Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 – nowy nabór wniosków

PrintMailRate-it

Magdalena Skurowska

7 lutego 2024


Od 1 do 15 lutego br. firmy z branż, które szczególnie odczuły wzrost cen energii, mogą po raz kolejny wnioskować o pomoc z rządowego programu wsparcia. 
 
Będą mogły z niego skorzystać wszystkie firmy z sektorów: wydobywczego i przetwórstwa przemysłowego. To drugi nabór z programu przewidzianego na 2023 r. (za okres od 1 lipca 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.) Jego budżet to 5,5 mld złotych. 
 

Odbiorcy programu

 
Do uzyskania pomocy uprawnione będą wszystkie firmy energochłonne, tj. takie: 
 
  • które prowadzą przeważającą działalność w sekcji B lub C PKD oraz
  • których koszty energii elektrycznej i gazu ziemnego w 2021 r. wyniosły nie mniej niż 3% wartości produkcji sprzedanej.
 
Kwota pomocy podstawowej wynosi 50% kosztów kwalifikowanych do 4 mln euro, liczone łącznie dla wszystkich przedsiębiorstw powiązanych, zarejestrowanych w Polsce. O rekompensatę do poniesionych kosztów energii elektrycznej nie mogą się ubiegać podmioty uprawnione do jej zakupu po ustalonej cenie maksymalnej w okresie kwalifikowanym.
 
Jeśli jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami dotyczącymi programów pomocowych – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania związane z programem oraz zapewnimy kompleksowe wsparcie.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu