Koszty uzyskania przychodu

PrintMailRate-it

Koszty uzyskania przychodu - kapitalizacja odsetek jako przychód podatkowy

 

Koszty uzyskania przychodów stanowią istotny element rozliczeń podatkowych każdego przedsiębiorcy. Prawidłowa kwalifikacja wydatków do kosztów podatkowych przysparza podatnikom wielu problemów i stanowi obszar częstych sporów z organami podatkowymi.

 

Z uwagi na niejasność przepisów podatkowych i powstające na ich tle kontrowersje, warto być na bieżąco w zakresie stanowisk organów podatkowych oraz wyroków sądów administracyjnych co do możliwości uznania różnych wydatków za koszty uzyskania przychodu. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy podatkowego.

 

Eksperci Rödl & Partner przygotowali dla Państwa rozmaite interpretacje i omówienia wyroków istotnych z punktu widzenia działalności gospodarczej. W prosty sposób prezentują także skomplikowane zagadnienia dotyczące kosztów uzyskania przychodu. Zachęcamy także do bezpośredniego kontaktu z i doradcami podatkowymi w biurach w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

 

 

Czytaj artykuły:

kapitalizacja.jpgKapitalizacja odsetek jako przychód podatkowy

Skapitalizowane odsetki od kredytów (pożyczek) stanowią przychód podatkowy w dacie ich kapitalizacji, a nie w dacie ich faktycznego otrzymania – orzekł NSA w wyroku z dnia 13 grudnia 2013 r., sygn. akt II FSK 2849/11. Więcej >>

koszty uzyskania przychodu  a źródło przychoduKoszty uzyskania przychodu a źródło przychodu

Na podatniku uzyskującym przychody z różnych źródeł, ciąży obowiązek rozpoznawania kosztów podatkowych. Tak wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Więcej >>

Kontakt

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

+48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

Profil

 Chcesz więcej artykułów?

Deutschland Weltweit Search Menu