Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.ESG – raportowanie

PrintMailRate-it

​ESG – co to jest?


Obszar ochrony środowiska, zagadnienia społecznej odpowiedzialności biznesu i ład korporacyjny to kwestie, na które wiele przedsiębiorstw jest zobligowane zwrócić szczególną uwagę w najbliższych latach. Nowe akty prawne regulują i wytyczają standardy zrównoważonego i odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. ESG (Environmental, Social and Corporate Governance) to założenia transformacji gospodarczej opisujące zasady raportowania nieekonomicznych wskaźników rozwoju.  

ESG w przedsiębiorstwie


Stworzenie realnych, mierzalnych wymogów dla firm w zakresie dbania o środowisko i społeczeństwo oraz standardów zarządzania pozwoli na analizę, raportowanie i poprawę podejmowanych przez przedsiębiorstwa działań. Nasi eksperci biorą pod lupę wyzwania, jakie przed firmami stawiają nowe akty prawne ESG.

​9.02.2024

Raportowanie niefinansowe – nowe przepisy »

Rada Ministrów rozpoczyna pracę nad nowymi przepisami dotyczącymi raportowania niefinansowego.

​15.09.2023

Niemiecka ustawa o nadzorze nad łańcuchami dostaw i jej oddziaływanie na przedsiębiorców w Polsce »

Niemiecka ustawa o nadzorze nad łańcuchami dostaw znacząco rozszerza obowiązki związane ze starannością prowadzenia działalności gospodarczej przez niemieckich przedsiębiorców oraz podmiotów z nimi współpracujących. 

​2.08.2023

Raportowanie niefinansowe przedsiębiorstw – nowe obowiązki dla tysięcy podmiotów gospodarczych »

W obecnym stanie prawnym raportowanie niefinansowe jest obowiązkiem tylko największych podmiotów prawnych. Przedsiębiorstwa, które nie podlegają szczególnym regulacjom, mają zatem znaczną swobodę w raportowaniu niefinansowym. Stan ten zmieni się jednak niebawem. 

Kontakt

Contact Person Picture

dr Monika Behrens

radca prawny

Partner

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu