Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Koszty uzyskania przychodu

PrintMailRate-it

Koszty uzyskania przychodów stanowią istotny element rozliczeń podatkowych każdego przedsiębiorcy. Prawidłowa kwalifikacja wydatków do kosztów podatkowych przysparza podatnikom wielu problemów i stanowi obszar częstych sporów z organami podatkowymi.

 

Z uwagi na niejasność przepisów podatkowych i powstające na ich tle kontrowersje, warto być na bieżąco w zakresie stanowisk organów podatkowych oraz wyroków sądów administracyjnych co do możliwości uznania różnych wydatków za koszty uzyskania przychodu. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy podatkowego.

 

Eksperci Rödl & Partner w prosty sposób prezentują skomplikowane zagadnienia dotyczące kosztów uzyskania przychodu. Zachęcamy także do bezpośredniego kontaktu z nami w biurach w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie

Kapitalizacja odsetek jako przychód podatkowy »

Skapitalizowane odsetki od kredytów (pożyczek) stanowią przychód podatkowy w dacie ich kapitalizacji, a nie w dacie ich faktycznego otrzymania – orzekł NSA w wyroku z dnia 13 grudnia 2013 r., sygn. akt II FSK 2849/11. 

Koszty uzyskania przychodu a źródło przychodu »

Na podatniku uzyskującym przychody z różnych źródeł, ciąży obowiązek rozpoznawania kosztów podatkowych. Tak wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Kontakt

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu