkowy i Partner;
 • doradztwo ws. cen transferowych – Dominika Tyczka-Szyda, doradca podatkowy i Associate Partner;
 • podatek od nieruchomości – Jakub Wajs, radca prawny, doradca podatkowy;
 • PIT – Monika Spotowska, adwokat, doradca podatkowy i Associate Partner.


Cieszymy się, że tak liczne grono naszych doradców zostało docenione i wyróżnione w tegorocznej edycji rankingu. Wysokie wyniki potwierdzają naszą troskę o jakość świadczonych usług doradztwa podatkowego i zorientowanie na potrzeby klientów.

 

 

Rödl & Partner w XXI Rankingu Firm Audytorskich dziennika „Rzeczpospolita”

 

 

W tegorocznym XXI Rankingu Firm Audytorskich dziennika "Rzeczpospolita" zostaliśmy sklasyfikowani na 11. pozycji pod względem przychodów z audytu (dane za 2021 r.). Biorąc pod uwagę kolejność według przychodów ogółem plasujemy się tuż za Wielką Czwórką, tj. na 5 miejscu.

 


Zestawienie „Rzeczpospolitej” zostało przygotowane na podstawie nadesłanych ankiet. Pod uwagę brano m.in. takie kryteria jak:

 • przychody z czynności rewizji finansowej stanowiące podstawę naliczenia opłaty z tytułu nadzoru;
 • liczba czynności rewizji finansowej przeprowadzonych w 2021 r.;
 • liczba biegłych rewidentów z polskimi licencjami;
 • zatrudnieni przy audycie (bez administracji).

 

 

Wsparcie dla pracowników Rödl & Partner z Ukrainy i ich rodzin

 

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, a jedną z naszych wartości jest „okazywanie troski”. W obliczu wojny w Ukrainie pracownicy Rödl & Partner w Polsce – od pierwszych dni trwania konfliktu podjęli działania, aby nieść pomoc koleżankom i kolegom z Ukrainy i ich rodzinom.

 

Transport i baza lokalowa

W ramach Rödl & Partner w Polsce powstała specjalna grupa robocza, która koordynuje firmowe inicjatywy pomocy – głównie dla naszych pracowników z biur z Kijowa i Charkowa. Dbamy o przyjazd i pobyt naszych pracowników oraz ich rodzin – zaczynając od organizacji przejazdów z Ukrainy, odebrania osób z polskiej granicy, zapewnienia zakwaterowania, pomocy prawnej, przygotowania miejsca do pracy czy wsparcia w obszarze życia codziennego w Polsce. Do tej pory udało nam się pomóc ponad 60 osobom i 9 zwierzętom. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się nasi pracownicy, którzy wielokrotnie oferowali wsparcie w czasie prywatnym.

 

 

Zbiórki koleżeńskie

Prowadzimy wewnętrzną zbiórkę pieniężną. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc naszym koleżankom i kolegom z Ukrainy w aklimatyzacji w Polsce. Dodatkowo realizujemy zbiórki rzeczowe, np. żywności, ubrań, wyposażenia domów (drobne AGD, meble itp.). W ramach pomocy koleżeńskiej wspieramy również w kwestiach formalno-prawnych, jak np. złożenie wniosku o dowód osobisty, zapisanie dzieci do przedszkoli, pomoc podczas wizyt u lekarzy. Na stałe współpracujemy z dwoma osobami mówiącymi w języku ukraińskim. Staramy się, by nasi współpracownicy i ich rodziny czuli się bezpiecznie.

 

Odwołanie Gali Jubileuszowej z okazji 30-lecia Rödl & Partner w Polsce

Dodatkowo firma podjęła decyzję o odwołaniu Gali Jubileuszowej z okazji 30-lecia Rödl & Partner w Polsce. Obecna sytuacja związana z wojną w Ukrainie oraz organizowaniem wsparcia i pomocy dla naszych pracowników i ich rodzin nie jest odpowiednim czasem do zabawy i świętowania. Jako Rödl & Partner w Polsce postanowiliśmy przeznaczyć kwotę 200 tys. zł na rzecz organizacji niosących pomoc humanitarną Ukrainie.

 

 

Rödl & Partner w 16. Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej

 

 

W rankingu Największych firm doradztwa podatkowego w kategorii firm dużych – czyli zatrudniających 10 i więcej osób z uprawnieniami – Rödl & Partner w Polsce zajął wysokie 2. miejsce. Oznacza to, że zostaliśmy sklasyfikowani zaraz za firmami z Wielkiej Czwórki.


Pod względem przychodów w 2021 roku zostaliśmy uwzględnieni na 4. miejscu w kategorii dużych firm.Dodatkowo zajęliśmy wysokie pozycje w kategoriach bez podziału na grupy – TOP 30:

 • firmy pod względem liczby doradców podatkowych – 6. miejsce;
 • firmy pod względem liczby klientów – 6. miejsce.


Dominika Tyczka-Szyda doradca podatkowy i Associate Partner w Rödl & Partner została wyróżniona na 3. miejscu w zestawieniu TOP doradcy podatkowi w kategorii CIT.


W części poświęconej informatyzacji podatków zostaliśmy także docenieni za narzędzie do cross-sellingu oraz kalkulator PIT.


16. Ranking Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej został podzielony na trzy zasadnicze części: największe firmy, najlepsze firmy oraz najlepsi doradcy podatkowi w 2021 r. O pozycjach decydowały wyniki firm oraz ich osiągnięcia, a w kategoriach indywidualnych sukcesy doradców.

 

 

 

Diamenty Forbesa 2022

 

 

Już po raz czwarty Rödl & Partner został uhonorowany „Diamentem Forbesa” i znalazł się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W tym roku nasz „Diament” lśni podwójnie.


Rödl & Partner otrzymał podwójne wyróżnienie – dla usług BPO oraz w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego. Tytuł potwierdza wielostronny i dynamiczny rozwój firmy pomimo burzliwego otoczenia gospodarczego.


Ranking bada i wskazuje firmy, które w ostatnich trzech latach najszybciej zwiększały swoją wartość, sprawdzając m.in.: wyniki finansowe, wartość majątku, wiarygodność płatniczą i zdarzenia prawne.

 

 

 

 

„25 prawniczek w biznesie” – lista magazynu Forbes Women

 

Dr. iur. Monika Behrens, radca prawny i Partner współodpowiedzialny za dział doradztwa prawnego w Rödl & Partner w Polsce znalazła się wśród wyróżnionych kobiet na liście 25 najwybitniejszych prawniczek w biznesie. Raport powstał z inicjatywy „Forbes Women Polska” oraz Fundacji Women in Law.

 

 

 

Do kapituły pierwszej edycji zestawienia zostali zaproszeni przedstawiciele różnych środowisk – wskazali prawniczki, które mają znaczący wpływ na polski biznes. Osiągnięcia zawodowe, wsparcie innych kobiet działających w prawniczym środowisku oraz działania pro bono to główne kryteria, jakimi przy wyborze kierowała się kapituła.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

25 lat członkostwa Rödl & Partner w AHK Polska

 

Podczas Gali 25-lecia Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) Renata Kabas-Komorniczak oraz Marzena Rączkiewicz odebrały, w imieniu Rödl & Partner – statuetkę dla firm założycielskich.

 


Rödl & Partner jest członkiem AHK Polska od początków istnienia organizacji, czyli od 1995 r. AHK Polska reprezentuje interesy około 1000 firm członkowskich i działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych.


AHK Polska jest nie tylko izbą bilateralną z największą ilością firm członkowskich w Polsce, lecz również jedną z największych Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK) na świecie.

 

 

 

Rödl & Partner doradza Hamaton Automotive Technology

 

Rödl & Partner podjął współpracę z notowanym na giełdzie chińskim dostawcą motoryzacyjnym Hamaton Automotive Technology. W gronie doradców znaleźli się przedstawiciele Rödl & Partner w Polsce – Jarosław Hein, doradca podatkowy, adwokat i Partner oraz Jarosław Kamiński, adwokat i Associate Partner.


Firma przeprowadziła kompleksowe doradztwo dla notowanego na giełdzie chińskiego dostawcy motoryzacyjnego Hamaton Automotive Technology Co., Ltd. (Hamaton) w udanym podwyższeniu kapitału w drodze oferty prywatnej.

 


Spółka Hamaton notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Shenzhen wyemitowała 30 mln nowych akcji w cenie 9,92 renminbi za akcję i pozyskała wpływy w wysokości 297,6 mln renminbi (ok. 38 mln euro). ). Zebrane środki zostaną wykorzystane na strategiczny rozwój firmy, w tym plan ekspansji spółki zależnej Westfalia Metal Components (Shanghai) Co., Ltd.


Zespół ekspertów Rödl & Partner przeprowadził analizę prawną due diligence europejskich spółek zależnych klienta według zasad notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Shenzhen oraz wydał opinie zgodne z prawem: niemieckim, brytyjskim, czeskim i polskim. Zespół koordynował  również doradztwo prawne na rynku północnoamerykańskim.


Skład zespołu doradców Rödl & Partner:
Jiawei Wang, Partner (China Outbound Investment), kierownik projektu, Stuttgart – Legal
Daojie Wang, Senior Associate (China Outbound Investment), Shanghaj – Legal
Thomas Fräbel, Partner (Capital Market), Lead Niemcy, Monachium – Legal
Moritz Sippel, Associate (Corporate), Monachium – Legal
Jan Eberhardt, Partner (Corporate), Lead Wielka Brytania, Birmingham – Legal
Hans-Ulrich Theobald, Partner (Corporate, M&A), Lead Czechy, Praga – Legal
Jarosław Hein, Partner (Corporate), Lead Polska, Warszawa – Legal
Jarosław Kamiński, Associate Partner (Corporate), Polska, Warszawa – Legal

 

 

 

Nowi Senior Associate

 

 

Do grona Senior Associate w Rödl & Partner dołączyło 12 osób:

 

 • z działu BPO: Kamila Barańska, Izabela Modzelewska, Joanna Pol, Milena Prokop, Joanna Sidorowicz, Karolina Sochalska,
 • z działu doradztwa prawnego: Jagna Bronk, Magda Dubiel,
 • z działu doradztwa podatkowego: Krzysztof Smach, Agnieszka Szczotkowska, Aleksandra Wozowicz, Maciej Woźnica.

 

 

 

Nominacja na stanowisko Senior Associate w Rödl & Partner to znaczące wyróżnienie, będące efektem wielu lat ciężkiej pracy. Wszyscy mianowani nieustannie poszukują nowych wyzwań, zawsze działają z pełnym zaangażowaniem oraz wykazują pro-klienckie nastawienie.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej!

 

 

 

19. Ranking Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej”

 

 

W tegorocznym Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika „Rzeczpospolita” Rödl & Partner zdobył wyróżnienie w kategorii nowoczesność w zarządzaniu. Tym samym znaleźliśmy się w gronie najbardziej innowacyjnych firm prawniczych w Polsce.

 

Firma otrzymała wyróżnienie za wdrożenie programu mentoringowego dla nowych Partnerów, mentee przygotowujących się do swoich ról. Program przewiduje przekazanie wiedzy, umiejętności i postaw przez doświadczonych Partnerów, mentorów. Wspiera także kulturę organizacyjną firmy.


W Rankingu  „Rzeczpospolitej” nagradzane są największe i najlepsze firmy prawnicze w kraju. W obszarze innowacji badano najbardziej nowatorskie rozwiązania i technologie, jakie kancelarie wprowadziły u siebie w 2020 r.


Zajęliśmy także:

 • 28. miejsce w pod względem liczby adwokatów i radców prawnych (awans o 3 pozycje),
 • 23. miejsce pod względem liczby prawników (71 osób).

 

W Rödl & Partner wiemy, że w prowadzeniu biznesu potrzebny jest ciągły rozwój i równowaga. Wyniki Rankingu potwierdzają nasze dążenie do wysokiej jakości świadczonych usług prawnych i zorientowanie na potrzeby innych.

 

 

 

Rödl & Partner w XX Rankingu Firm Audytorskich dziennika „Rzeczpospolita”

 

 

W XX edycji Rankingu Firm Audytorskich dziennika „Rzeczpospolita” utrzymujemy silną 11. pozycję.


Dodatkowo wśród firm audytorskich według przychodów z audytu (dane za 2020 r.) – zajęliśmy 10. miejsce. Natomiast wśród firm audytorskich badających spółki na GPW (dane za 2020 r.) znajdujemy się na 21. miejscu – awansując o 7 pozycji.

 

 

„Rzeczpospolita” przygotowała zestawienie najlepszych firm audytorskich na podstawie nadesłanych ankiet. Pod uwagę brano m.in. kryteria takie jak:

 • przychody z czynności rewizji finansowej stanowiące podstawę naliczenia opłaty z tytułu nadzoru;
 • liczba czynności rewizji finansowej przeprowadzonych w 2020 r.;
 • liczba biegłych rewidentów z polskimi licencjami;
 • zatrudnieni przy audycie (bez administracji).


Nasze wartości pragnienie sukcesu i duch zespołowości budują stabilne i wysokie standardy świadczonych przez nas usług audytorskich, co znajduje potwierdzenie w otrzymanym wyróżnieniu. 

 

 

 

Rödl & Partner w XV edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej”

 

 

W XV edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej” odnotowaliśmy wysokie pozycje. Nasze starania i wysiłki, by podnosić swoją konkurencyjność na rynku firm doradztwa podatkowego znajdują odzwierciedlenie w otrzymanych wyróżnieniach – zarówno w tym roku, jak i latach poprzednich.


Zajęliśmy:

 • 5. miejsce – w kategorii: największe firmy pod względem liczby doradców podatkowych;
 • 9. miejsce –  w kategorii: przychody firm doradztwa podatkowego.

 

Dodatkowo kapituła rankingu, w kategorii najlepsi doradcy w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego, przyznała tytuł najlepszego specjalisty w zakresie compliance – Katarzynie Judkowiak, która jest doradcą podatkowym z wieloletnim doświadczeniem i Partnerem w Rödl & Partner.

 

W gronie rekomendowanych doradców w tematyce cen transferowych znalazła się Dominika Tyczka-Szyda, doradca podatkowy i Associate Partner w Rödl & Partner.

 

 

20 praktyk Rödl & Partner w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

 

W 19. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” wskazanych i docenionych zostało 20 praktyk stosowanych przez Rödl & Partner. Są to:


Praktyki Rödl & Partner 2020

 • Cykl rozmów rozwojowych
 • Przewodnik dla pracowników „W stronę sukcesu”
 • Program mentoringowy
 • Projekt „Pomoc dla szpitali”
 • Współpraca z Fundacją Women in Law
 • Działania związane z promowaniem różnorodności
 • Konkurs plastyczny dla dzieci pracowników „Okazywanie troski”
 • Projekt Induction
 • Cykl webinarów dla klientów czasie covid
 • Projekt HRujemy z domu
 • Wyzwanie firmowe „W ramach Rödl & Partner 2020”
 • Program onboardingowy „Witamy w Rödl & Partner”
 • Program developmentowy dla kadry zarządzającej
 • Program poleceń „Poszukiwacze talentów”
 • Działalność edukacyjna dla studentów
 • Program coachingowy
 • Projekt „Dzielimy się wiedzą”
 • Działalność charytatywna
 • Prace nad polityką przeciwdziałania naruszeniom oraz rola osoby zaufania
 • Prace nad kodeksem etyki i systemem etycznym.

 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu corocznie wydaje Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, którego główną część stanowi przegląd działań firm z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju. Najnowsza edycja zawiera 1958 przykładów dobrych praktyk, które zostały zgłoszone przez 225 firm.


Działania CSR podzielone zostały na 7 obszarów, wyodrębnionych w normie ISO 26000:

 • Zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej
 • Praktyki z zakresu pracy
 • Środowisko
 • Prawa człowieka
 • Zagadnienia konsumenckie
 • Uczciwe praktyki operacyjne
 • Ład organizacyjny. 

 

Pobierz raport >>

 

 

 

Rödl & Partner w XV Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej 2020

 

Rödl & Partner zajął wysokie miejsca w XV Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej 2020, co potwierdza stabilną pozycję firmy wśród liderów doradztwa podatkowego.

 

W tegorocznej edycji rankingu wprowadzono i opublikowano podział firm na cztery grupy: „wielką czwórkę”, firmy duże – zatrudniające 10 i więcej osób z uprawnieniami (m.in. doradcy podatkowi, radcy prawni, adwokaci, biegli rewidenci), zatrudniające od 3 do 9 osób z uprawnieniami oraz zatrudniające do 2 osób z uprawnieniami.

 

W XV edycji rankingu wśród firm dużych zajęliśmy:

 • 3. miejsce – w kategorii Firmy pod względem liczby osób merytorycznych
 • 5. miejsce – w kategorii Firmy pod względem przychodów
 • 14. miejsce – w kategorii Największe firmy doradztwa podatkowego w 2020 r.

 

Dodatkowo zdobyliśmy wysokie pozycje w kategoriach bez podziału na grupy – TOP 30:

 • Firmy pod względem liczby doradców podatkowych – 5. miejsce
 • Firmy pod względem liczby klientów – 7. miejsce

Ranking Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej 2020 został podzielony na trzy zasadnicze części: największe firmy, najlepsze firmy oraz najlepsi doradcy. O pozycjach decydowały wyniki firm oraz ich osiągnięcia, a w kategoriach indywidualnych sukcesy doradców.

 

Diamnety Forbesa 2021

 

Rödl & Partner po raz trzeci znalazł się wśród laureatów elitarnego rankingu „Diamenty Forbesa”. A tym samym w gronie firm o najbardziej dynamicznym wzroście wartości - przychody od 50 do 250 mln zł dla województwa mazowieckiego.


Tytuł „Diament Forbesa 2021" to wyróżnienie i potwierdzenie stabilnej pozycji Rödl & Partner wśród najlepszych firm na polskim rynku. Wyniki rankingu opracowano na podstawie kryteriów takich jak: m.in. wyniki finansowe za lata 2017-2020, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza, a także brak negatywnych zdarzeń prawnych.


 

 

 

Rödl & Partner z Certyfikatem British Standards Institution

 

Rödl Outsourcing Sp. z o.o.  uzyskał Certyfikat British Standards Institution (BSI) potwierdzający działania w oparciu o System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z wymaganiami ISO/IEC 27001:2013 w zakresie realizacji usług kadrowych, płacowych i płacowo-kadrowych dla klientów zewnętrznych oraz świadczenia usług administracji, recepcji i procesów HR na potrzeby własne i spółek z grupy Rödl & Partner w Polsce.

 

BSI (British Standards Institution) to instytucja ściśle związana ze standardami i normami międzynarodowymi. Firma została założona w 1901 r. i była pierwszą na świecie Krajową Jednostką Standardów. Otrzymanie Certyfikatu BSI to potwierdzenie skuteczności i efektywności naszych działań.

 

roedl.pl_BSI.png

 

 

Rödl & Partner pomaga szpitalom

 

Rödl & Partner wspiera polską służbę zdrowia od początku pandemii. Podczas dwóch edycji akcji „Pomoc dla szpitali” przekazano darowizny dla siedmiu placówek w sześciu miastach. Pomogli również sami pracownicy.

 

Podstawowym założeniem akcji było odpowiedzenie na realne potrzeby. Każda przekazana darowizna została skonsultowana z wybraną placówką medyczną. Zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny, meble, urządzenia AGD takie jak lodówki, pralki, a także tekstylia i kosmetyki dla pacjentów, środki czystości – wszystko, co mogłoby poprawić funkcjonowanie w czasie pandemii.

 

W działania zaangażowali się także pracownicy firmy, organizując wewnętrzną akcję niesienia pomocy. W grudniu 2020 r. w Rödl & Partner zorganizowano zbiórkę pracowniczą „Świąteczna kawa dla ratowników”, w ramach której pozyskano środki na zakup kawy i herbaty dla dwóch stacji pogotowia – w Krakowie i  Gliwicach. Firma wsparła pracowniczą zbiórkę, podwajając zebraną kwotę.

 pomoc dla szpitali_ LINKEDIN.png


Rödl & Partner liderem rankingu „Book of lists” 2020/2021


 

Po raz kolejny Rödl & Partner znalazł się w czołówce prestiżowego rankingu przewodnika po polskim biznesie „Book of lists”. Nasz sukces w 25. edycji rankingu potwierdza stabilną pozycję Rödl & Partner na rynku firm doradczych.


Zajęliśmy 1. miejsce w trzech kategoriach: firmy księgowe (niezmiennie od 5 lat), firmy doradztwa podatkowego – notując awans z drugiej pozycji względem roku ubiegłego, a także wśród firm doradczych. 

Firma zdobyła wysokie miejsca również w innych kategoriach: 3. miejsce w kategorii firm audytorskich oraz 10. miejsce wśród firm prawniczych.


W rankingu firm doradczych wzięło udział 6 podmiotów, w rankingu firm księgowych – 17 oraz 11 firm doradztwa podatkowego i 11 firm audytorskich. Z kolei do rankingu firm prawniczych zgłosiło się 29. Wysokość przychodów była głównym kryterium wyboru firm w kategoriach doradztwa księgowego, podatkowego i audytu. Wśród firm prawniczych – liczba prawników.


„Book of lists” prezentuje rankingi z najważniejszymi informacjami o działalności ponad 1000 firm z 11 sektorów gospodarki typu B2B: budownictwo i nieruchomości, finanse, usługi dla firm, transport i logistyka, edukacja, IT, turystyka i podróże, gospodarka i przemysł.


Book of lists.jpg Wyróżnienia w Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej"

 

 

W 18 edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika „Rzeczpospolita” otrzymaliśmy 3 wyróżnienia w kategorii „Wsparcie przedsiębiorców i służby zdrowia podczas epidemii”: za wewnętrzną organizację pracy kancelarii podczas pandemii, zaangażowanie w tworzenie legislacyjnych rozwiązań antykryzysowaych podczas pandemii oraz za wsparcie dla służby zdrowia podczas pandemii.

 

Dzięki digitalizacji procesów i elektronicznemu obiegowi dokumentów bezpiecznie obsługujemy swoich klientów we wszystkich lokalizacjach na świecie, również w trybie zdalnym. Podczas kryzysu związanego z pandemią powołaliśmy jednostkę specjalną ds. COVID, która na bieżąco analizuje aktualne przepisy prawa. Jak dotąd nasi eksperci udostępnili przedsiębiorcom ponad 50 specjalistycznych artykułów, przeprowadzili kilkanaście darmowych webinariów analizujących sytuację rynku w kontekście pandemii i zaangażowali się w ponad sto projektów związanych ze wsparciem klientów. Zorganizowaliśmy także akcję „Pomoc dla szpitali”, w ramach której nasza pomoc dotarła do sześciu placówek medycznych, zlokalizowanych w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.


Ponadto, w kategorii rankingowej „Kancelarie według liczby prawników” awansowaliśmy o 5 miejsc w stosunku do poprzedniego roku, co pokazuje ugruntowaną pozycję naszej firmy na rynku.

 

ranking_Rzepa 2020.png

 

 Rödl & Partner rozpoczyna współpracę z Decora S.A.

 

Należąca do Rödl & Partner firma audytorska Roedl Audit Sp. z o.o. została wybrana przez Decora S.A. do przeprowadzenia audytu sprawozdań finansowych za rok obrotowy 2020 i 2021.

 

Roedl Audit Sp. z o.o. odpowiedzialny będzie za przeprowadzenie przeglądu i badania jednostkowych sprawozdań finansowych Decora S.A., a także przeglądu i badania skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy Kapitałowej Decora S.A. Kluczowym biegłym rewidentem jest Tomasz Martyniuk (biegłego rewidenta i Associate Partnera), wspierany przez Edytę Maciorowską (biegłego rewidenta i Associate Partnera).


Rödl & Partner to międzynarodowa firma świadcząca zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, business process outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting. Działa w 49 krajach i ma 109 biur, w których pracuje 4900 osób. W Polsce zatrudnia ponad 500 pracowników w sześciu lokalizacjach – Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Decora S.A. to notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych europejski lider produkcji podkładów podłogowych. Spółka sprzedaje swoje produkty na 5 kontynentach, chociaż skupia się na rynkach Unii Europejskiej. Produkty Decory można znaleźć we wszystkich krajach UE, zarówno pod własnymi markami (Arbiton, Ewifoam, Afirmax, Vidella) jak i markami partnerów. Spółka od wielu lat inwestuje w badania i rozwój, w opracowanie nowych technologii, nowych produktów oraz park maszynowy. Posiada własne laboratorium badawczo-rozwojowe, a produkty powstają w trzech zakładach produkcyjnych przy współudziale ponad 500 pracowników.

 

0.jpg

 

 

Wzrost przychodów Rödl & Partner o 8,5%


 

Rödl & Partner kontynuuje stabilną tendencję wzrostową w roku obrotowym 2019. Globalny obrót wzrósł o 8,5%, do kwoty 489,9 milionów euro (w porównaniu do 451,5 miliona w roku poprzednim), z czego 264 miliony euro (+ 11,8%) to obrót osiągnięty w Niemczech. Obrót poza Niemcami wzrósł o prawie 5% i wyniósł 226 milionów euro. Rödl & Partner generuje całość obrotu w swoich biurach, które obecnie ma w 49 krajach świata. Fuzje i przejęcia ponownie okazały się sektorem działalności, który w największym stopniu wpłynął na wzrost obrotu. Ogólna liczba transakcji obsługiwanych przez Rödl & Partner wzrosła z 282 do 313.

Liczba pracowników Rödl & Partner ponownie wzrosła i pod koniec 2019 r. wyniosła ponad 5100 osób. 

Od założenia spółki w roku 1977 Rödl & Partner nieustannie rozwija swoją działalność: w ciągu ostatnich dziesięciu lat całkowity obrót spółki wzrósł ponad dwukrotnie.

 

 

 

Rödl & Partner sygnatariuszem „Karty Różnorodności”

 

5 maja Rödl & Partner w Polsce przyłączył się do międzynarodowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską – „Karty Różnorodności”. Organizacje przystępujące zobowiązują się do budowania otwartego i inkluzyjnego miejsca pracy, przeciwdziałania dyskryminacji i promocji różnorodności wśród swoich interesariuszy. „Karta Różnorodności” powstała w 2004 roku i realizowana jest w takich krajach UE jak: Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg,  Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy. W Polsce do Karty przystąpiło już 278 organizacji.

 

Koordynatorem karty w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

KARTA-z-dopiskiem-Sygnatariusz.jpg

 

Koronawirus – pomoc dla szpitali

 

 

Wiemy jak ważne jest wzajemne wspieranie się w trudnym czasie pandemii. Lekarze, pielęgniarki i personel szpitalny od wielu tygodni nieustająco stoją na straży zdrowia i życia nas wszystkich, często ryzykując własne. Dlatego zrealizowaliśmy projekt „Pomoc dla szpitali”, w ramach którego wsparliśmy placówki medyczne w tym szczególnie trudnym czasie. Po sprawdzeniu potrzeb poszczególnych placówek, zakupiliśmy i przekazaliśmy sprzęty, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu personelu medycznego: lodówki, pralki, suszarki, kanapy, fotele, śpiwory i polary. Wsparliśmy szpitale w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – miastach, w których zlokalizowane są biura Rödl & Partner w Polsce. Dziękujemy za Waszą pracę!

 

 pomagamy.png

 

Rödl & Partner wysoko w rankingu firm doradztwa podatkowego „Rzeczpospolitej"

 

 

W XIV edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej” ponownie zajęliśmy wysokie miejsca.

 

W kategorii uwzględniającej liczbę zatrudnionych doradców podatkowych znaleźliśmy się na 5. miejscu. To awans o dwie pozycje w stosunku do poprzedniego roku. W zestawieniu firm z największymi przychodami – 7. miejsce zagwarantowało zwiększenie przychodów o 4,5 mln zł w porównaniu do roku ubiegłego. Kolejnym wyróżnieniem jest 7. miejsce w kategorii firm z przyrostem przychodów 2019/2018 w mln zł.

 

Kapituła rankingu przyznała także rekomendacje dla najlepszych specjalistów w danych dziedzinach doradztwa podatkowego z naszej firmy. Łukasza Szczygła wskazano w dziedzinie podatku od nieruchomości, a Aleksandrę Majnusz doradztwa compliance.


 

 

 

12 praktyk Rödl & Partner w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu


W 18. edycji największego w Polsce przeglądu działań firm z zakresu społecznej odpowiedzialności wskazanych zostało aż 12 praktyk stosowanych przez Rödl & Partner:

Opublikowane praktyki pierwszorazowe Rödl & Partner w edycji 2019:

 • pracowniczy program poleceń „Poszukiwacze talentów”,
 • program onboardingowy „Witamy w Rödl & Partner”,
 • cykl eventów CyberTech,
 • program coachingowy,
 • budowa kodeksu etyki i systemu etycznego w firmie,
 • „Dzielimy się wiedzą” wewnętrzny projekt edukacyjny,
 • „W ramach Rödl & Partner” firmowe wyzwanie rowerowe,
 • „W skrócie CSR” projekt edukacyjny dla pracowników.

Opublikowane praktyki długoterminowe Rödl & Partner w edycji 2019:

 • strategia CSR,
 • działalność charytatywne i wsparcie społeczności, 
 • działalność edukacyjna dla studentów,
 • Program Developmentowy dla managerów. 

Raport2019-okladka.jpg


Jesteśmy laureatem „Diamentów Forbesa 2020”diament_forbes_2020.jpg

 

Rödl & Partner już po raz drugi znalazł się w rankingu Forbesa w gronie firm o najbardziej dynamicznym wzroście wartości (przychody od 5 do 50 mln zł, woj. mazowieckie). Tytuł „Diament Forbesa 2020" to wyróżnienie i potwierdzenie stabilnej pozycji Rödl & Partner wśród najlepszych firm na polskim rynku. Kryteria, którymi kierowano się przy ocenie przedsiębiorstw są opracowane wg szwajcarskiej metody wyceny wartości firm i oparte na wynikach finansowych za ostatnie dwa lata działalności, wartości majątku, historii i wiarygodności płatniczej oraz braku negatywnych zdarzeń prawnych.


Renata Kabas-Komorniczak zostaje Partnerem zarządzającym


Partnerzy.jpg

Z początkiem roku doszło do poważnych zmian w strukturze organizacyjnej Rödl & Partner. Od 1 stycznia 2020 r. Renata Kabas-Komorniczak i Nicola Lohrey (Francja) zostały członkami zarządu, awansując na stanowisko Partnerów zarządzających. Dotychczasowy członek zarządu - Wolfgang Kraus zakończył współpracę firmą i przeszedł na emeryturę.

 

W obecnym składze zarządu Rödl & Partner wchodzą:

 • Prof. Dr. Christian Rödl
 • Prof. Dr. Peter Bömelburg
 • Dr. José Campos Nave
 • Dr. Hans Weggenmann 
 • Renata Kabas-Komorniczak
 • Nicola Lohrey
 • Martin Wambach.

 

Kartka świąteczna 2019


Kartka świąteczna_elektroniczna_2019_25.11.19.jpg

W tym roku zorganizowaliśmy dziesiątą edycję konkursu na projekt kartki świątecznej z motywem anioła. Tym razem do udziału w konkursie zaprosiliśmy podopiecznych Domu Dziecka w Sieborowicach koło Krakowa. Autorką zwycięskiej pracy, która przyozdobiła świąteczne kartki wysyłane do klientów Rödl & Partner jest Alicja Janeczek. 

Wręczenie nagród i upominków dla uczestników konkursu odbyło się 5 grudnia w Sieborowicach. W spotkaniu z młodzieżą i wychowawcami uczestniczyły Barbara Różycka, Anna Smagowicz-Tokarz i Diana Kukułka z krakowskiego oddziału. Tradycyjnie na rzecz placówki przekazaliśmy także darowiznę w wysokości 10 000 zł, która zostanie przeznaczona na zorganizowanie wyjazdu  wypoczynkowego.

Wesołych Świąt życzy Rödl & Parter! 


I Międzynarodowe Forum Kancelarii Prawnych


I międzynarodowe forum kancelarii.png

20 września 2019 r. odbędzie się I Międzynarodowe Forum Kancelarii Prawnych, organizowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. W spotkaniu wezmą udział praktycy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii i Włoch. Rödl & Partner reprezentować będą: Ulrike Grube, Joanna Jurasz, Barbara Kaczała, Klaudia Kamińska-Kiempa i Katarzyna Małaniuk, które omówią temat „Rozwiązania dotyczące compliance jako instrumenty zarządzania ryzykiem dla międzynarodowych koncernów”. Szczegóły wydarzenia: https://oirp.wroclaw.pl/aktualnosci/962

 

 

Rödl & Partner ponownie doradcą PFR Ventures

 

19 czerwca 2019 roku Rödl & Partner został ponownie wybrany doradcą prawnym do spraw procesów inwestycyjnych spółki PFR Ventures. Współpraca między firmami ma charakter międzynarodowy – poza ekspertami z Polski zaangażowani są w nią specjaliści Rödl & Partner z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii i Luksemburga. PFR Ventures zarządza pięcioma Funduszami Funduszy, które wspólnie z inwestorami prywatnymi, aniołami biznesu i korporacjami zainwestują ponad 4 mld zł w fundusze Venture Capital.

 

 

Rödl & Partner dwukrotnie na 5. miejscu w raporcie ELSA Poland

 

W dwudziestej edycji rankingu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland Rödl & Partner został dwukrotnie sklasyfikowany na 5. miejscu w kategoriach: „Najbardziej rozpoznawalna firma konsultingowa” oraz „Najlepszy pracodawca spośród firm konsultingowych”. Firmę uwzględniono także w zestawieniach: „Najlepszy pracodawca spośród kancelarii prawnych” i „Najbardziej rozpoznawalny pracodawca spośród kancelarii prawnych” – wskazał nas co piąty badany.

 

Studenci_prawa.png

 

 

13 Ranking Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej": Rödl & Partner na 7 miejscu

 

 

Rödl & Partner po raz kolejny znalazł się w czołówce Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego, którego organizatorem jest dziennik „Rzeczpospolita". W 13. edycji zajął 5. miejsce według wzrostu przychodów w stosunku do roku poprzedniego, 7. miejsce pod względem liczby doradców podatkowych oraz 7. miejsce pod względem przychodów.

 

Dużym sukcesem okazały się wyróżnienia dla doradców podatkowych Rödl & Partner. Dominika Tyczka otrzymała wyróżnienie w kategorii młody talent doradztwa podatkowego, a Łukasz Szczygieł jako rekomendowany doradca w zakresie podatku od nieruchomości.

 

1.jpg

 

 

Rödl & Partner po raz drugi z tytułami Dobra Firma 2019 i Dobry Pracodawca 2019

 

 

Rödl & Partner po raz drugi z tytułami "Dobra Firma 2019" i "Dobry Pracodawca 2019" Rödl & Partner po raz drugi został laureatem Ogólnopolskiego Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, zdobywając tytuły: "Dobry Pracodawca 2019" i "Dobra Firma 2019". Kapituła programu bierze pod uwagę realizację przez firmy koncepcji zrównoważonego rozwoju. Rödl & Partner został doceniony szczególnie za budowanie dobrych relacji z pracownikami, liczne szkolenia, bogaty pakiet świadczeń socjalnych i wolontariat pracowniczy.


Dobra_Firma_2019.png 

 

 

Rödl & Partner wyróżniony w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki"

 

Rödl & Partner został wyróżniony w raporcie CSR, opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To już 17. edycja tego największego w kraju przeglądu działań firm z zakresu społecznej odpowiedzialności. W raporcie wskazano aż 5 dobrych praktyk stosowanych w Rödl & Partner:

 • system przeciwdziałania mobbingowi
 • program developmentowy dla menadżerów
 • działalność edukacyjna dla studentów
 • zbiórki na cele charytawne
 • wolontariat pracowniczy 

 

Raport2018.jpg

 

 

Odpowiedzialny pracodawca - Lider HR 2019

 

Rödl & Partner po raz drugi został wyróżniony w rankingu "Odpowiedzialny pracodawca - Lider HR", organizowanym przez magazyn "Strefy Gospodarki". W rankingu brano pod uwagę m.in. społeczną odpowiedzialność biznesu, system motywacyjny w firmie, dynamikę rozwoju kadry oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji przez pracowników. 

 

odpowiedzialny-pracodawca-lider-hr-2019.png

 

 

Kartka świąteczna 2018

 

Po raz dziewiąty zorganizowaliśmy konkurs na projekt wyjątkowej kartki świątecznej z motywem anioła. Prace konkursowe przygotowali wychowankowie domów dziecka nr 1, 2 i 3 w Gliwicach. Główną nagrodę zdobył Piotr Jaworski – wykonany przez niego rysunek zdobi tegoroczną kartkę świąteczną, wysłaną klientom, partnerom i współpracownikom Rödl & Partner. 

 

18 grudnia Liliane Preusser, Partner w Rödl & Partner, złożyła wizytę wychowankom placówek biorących udział w konkursie i przekazała świąteczne prezenty. Ośrodki wsparliśmy także finansowo z przeznaczeniem na letnie wyjazdy dla dzieci.

Rödl & Parter życzy Wesołych Świąt!

 

Kartka_swiateczna_2018.jpg

 

 

Nowy Corporate Design Rödl & Partner

 

 

Rödl & Partner odświeża identyfikację wizualną (Corporate Design). Celem zmian jest wyróżnienie wartości definiujących podejście biznesowe Rödl & Partner. Przyjęte wzory mają podkreślać ducha innowacyjności i poczucie bezpieczeństwa, które zapewniamy klientom.  Zmiana dotyczy przede wszystkim kluczowych elementów wizualnych takich jak: logo, czcionki, kolorystyka i grafiki. Nowa identyfikacja wizualna będzie wprowadzana stopniowo w całej komunikacji firmy – zewnętrznej i wewnętrznej. Więcej informacji na naszej stronie angielskiej.

 

Corporate Design.jpg 

Rödl & Partner ponownie w czołówce rankingu „Book of Lists”

 

 

Stabilną pozycję firmy na rynku usług doradczych potwierdza tegoroczny przewodnik po polskim biznesie „Book of Lists”. Rödl & Partner zajął 1. miejsce w rankingu w kategorii „Firmy księgowe” oraz 2. miejsce w kategorii „Firmy audytorskie”. Kolejne pozycje w czołówce to 3. miejsce w rankingu firm doradztwa podatkowego oraz 4. miejsce wśród międzynarodowych firm prawniczych.

 

Dyplom Book of Lists.jpg

 

 

12 Ranking Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej”:
Rödl & Partner nr 6 w Polsce i wyróżniony w doradztwie CIT

 

 

W 12 Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika Rzeczpospolita Rödl & Partner plasuje się w ścisłej czołówce: na 6 miejscu pod względem liczby doradców podatkowych oraz na 8 miejscu pod względem przychodów. Firma otrzymała także wyróżnienie w kategorii „Prestiżowa wygrana przed sądami w sprawach CIT”. Ponadto Marcin Jamroży po raz kolejny otrzymał rekomendację jako jeden z najlepszych specjalistów w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego. Wyróżnienie firma otrzymała za sprawę zakończoną wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 29 września 2017 roku w sprawie przychodu z ustanowienia nieodpłatnej służebności przesyłu. Wyrok można uznać za przełomowy, zwiększa on szanse na kolejne rozstrzygnięcia korzystne dla podatników.

 

12 Ranking Rzeczpospolitej.jpg

 

 

Nowe Biura Rödl & Partner

 

 

Rödl & Partner otworzył trzy nowe biura – w Portugalii (Lizbona i Porto) i austriackim Linz. Linz to druga, obok Wiednia, lokalizacja firmy w Austrii, biura w Lizbonie i Porto są natomiast pierwszymi biurami Rödl & Partner w Portugalii. Tym samym od 2018 roku firma działa na całym Półwyspie Iberyjskim, a biura portugalskie i hiszpańskie ściśle ze sobą współpracują, wspierając klientów w całej Iberii. Eksperci w Lizbonie i Porto oferują doradztwo prawne i podatkowe oraz usługi audytorskie, w Linz kładziemy nacisk na doradztwo biznesowe i audyt. Rödl & Partner zatrudnia obecnie 4700 pracowników w 111 biurach zlokalizowanych w 51 krajach.

 

Lissabon.jpg

 

 

Warsztaty dla inwestorów zainteresowanych OZE

 

 

11 lipca w Düsseldorfie odbędą się warsztaty „Inwestowanie w energie odnawialne w Polsce - szanse i wyzwania”. Podczas spotkania przedstawione zostaną aktualne polskie regulacje prawne i podatkowe dotyczące tego obszaru, jak również dotychczasowe i planowane tury aukcji na energie odnawialne. Wydarzenie jest skierowane do niemieckich przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w OZE w Polsce. Warsztaty poprowadzi Piotr Mrowiec, radca prawny, Associate Partner w Rödl & Partner.

 

Organizatorzy: EnergieAgentur.NRW we współpracy z Rödl & Partner.

 

 

Rödl & Partner zdobywcą tytułów Dobra Firma 2018 i Dobry Pracodawca 2018

 

 

Rödl & Partner został wyróżniony w XI edycji ogólnopolskiego programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, zdobywając tytuły: "Dobra Firma 2018" i "Dobry Pracodawca 2018". Program ma na celu wskazanie liderów biznesu społecznie odpowiedzialnego i upowszechnianie dobrych praktyk związanych z CSR. O wyborze zwycięzców zdecydował m.in. stopień zaangażowania firmy w działalność charytatywną, sponsorską czy realizowana polityka z zakresu emloyer branding oraz inne pozytywne działania wewnątrz i na zewnątrz organizacji.

 

Patronat nad programem sprawuje Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

 

Dobry_Pracodawca_i_Firma.jpg

 

 

Rödl & Partner laureatem rankingu „Diamenty Forbesa 2018”

 

 

Rödl & Partner został laureatem prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa 2018” prezentującego firmy o najbardziej dynamicznym wzroście wartości. Kryteria, którymi kierowano się przy ocenie przedsiębiorstw zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm i oparte są na wynikach finansowych za lata 2014-2016, wartości majątku, historii i wiarygodności płatniczej oraz braku negatywnych zdarzeń prawnych. Tytuł „Diament Forbesa 2018” potwierdza wysoką pozycję Rödl & Partner na rynku. Pełny raport i wykaz laureatów został dołączony do lutowego wydania magazynu Forbes, który ukazał się 25 stycznia 2018 r.

 

DIAMENT.jpg 

Kontakt

Contact Person Picture

Liliane Preusser

Partner

+48 32 330 12 00

Wyślij zapytanie

Profil

 Bądź na bieżąco:

Rödl & Partner YouTube

Facebook Rödl & Partner

Deutschland Weltweit Search Menu