Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Restrukturyzacja spółek na terenie specjalnej strefy ekonomicznej

PrintMailRate-it

Spółki strefowe, jak wszystkie spółki funkcjonujące na zasadach określonych w kodeksie spółek handlowych, mogą podlegać różnorodnym procesom restrukturyzacyjnym (połączenia, podziały, przekształcenia).

 

Struktura właścicielska spółki może ulec zmianie np. wskutek wystąpienia wspólnika, zbycia udziałów itp. Problematyczna może wówczas okazać się kwestia wpływu restrukturyzacji na dalszą działalność w strefie (przede wszystkim zachowanie zezwolenia strefowego i płynących z niego korzyści). Szczególnie istotne konsekwencje mogą wiązać się ze zmianą statusu przedsiębiorcy strefowego z małego lub średniego na dużego, która może być efektem takiej restrukturyzacji.

 

Wsparcie specjalistów pozwoli na identyfikację obszarów ryzyka związanych z restrukturyzacją. Przeanalizowane zostaną potencjalne niekorzystne konsekwencje prawne i podatkowe, otrzymają Państwo także wsparcie doradcze umożliwiające wypracowanie najkorzystniejszego rozwiązania.


Usługi oferowane przez Rödl & Partner w ramach restrukturyzacja spółek na terenie specjalnej strefy ekonomicznej obejmują m.in.:

  • analizę sytuacji prawnej i podatkowej przedsiębiorcy objętego restrukturyzacją,
  • ocenę możliwych konsekwencji związanych ze zmianami restrukturyzacyjnymi,
  • wszczęcie procedury mającej na celu włączenie gruntu do SSE,
  • pomoc w przeprowadzeniu procesu restrukturyzacji ze szczególnym uwzględnieniem zachowania w mocy zezwolenia strefowego.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

+48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

 Pozostańmy w kontakcie

 

Deutschland Weltweit Search Menu