Aktualności

PrintMailRate-it

Jesteśmy laureatem „Diamentów Forbesa 2020”

diament_forbes_2020.jpg

 

Rödl & Partner już po raz drugi znalazł się w rankingu Forbesa w gronie firm o najbardziej dynamicznym wzroście wartości (przychody od 5 do 50 mln zł, woj. mazowieckie). Tytuł „Diament Forbesa 2020" to wyróżnienie i potwierdzenie stabilnej pozycji Rödl & Partner wśród najlepszych firm na polskim rynku. Kryteria, którymi kierowano się przy ocenie przedsiębiorstw są opracowane wg szwajcarskiej metody wyceny wartości firm i oparte na wynikach finansowych za ostatnie dwa lata działalności, wartości majątku, historii i wiarygodności płatniczej oraz braku negatywnych zdarzeń prawnych.

Renata Kabas-Komorniczak zostaje Partnerem zarządzającym

Partnerzy.jpg

Z początkiem roku doszło do poważnych zmian w strukturze organizacyjnej Rödl & Partner. Od 1 stycznia 2020 r. Renata Kabas-Komorniczak i Nicola Lohrey (Francja) zostały członkami zarządu, awansując na stanowisko Partnerów zarządzających. Dotychczasowy członek zarządu - Wolfgang Kraus zakończył współpracę firmą i przeszedł na emeryturę.

 

W obecnym składze zarządu Rödl & Partner wchodzą:

 • prof. dr. Christian Rödl,
 • prof. dr. Peter Bömelburg,
 • dr. José Campos Nave,
 • dr. Hans Weggenmann, 
 • Renata Kabas-Komorniczak,
 • Nicola Lohrey,
 • Martin Wambach

 

Kartka świąteczna 2019

Kartka świąteczna_elektroniczna_2019_25.11.19.jpg

W tym roku zorganizowaliśmy dziesiątą edycję konkursu na projekt kartki świątecznej z motywem anioła. Tym razem do udziału w konkursie zaprosiliśmy podopiecznych Domu Dziecka w Sieborowicach koło Krakowa. Autorką zwycięskiej pracy, która przyozdobiła świąteczne kartki wysyłane do klientów Rödl & Partner jest Alicja Janeczek. 

Wręczenie nagród i upominków dla uczestników konkursu odbyło się 5 grudnia w Sieborowicach. W spotkaniu z młodzieżą i wychowawcami uczestniczyły Barbara Różycka, Anna Smagowicz-Tokarz i Diana Kukułka z krakowskiego oddziału. Tradycyjnie na rzecz placówki przekazaliśmy także darowiznę w wysokości 10 000 zł, która zostanie przeznaczona na zorganizowanie wyjazdu  wypoczynkowego.

Wesołych Świąt życzy Rödl & Parter! 

 

I Międzynarodowe Forum Kancelarii Prawnych

I międzynarodowe forum kancelarii.png

20 września 2019 r. odbędzie się I Międzynarodowe Forum Kancelarii Prawnych, organizowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. W spotkaniu wezmą udział praktycy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii i Włoch. Rödl & Partner reprezentować będą: Ulrike Grube, Joanna Jurasz, Barbara Kaczała, Klaudia Kamińska-Kiempa i Katarzyna Małaniuk, które omówią temat „Rozwiązania dotyczące compliance jako instrumenty zarządzania ryzykiem dla międzynarodowych koncernów”. Szczegóły wydarzenia: https://oirp.wroclaw.pl/aktualnosci/962

 

Rödl & Partner ponownie doradcą PFR Ventures

19 czerwca 2019 roku Rödl & Partner został ponownie wybrany doradcą prawnym do spraw procesów inwestycyjnych spółki PFR Ventures. Współpraca między firmami ma charakter międzynarodowy – poza ekspertami z Polski zaangażowani są w nią specjaliści Rödl & Partner z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii i Luksemburga. PFR Ventures zarządza pięcioma Funduszami Funduszy, które wspólnie z inwestorami prywatnymi, aniołami biznesu i korporacjami zainwestują ponad 4 mld zł w fundusze Venture Capital.

 

Rödl & Partner dwukrotnie na 5. miejscu w raporcie ELSA Poland

W dwudziestej edycji rankingu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland Rödl & Partner został dwukrotnie sklasyfikowany na 5. miejscu w kategoriach: „Najbardziej rozpoznawalna firma konsultingowa” oraz „Najlepszy pracodawca spośród firm konsultingowych”. Firmę uwzględniono także w zestawieniach: „Najlepszy pracodawca spośród kancelarii prawnych” i „Najbardziej rozpoznawalny pracodawca spośród kancelarii prawnych” – wskazał nas co piąty badany.

 

Studenci_prawa.png

 

13 Ranking Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej": Rödl & Partner na 7 miejscu

Rödl & Partner po raz kolejny znalazł się w czołówce Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego, którego organizatorem jest dziennik „Rzeczpospolita". W 13. edycji zajął 5. miejsce według wzrostu przychodów w stosunku do roku poprzedniego, 7. miejsce pod względem liczby doradców podatkowych oraz 7. miejsce pod względem przychodów.

 

Dużym sukcesem okazały się wyróżnienia dla doradców podatkowych Rödl & Partner. Dominika Tyczka otrzymała wyróżnienie w kategorii młody talent doradztwa podatkowego, a Łukasz Szczygieł jako rekomendowany doradca w zakresie podatku od nieruchomości.

 

1.jpg

 

Rödl & Partner po raz drugi z tytułami Dobra Firma 2019 i Dobry Pracodawca 2019

Rödl & Partner po raz drugi z tytułami "Dobra Firma 2019" i "Dobry Pracodawca 2019" Rödl & Partner po raz drugi został laureatem Ogólnopolskiego Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, zdobywając tytuły: "Dobry Pracodawca 2019" i "Dobra Firma 2019". Kapituła programu bierze pod uwagę realizację przez firmy koncepcji zrównoważonego rozwoju. Rödl & Partner został doceniony szczególnie za budowanie dobrych relacji z pracownikami, liczne szkolenia, bogaty pakiet świadczeń socjalnych i wolontariat pracowniczy.


Dobra_Firma_2019.png 

 

Rödl & Partner wyróżniony w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki"

Rödl & Partner został wyróżniony w raporcie CSR, opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To już 17. edycja tego największego w kraju przeglądu działań firm z zakresu społecznej odpowiedzialności. W raporcie wskazano aż 5 dobrych praktyk stosowanych w Rödl & Partner:

 • system przeciwdziałania mobbingowi
 • program developmentowy dla menadżerów
 • ziałalność edukacyjna dla studentów
 • zbiórki na cele charytawne
 • wolontariat pracowniczy 

 

Raport2018.jpg

 

Odpowiedzialny pracodawca - Lider HR 2019

Rödl & Partner po raz drugi został wyróżniony w rankingu "Odpowiedzialny pracodawca - Lider HR", organizowanym przez magazyn "Strefy Gospodarki". W rankingu brano pod uwagę m.in. społeczną odpowiedzialność biznesu, system motywacyjny w firmie, dynamikę rozwoju kadry oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji przez pracowników. 

 

odpowiedzialny-pracodawca-lider-hr-2019.png

 

Kartka świąteczna 2018

Po raz dziewiąty zorganizowaliśmy konkurs na projekt wyjątkowej kartki świątecznej z motywem anioła. Prace konkursowe przygotowali wychowankowie domów dziecka nr 1, 2 i 3 w Gliwicach. Główną nagrodę zdobył Piotr Jaworski – wykonany przez niego rysunek zdobi tegoroczną kartkę świąteczną, wysłaną klientom, partnerom i współpracownikom Rödl & Partner. 

 

18 grudnia Liliane Preusser, Partner w Rödl & Partner, złożyła wizytę wychowankom placówek biorących udział w konkursie i przekazała świąteczne prezenty. Ośrodki wsparliśmy także finansowo z przeznaczeniem na letnie wyjazdy dla dzieci.

Rödl & Parter życzy Wesołych Świąt!

 

Kartka_swiateczna_2018.jpg

 

​Nowy Corporate Design Rödl & Partner

Rödl & Partner odświeża identyfikację wizualną (Corporate Design). Celem zmian jest wyróżnienie wartości definiujących podejście biznesowe Rödl & Partner. Przyjęte wzory mają podkreślać ducha innowacyjności i poczucie bezpieczeństwa, które zapewniamy klientom.  Zmiana dotyczy przede wszystkim kluczowych elementów wizualnych takich jak: logo, czcionki, kolorystyka i grafiki. Nowa identyfikacja wizualna będzie wprowadzana stopniowo w całej komunikacji firmy – zewnętrznej i wewnętrznej. Więcej informacji na naszej stronie angielskiej.

 

Corporate Design.jpg 

Rödl & Partner ponownie w czołówce rankingu „Book of Lists”

Stabilną pozycję firmy na rynku usług doradczych potwierdza tegoroczny przewodnik po polskim biznesie „Book of Lists”. Rödl & Partner zajął 1. miejsce w rankingu w kategorii „Firmy księgowe” oraz 2. miejsce w kategorii „Firmy audytorskie”. Kolejne pozycje w czołówce to 3. miejsce w rankingu firm doradztwa podatkowego oraz 4. miejsce wśród międzynarodowych firm prawniczych.

 

Dyplom Book of Lists.jpg

 

12 Ranking Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej”:

Rödl & Partner nr 6 w Polsce i wyróżniony w doradztwie CIT

W 12 Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika Rzeczpospolita Rödl & Partner plasuje się w ścisłej czołówce: na 6 miejscu pod względem liczby doradców podatkowych oraz na 8 miejscu pod względem przychodów. Firma otrzymała także wyróżnienie w kategorii „Prestiżowa wygrana przed sądami w sprawach CIT”. Ponadto Marcin Jamroży po raz kolejny otrzymał rekomendację jako jeden z najlepszych specjalistów w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego. Wyróżnienie firma otrzymała za sprawę zakończoną wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 29 września 2017 roku w sprawie przychodu z ustanowienia nieodpłatnej służebności przesyłu. Wyrok można uznać za przełomowy, zwiększa on szanse na kolejne rozstrzygnięcia korzystne dla podatników.

 

12 Ranking Rzeczpospolitej.jpg

 

Nowe Biura Rödl & Partner

Rödl & Partner otworzył trzy nowe biura – w Portugalii (Lizbona i Porto) i austriackim Linz. Linz to druga, obok Wiednia, lokalizacja firmy w Austrii, biura w Lizbonie i Porto są natomiast pierwszymi biurami Rödl & Partner w Portugalii. Tym samym od 2018 roku firma działa na całym Półwyspie Iberyjskim, a biura portugalskie i hiszpańskie ściśle ze sobą współpracują, wspierając klientów w całej Iberii. Eksperci w Lizbonie i Porto oferują doradztwo prawne i podatkowe oraz usługi audytorskie, w Linz kładziemy nacisk na doradztwo biznesowe i audyt. Rödl & Partner zatrudnia obecnie 4700 pracowników w 111 biurach zlokalizowanych w 51 krajach.

 

Lissabon.jpg

 

Warsztaty dla inwestorów zainteresowanych OZE

11 lipca w Düsseldorfie odbędą się warsztaty „Inwestowanie w energie odnawialne w Polsce - szanse i wyzwania”. Podczas spotkania przedstawione zostaną aktualne polskie regulacje prawne i podatkowe dotyczące tego obszaru, jak również dotychczasowe i planowane tury aukcji na energie odnawialne. Wydarzenie jest skierowane do niemieckich przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w OZE w Polsce. Warsztaty poprowadzi Piotr Mrowiec, radca prawny, Associate Partner w Rödl & Partner.

 

Organizatorzy: EnergieAgentur.NRW we współpracy z Rödl & Partner.

 

Rödl & Partner zdobywcą tytułów Dobra Firma 2018 i Dobry Pracodawca 2018

Rödl & Partner został wyróżniony w XI edycji ogólnopolskiego programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, zdobywając tytuły: "Dobra Firma 2018" i "Dobry Pracodawca 2018". Program ma na celu wskazanie liderów biznesu społecznie odpowiedzialnego i upowszechnianie dobrych praktyk związanych z CSR. O wyborze zwycięzców zdecydował m.in. stopień zaangażowania firmy w działalność charytatywną, sponsorską czy realizowana polityka z zakresu emloyer branding oraz inne pozytywne działania wewnątrz i na zewnątrz organizacji.

 

Patronat nad programem sprawuje Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

 

Dobry_Pracodawca_i_Firma.jpg

 

Rödl & Partner laureatem rankingu „Diamenty Forbesa 2018”

Rödl & Partner został laureatem prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa 2018” prezentującego firmy o najbardziej dynamicznym wzroście wartości. Kryteria, którymi kierowano się przy ocenie przedsiębiorstw zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm i oparte są na wynikach finansowych za lata 2014-2016, wartości majątku, historii i wiarygodności płatniczej oraz braku negatywnych zdarzeń prawnych. Tytuł „Diament Forbesa 2018” potwierdza wysoką pozycję Rödl & Partner na rynku. Pełny raport i wykaz laureatów został dołączony do lutowego wydania magazynu Forbes, który ukazał się 25 stycznia 2018 r.

 

DIAMENT.jpg 

Kontakt

Contact Person Picture

Liliane Preusser

Partner

+48 32 330 12 00

Wyślij zapytanie

 Bądź na bieżąco:

Rödl & Partner YouTube

Facebook Rödl & Partner

Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.
Deutschland Weltweit Search Menu