Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Mechanizm podzielonej płatności

PrintMailRate-it

1 lipca 2018 r. zaczęły obowiązywać przepisy dotyczące mechanizmu podzielonej płatności (split payment). Mogą one wpłynąć na rozliczenia wszystkich czynnych podatników VAT. Ustawodawca przewidział szereg zachęt dla dostawców i nabywców towarów i usług, aby mechanizm był dla nich atrakcyjny. Z drugiej strony istnieje długa lista ryzyk i kosztów do przeanalizowania przed podjęciem takiej decyzji.  

 

18.07.2019

Split payment: obowiązek stosowania od 1 listopada 2019 »

Informujemy, że premier Morawiecki zapowiedział odroczenie wprowadzenia obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w niektórych branżach. Zamiast 1 września br. miałyby wejść w życie 1 listopada 2019 r. 

29.05.2018​

Split payment - co musisz wiedzieć »

Mechanizm podzielonej płatności (split payment) zacznie obowiązywać od 1 lipca 2018 r. Jest to kolejny element w walce Ministerstwa Finansów z procederem wyłudzania VAT. Jaki wpływ split payment może mieć na płynność finansową niektórych przedsiębiorstw? 

29.05.2018

Mechanizm podzielonej płatności - jak stosować split payment » 

Mechanizm podzielonej płatności został wprowadzony w polskim prawie 1 lipca 2018 r. na podstawie nowego rozdziału w ustawie o VAT. 

5.06.2016

Prawne aspekty mechanizmu podzielonej płatności »

Przepisy dotyczące mechanizmu split payment w odniesieniu do VAT wejdą w życie 1 lipca. Mechanizm nie wszędzie jest tak samo regulowany. We Włoszech funkcjonuje obligatoryjność jego stosowania przy sprzedaży na rzecz podmiotów prawa publicznego, w Czechach metoda ta jest jedynie fakultatywna. 

Kontakt

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu