Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Specjalne Strefy Ekonomiczne: doradztwo prawne

PrintMailRate-it
Specjalna strefa ekonomiczna (SSE) to wyodrębniona, niezamieszkana część terytorium Polski, gdzie może być prowadzona działalność gospodarcza. SSE ustanawia się, aby przyspieszyć rozwój gospodarczy regionu, w szczególności tworząc nowe miejsca pracy, rozwój określonych dziedzin działalności gospodarczej oraz eksportu. W obecnej formie SSE mają działać co najmniej do 2026 r.

Obecnie w Polsce istnieje 14 specjalnych stref ekonomicznych. Są wyjątkowe w skali Unii Europejskiej i tworzą jedno z najatrakcyjniejszych w Europie miejsc do prowadzenia biznesu. Zwolnienie z podatku dochodowego oraz grunty atrakcyjne dla prowadzenia działalności gospodarczej to tylko niektóre z zachęt inwestycyjnych oferowanych na terenach SSE.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Specjalne strefy ekonomiczne SSE – doradztwo prawne i podatkowe


Nasze usługi kierujemy do przedsiębiorców prowadzących działalność w SSE lub dopiero planujących jej rozpoczęcie. 

Z naszą pomocą sprawnie wejdziesz w obszar funkcjonowania SSE, czerpiąc maksimum korzyści gospodarczych z oferowanych w SSE zachęt inwestycyjnych.

Podmiotom już działającym w SSE wskażemy dodatkowe możliwości wykorzystania potencjału stref do rozszerzenia działalności gospodarczej i maksymalizacji zysków oraz pomożemy w bieżących rozliczeniach z fiskusem. Przeprowadzimy Cię również przez procesy restrukturyzacyjne, uwzględniając ich wpływ na zezwolenie strefowe i zwolnienie z podatku dochodowego.

Opracowujemy dla Ciebie newsletter SSE-News, dotyczący prawnych i podatkowych aspektów działalności strefowej. Na bieżąco analizujemy przepisy i planowane zmiany i informujemy o pojawiających się dodatkowych możliwościach oraz ryzykach. Subskrybuj »

Specjalne strefy ekonomiczne SSE – usługi


  • przygotowanie wniosku o wydanie zezwolenia strefowego (wraz załącznikami, np. business planem),
  • wsparcie podczas zawierania umów ze strefą lub innym dysponentem nieruchomości,
  • włączenie nieruchomości do SSE,
  • restrukturyzacja spółek na terenie SSE,
  • doradztwo podatkowe w zakresie prawidłowych rozliczeń strefowych,
  • pomoc w wyborze optymalnego dla danej działalności miejsca pod inwestycję,
  • kontakt z zarządzającymi SSE i pomoc w negocjacjach warunków zezwolenia,
  • wsparcie w procesie poszerzania SSE pod planowane przez klientów inwestycje,
  • analiza problemów prawno-podatkowych związanych z działalnością na terenie SSE,
  • formułowanie i składanie zapytań do właściwych organów administracji publicznej.

Deutschland Weltweit Search Menu