Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Prawo konkurencji

PrintMailRate-it

Doradztwo w zakresie prawa konkurencji skierowane jest do przedsiębiorców planujących transakcje, które mogą ograniczać konkurencję lub zawierać zapisy niezgodne z prawem konsumenckim. Dotyczy to zwłaszcza transakcji łączenia, nabywania udziałów/akcji i innych przypadków koncentracji dokonywanych pomiędzy podmiotami o odpowiednio wysokich obrotach, ale także różnego rodzaju kontraktów czy wzorców umownych, które mogą zawierać postanowienia niedozwolone z punktu widzenia prawa ochrony konkurencji i konsumentów.


Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej spowodowało wzrost znaczenia przepisów dotyczących ochrony konkurencji. Potwierdza to wzmożona aktywność w tym temacie zarówno Komisji Europejskiej, jak i rodzimego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Aktualnie większość planowanych przedsięwzięć i inwestycji musi być sprawdzona pod kątem zgodności z przepisami prawa konkurencji. W niektórych przypadkach konieczne może się okazać zgłoszenie do UOKiK zamiaru dokonania określonej transakcji.


Świadcząc kompleksowe usługi na rzecz klientów specjaliści Rödl & Partner dążą do tego, aby możliwie szeroko poznać charakter i specyfikę  ich działalności. Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu adwokatów i radców prawnych naszej kancelarii jesteśmy w stanie zidentyfikować problemy związane z szeroko rozumianym prawem konkurencji, które mogą pojawić się zarówno w bieżącej działalności klientów jak i przy planowaniu większych przedsięwzięć i zapewnić skuteczną obsługę prawną w tym zakresie.


Oferowane przez Rödl & Partner usługi związane z prawem konkurencji obejmują m.in.:

  • analizę planowanych transakcji pod kątem zgodności z prawem konkurencji,
  • przygotowanie dokumentów związanych ze zgłoszeniem zamiaru koncentracji do UOKiK,
  • opracowywanie i kontrolę zgodności z prawem konsumenckim wzorców umownych, ogólnych warunków umownych itp.,
  • reprezentację w postępowaniach przed rzecznikiem praw konsumentów,
  • reprezentację w postępowaniach przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów,
  • reprezentację przed sądami, w tym w szczególności przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.​

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

+48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

 Pozostańmy w kontakcie

 

Deutschland Weltweit Search Menu