Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.



Ulga B+R

PrintMailRate-it

Czy Twoja firma korzystała już z ulgi na działania badawczo-rozwojowe (B+R)? Ze względu na brak wymogów co do wielkości przedsiębiorstwa czy branży – z tej ulgi skorzystać może wiele firm, które często nie zdają sobie z tego sprawy. Wystarczy prowadzić działalność badawczo-rozwojową – czyli rozwijać swoje produkty lub technologie.

 

Oferujemy pełne wsparcie we wszystkich działaniach związanych z ulgą.

 

 

 

Ulga B + R może być dla Ciebie jeżeli podejmowane przez Twoją firmę działania:

  • mają charakter innowacyjny – nawet w skali przedsiębiorstwa,
  • mają na celu tworzenie nowych produktów czy rozwiązań, rozwijanie lub udoskonalanie już istniejących.

 

Przeczytaj więcej: Ulga badawczo-rozwojowa – dla kogo i na czym polega?

 

Zrób pierwszy krok – czy kwalifikuję się do ulgi B+R?

Jeżeli dostrzegasz w swojej firmie potencjał związany z B+R i chcesz skorzystać z rozwiązań jakie przewiduje polskie prawo podatkowe, lecz masz wątpliwości, czy podejmowane przez Twoją firmę działania mieszczą się w definicji działalności B+R nasi eksperci wesprą Ciebie w tym obszarze.

 

Ulga IP Box

Przedsiębiorstwa korzystające z ulgi na działalność badawczo-rozwojową często mogą skorzystać również z ulgi IP Box –preferencji podatkowej związanej z prowadzeniem działalności innowacyjnej.

 

 

 

 

 

Ulga IP Box pozwala na zastosowania niższej 5% stawki podatkowej do dochodów uzyskanych z kwalifikowanych IP. Dla skorzystania z IP Box wystarczy, aby podatnik był współwłaścicielem lub użytkownikiem posiadającym prawa do korzystania z kwalifikowanego IP na podstawie umowy licencyjnej – nie musi być właścicielem tych praw. Z IP Box (tak jak w przypadku ulgi B+R) można skorzystać dopiero po zakończeniu roku podatkowego – dochód z kwalifikowanych IP wykazuje się w zeznaniu podatkowym za rok, w którym został on osiągnięty. Obecnie przepisy Tarczy Antykryzysowej przewidują możliwość skorzystania z IP Box już w zaliczkach na podatek dochodowy przez podatników osiągających dochody z kwalifikowanych IP wykorzystywanych do przeciwdziałania COVID-19. 

 

 


 Przeczytaj więcej o IP BOX:

 

Programiści chętnie korzystają z IP BOX, lecz muszą być ostrożni

Innovation Box

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Szwarc

doradca podatkowy

Senior Associate

+48 71 606 00 00

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu