Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Doradztwo prawne

PrintMailRate-it

​​​​​​​

Przedsiębiorstwa, aby działać w pełni legalnie, muszą spełnić wiele wymogów prawnych. W przeciwnym razie mogą się narazić na dotkliwe konsekwencje, np. kary finansowe.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

​Prawo zmienia się dynamicznie – co rusz wprowadzane są nowe obowiązki czy obostrzenia, dlatego przedsiębiorcom może być trudno pozostawać na bieżąco ze wszystkimi zmianami legislacyjnymi, które dotyczą ich działalności.

Korzystanie z usług doradztwa prawnego zapewnia wiele korzyści, zwłaszcza firmom bez wewnętrznego działu prawnego.

Nasze doradztwo prawne kierujemy do przedsiębiorstw wszelkich form prawnych i branż – zarówno polskich, jak i zagranicznych prowadzących działalność w Polsce. Pomagamy zarówno firmom już funkcjonującym na rynku, jak i podmiotom dopiero rozpoczynającym działalność gospodarczą.


Z wsparciem naszych radców prawnych i adwokatów, zamiast śledzić wszystkie zmiany legislacyjne, możesz w stu procentach skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu swojego biznesu. Unikniesz błędów oraz oszczędzisz czas i nerwy, a to przełoży się na lepsze wyniki biznesowe.


Nasi eksperci są wyspecjalizowani w wielu dziedzinach prawa, dzięki czemu zapewniamy kompleksową obsługę prawną zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom fizycznym.


Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, skorzystaj z naszego wsparcia. Pomożemy Ci uniknąć sytuacji, w których kontrahenci formułują zapisy umów lub forsują warunki współpracy w sposób niekorzystny dla Ciebie. Ustrzeżesz się również przed możliwymi kosztownymi i długotrwałymi sporami.

​Doradztwo prawne – klienci indywidualni


Usługi doradztwa prawnego świadczymy również na rzecz klientów indywidualnych borykających się z zawiłościami prawnymi.

Nasi eksperci pomogą Ci załatwić wszystkie kwestie prawne w związku z otrzymaniem spadku lub darowizny. W razie potrzeby wspomożemy Cię także od strony podatkowej – w prawidłowym rozliczeniu podatku od spadku i darowizn i związanymi z tym innymi obowiązkami fiskalnymi.

Doradzamy osobom chcącym nabyć lub sprzedać nieruchomość albo zawrzeć innego typu umowę, której przedmiotem jest nieruchomość (np. najmu czy leasingu). Przejdziemy z Tobą przez cały proces transakcji, minimalizując ewentualne ryzyko, dzięki czemu zabezpieczysz się przed niewłaściwymi decyzjami. Oprócz doradztwa prawnego w obszarze nieruchomości zapewniamy także wsparcie podatkowe, m.in. w zakresie podatku od nieruchomości.

Allgemeine Vertragsbedingungen 

​wersja polsko-niemiecka

General Terms and Conditions

​wersja polsko-angielskaW Rödl & Partner prowadzimy doradztwo prawne na wielu płaszczyznach. Jeśli myślisz o założeniu biznesu, nasi eksperci pomogą Ci podjąć decyzję dotyczącą formy prawnej działalności, a także przedstawią dodatkowe możliwości finansowania biznesu, restrukturyzacji, nabywania nieruchomości przez cudzoziemców, czy m.in. zezwoleń strefowych. Nasi specjaliści przeprowadzą Cię przez tworzenie i utrzymanie standardów spełniających wymogi prawa pracy.  Wspierają także przedsiębiorców w zakresie ewentualnych sporów z pracownikami, oddelegowywania pracowników za granicę i tworzeniu umów menadżerskich. Doradztwo transakcyjne obejmuje m.in.: usługi due diligence, negocjacje, dokumenty transakcyjne, prawo konkurencji, czy ochronę środowiska. Dzięki ścisłej współpracy naszych ekspertów między sobą, masz gwarancję, że zaproponowane rozwiązania będą uwzględniać skutki podatkowe, księgowe i ekonomiczne. Świadczone przez nas usługi prawne to także kwestie przejęć, fuzji, podziałów, likwidacji i przekształcania spółek czy postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Nasze działania w zakresie doradztwa prawnego obejmują także due diligence i przeglądy prawne. Analizujemy i oceniamy ryzyka prawne i podatkowe zawartych umów, zaciągniętych zobowiązań, a także weryfikujemy przestrzeganie przepisów zagospodarowania przestrzennego, przepisów budowlanych, czy ochrony środowiska. Wspieramy również przedsiębiorców z branży nieruchomości na wszystkich etapach realizacji projektów, nabycia lub sprzedaży. Przedsiębiorcy, którzy już są lub planują dołączyć do Specjalnych Stref Ekonomicznych mogą liczyć na kompleksowe konsultacje prawne, by czerpać maksymalne korzyści z ich potencjału. W naszej firmie znajdziesz także specjalistów w zakresie inwestycji w energetykę odnawialną od przygotowania po realizację zysków.

Prowadząc biznes, warto być na bieżąco z regulacjami prawnymi dotyczącymi compliance. Nasi eksperci pomogą Ci w przygotowaniu, wdrożeniu i stosowaniu procedur zgodnych z prawem. Zadbają również o ochronę własności intelektualnej i przemysłowej. Powierzenie specjalistom spraw związanych z dobrami niematerialnymi, jak np. nazwa przedsiębiorstwa, znak towarowy, czy domena internetowa uchroni Cię przed ich nieuprawnionym wykorzystaniem przez osoby trzecie. W przypadku konfliktów z kontrahentami służymy doradztwem w postępowaniach sadowych i arbitrażowych oraz skutecznie reprezentujemy klientów w negocjacjach i mediacjach.  

Deutschland Weltweit Search Menu