Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.



Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

4 października 2022 r.


27 września 2022 r. Komisja Europejska zatwierdziła finalnie jeden z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych programów pomocowych skierowanych do przedsiębiorstw w Polsce – Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG). 


Ten ogólnopolski program z budżetem ok. 7,9 mld euro oferować będzie zarówno dotacje, jak i zwrotne instrumenty wsparcia na działania m.in. przedsiębiorstw – w celu zwiększenia ich potencjału w zakresie badań i innowacji oraz wykorzystania zaawansowanych technologii. 

Wsparciu podlegać będą przede wszystkim następujące działania przedsiębiorstw:

  • prace badawczo-rozwojowe (B+R), których efektem będzie opracowanie innowacyjnego rozwiązania gotowego do wdrożenia w działalności gospodarczej, np. tworzenie demonstratora/prototypu oraz testowanie; 
  • wdrażanie innowacyjnych rozwiązań poprzez wykorzystanie wyników prac B+R, np. uruchomienie produkcji nowych produktów wykorzystujących efekty przeprowadzonych lub zakupionych wyników badań.

Warto, by firmy planujące aktywność w powyższych tematach przygotowały swoje projekty i śledziły informacje o konkursach, które wkrótce (najprawdopodobniej od początku 2023 r.) zostaną uruchomione.

Jeżeli masz pytania dotyczące programów pomocowych dla przedsiębiorstw w Polsce, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. 

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu