Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Podział i przekształcenia spółek

PrintMailRate-it

Doradztwo prawne w zakresie podziału skierowane jest do przedsiębiorców działających w formie spółek kapitałowych (z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjnych), zamierzających dokonać podziału na dwie albo więcej spółek kapitałowych. Doradztwo prawne w zakresie przekształceń skierowane jest do przedsiębiorców działających w formie spółek kapitałowych i osobowych, zamierzających dokonać przekształcenia w inną spółkę prawa handlowego. Oferta obejmuje również wsparcie przedsiębiorców prowadzących samodzielną działalność gospodarczą, zarejestrowaną w CEiIDG, w procesie przekształcenia w spółkę kapitałową.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

​Podział spółki jest unikalnym przedsięwzięciem ze względu na charakter dzielonego podmiotu, jego działalności i majątku. Majątek dzielonej spółki może zostać przekazany do istniejącego lub nowego podmiotu poprzez wydzielenie lub rozdzielenie, podzielona spółka może kontynuować działalność albo zostać zlikwidowana.

W zależności od celu podziału i specyfiki spółki specjaliści Rödl & Partner wskażą Państwu najkorzystniejsze rozwiązanie oraz pomogą dopełnić formalności związanych z podziałem.

 

Doradztwo prawne w zakresie podziału i przekształcenia spółki


Zmiana formy prawnej w związku z przekształceniem spółki jest złożonym procesem, który skutkuje konsekwencjami w wielu obszarach prawnych, a także powoduje implikacje finansowe.

 

Doradztwo prawne i podatkowe obejmuje wieloaspektową analizę następstw i umożliwia wybór docelowej formy prawnej, która pozwoli osiągać zamierzone cele gospodarcze oraz zminimalizować ryzyko. Otrzymają Państwo również wsparcie w dopełnieniu formalności niezbędnych przy zmianie formy prawnej.

​Rödl & Partner oferuje usługi obejmujące m.in.:

 

 

  • analizę skutków i ryzyka prawnego podziału albo przekształcenia spółki,
    doradztwo w wyborze docelowej formy prawnej,
  • sporządzenie planu przekształcenia/podziału,
  • sporządzenie wszelkich umów, uchwał organów spółki i innych dokumentów związanych z przekształceniem/podziałem,
  • sporządzenie dokumentów rejestracyjnych i reprezentację w postępowaniu rejestrowym przed Krajowym Rejestrem Sądowym.

 

Dzięki interdyscyplinarnej współpracy ekspertów Rödl & Partner: radców prawnych i adwokatów oraz doradców podatkowych i biegłych rewidentów, w procesie podziału albo przekształcenia uwzględniane są także skutki podatkowe i ekonomiczne, które często przesądzają o wyborze docelowej formy prawnej prowadzenia działalności.

 

Klienci Rödl & Partner mogą dodatkowo zlecić sporządzenie lub badanie planu podziału/przekształcenia, korzystając z doradztwa rachunkowego lub usług poświadczających biegłego rewidenta.

Kontakt

Contact Person Picture

dr Monika Behrens

radca prawny

Partner

+48 22 244 00 26

Wyślij zapytanie

Profil

Contact Person Picture

Jarosław Hein

adwokat, doradca podatkowy

Partner

+48 (58) 582 62 50

Wyślij zapytanie

Profil

 Pozostańmy w kontakcie

 

Deutschland Weltweit Search Menu