Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Specjalne strefy ekonomiczne

PrintMailRate-it

Specjalna strefa ekonomiczna (SSE) jest to wyodrębniona, niezamieszkana część terytorium Polski, na której terenie może być prowadzona działalność gospodarcza. SSE ustanawiane są w celu przyspieszenia rozwoju gospodarczego regionu, w szczególności przez tworzenie nowych miejsc pracy, rozwój określonych dziedzin działalności gospodarczej oraz rozwój eksportu. W obecnej formie SSE mają działać co najmniej do 2026 roku.

 

Doradztwo prawne w zakresie działalności w specjalnych strefach ekonomicznych


Doradztwo skierowane jest do przedsiębiorców prowadzących działalność w SSE lub dopiero planujących rozpoczęcie takiej działalności. Obecnie w Polsce istnieje 14 specjalnych stref ekonomicznych. Są one zjawiskiem wyjątkowym w skali Unii Europejskiej, tworząc jedno z najatrakcyjniejszych w Europie miejsc dla prowadzenia biznesu. Zwolnienie z podatku dochodowego oraz dostępność atrakcyjnych dla prowadzenia działalności gospodarczej gruntów, to tylko niektóre z zachęt inwestycyjnych oferowanych na terenach SSE. Z drugiej strony, przedsiębiorcy podejmujący działalność strefową muszą zmierzyć się z regulacjami prawno-podatkowymi, które nie zawsze są jednoznaczne i często powodują wątpliwości interpretacyjne.


Oferujemy Państwu kompleksowe wsparcie zespołu ds. specjalnych stref ekonomicznych, który tworzą, obok doradców podatkowych, również radcy prawni i adwokaci będący doświadczonymi praktykami w zakresie prawnych aspektów działalności strefowej. Dzięki fachowemu doradztwu sprawnie wejdą Państwo w obszar funkcjonowania SSE, czerpiąc maksimum korzyści gospodarczych z oferowanych w strefach zachęt inwestycyjnych. Podmiotom już działającym w strefach eksperci wskażą dodatkowe możliwości wykorzystania potencjału stref do rozszerzenia działalności gospodarczej i maksymalizacji zysków oraz pomogą w bieżących rozliczeniach z fiskusem. Specjaliści przeprowadzą Państwa również przez procesy restrukturyzacyjne, uwzględniając ich wpływ na zezwolenie strefowe i zwolnienie z podatku dochodowego.


Członkowie Zespołu ds. specjalnych stref ekonomicznych opracowują dla Państwa newsletter "SSE-News", dotyczący prawnych i podatkowych aspektów działalności strefowej. Bieżąca analiza przepisów i planowanych zmian pozwala informować naszych klientów z wyprzedzeniem o pojawiających się dodatkowych możliwościach oraz ryzykach. Zachęcamy Państwa do subskrybcji SSE-News.  

 

Liczne artykuły naszych specjalistów na tematy związane z działalnością w obszarach Specjalnych Stref Ekonomicznych znajdą Państwo w sekcji Warto Wiedzieć.


Usługi oferowane przez Rödl & Partner w zakresie prawnych i podatkowych aspektów działalności w SSE obejmują w szczególności:

  • przygotowanie wniosku o wydanie zezwolenia strefowego (wraz załącznikami, np. business plan),
  • wsparcie podczas zawierania umów ze strefą lub innym dysponentem nieruchomości,
  • włączenie nieruchomości do SSE,
  • restrukturyzację spółek na terenie SSE,
  • doradztwo podatkowe w zakresie prawidłowych rozliczeń strefowych,
  • pomoc w wyborze optymalnego dla danej działalności miejsca pod inwestycję,
  • podejmowanie kontaktu z zarządzającymi SSE i pomoc w negocjacjach warunków zezwolenia,
  • wsparcie w procesie poszerzania SSE pod planowane przez klientów inwestycje,
  • analizę problemów prawno-podatkowych związanych z działalnością na terenie SSE,
  • formułowanie i składanie zapytań do właściwych organów administracji publicznej.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

Katarzyna Judkowiak

doradca podatkowy

Partner

+48 22 244 00 28

Wyślij zapytanie

Profil

 Pozostańmy w kontakcie

Deutschland Weltweit Search Menu