Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Ulga badawczo rozwojowa (B+R) – doradztwo podatkowe

PrintMailRate-it

​​​​​​​​​Czy Twoja firma korzystała już z ulgi na działania badawczo-rozwojowe (B+R)? Ze względu na brak wymogów co do wielkości przedsiębiorstwa czy branży – z tej ulgi skorzystać może wiele firm, które często nie zdają sobie z tego sprawy. Wystarczy prowadzić działalność badawczo-rozwojową – czyli rozwijać swoje produkty lub technologie.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty

​Ulga B+R

 

Ulga B + R może być dla Ciebie, jeżeli podejmowane przez Twoją firmę działania:


 • mają charakter innowacyjny – nawet w skali przedsiębiorstwa,
 • mają na celu tworzenie nowych produktów czy rozwiązań, rozwijanie lub udoskonalanie już istniejących. 


Zrób pierwszy krok – czy kwalifikuję się do ulgi B+R?


Jeżeli dostrzegasz w swojej firmie potencjał związany z B+R i chcesz skorzystać z rozwiązań jakie przewiduje polskie prawo podatkowe, lecz masz wątpliwości, czy podejmowane przez Twoją firmę działania mieszczą się w definicji działalności B+R nasi eksperci wesprą Ciebie w tym obszarze.


Ulga B+R –​ wspieramy we wszystkich działaniach​ związanych z ulgą


 • identyfikacja i mapowanie działalności B+R
 • identyfikacja kosztów kwalifikowanych
 • interpretacja indywidualna
 • implementacja
 • złożenie deklaracji
 • szkolenia/warsztaty
 • audyt podatkowo-księgowy​

​Ulga IP Box


Przedsiębiorstwa korzystające z ulgi na działalność badawczo-rozwojową często mogą skorzystać również z ulgi IP Box –preferencji podatkowej związanej z prowadzeniem działalności innowacyjnej.

 

 

 

Ulga IP Box pozwala na zastosowania niższej 5% stawki podatkowej do dochodów uzyskanych z kwalifikowanych IP. Dla skorzystania z IP Box wystarczy, aby podatnik był współwłaścicielem lub użytkownikiem posiadającym prawa do korzystania z kwalifikowanego IP na podstawie umowy licencyjnej – nie musi być właścicielem tych praw. Z IP Box (tak jak w przypadku ulgi B+R) można skorzystać dopiero po zakończeniu roku podatkowego – dochód z kwalifikowanych IP wykazuje się w zeznaniu podatkowym za rok, w którym został on osiągnięty. Obecnie przepisy Tarczy Antykryzysowej przewidują możliwość skorzystania z IP Box już w zaliczkach na podatek dochodowy przez podatników osiągających dochody z kwalifikowanych IP wykorzystywanych do przeciwdziałania COVID-19.  


Ulga IP Box – nasze usługi


 • identyfikacja działalności B+R
 • identyfikacja kwlaifikowanych praw IP (mapa IP)
 • ustalenie wysokości dochodu z kwalifikowanego IP, w tym identyfikacja kosztów działalności B+R
 • wsparcie w zakresie prawidłowego przygotowania/ prowadzenia ewidencji rachunkowej przychodów i kosztów przypadających na kwalifikowane IP
 • wsparcie w zakresie prawidłowego dokumentowania ulgi IP Box –​ przygotowanie i wdrożenie odpowiedznich procedur
 • asysta w przygotowaniu/ przygototwanie zeznania rocznego dla celów preferencji IP Box
 • przygotowanie wniosku o interpretację indywidualną w celu zabezpieczenia przyjętego modelu stosowania ulgi
 • szkolenia/ warsztaty w zakresie IP Box adresowane do osób odpowiedzialnych za wdrożenie i prawidłowe stosowanie ulgi B+R


Czym jest ulga B+R?


Ulga badawczo-rozwojowa to możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków dotyczących prac badawczo-rozwojowych.​

Działalność B+R dotyczy wielu branż, nie tylko tych, które w pierwszym rzucie przychodzą nam do głowy. Ulga B+R może obejmować przykładowo branżę motoryzacyjną, budowlaną, IT, chemiczną czy bankowo-ubezpieczeniową. Ulga badawczo-rozwojowa nie musi wiązać się z działaniami, które zakończymy sukcesem. Ważne, by działalność B+R obejmowała innowacyjne działania z perspektywy danego przedsiębiorcy.

W Rödl & Partner wesprzemy Cię w identyfikacji i mapowaniu działalności B + R i kosztów kwalifikowanych. Korzystając z usług naszych ekspertów masz pewność, że Twój przypadek zostanie zinterpretowany indywidualnie. Możesz także liczyć na nas w zakresie implementacji i złożenia deklaracji. Ulga na badania i rozwój to także temat warsztatów i szkoleń, które możemy zaoferować Ci, byś poczuł się pewniej w temacie. Dla pełnego komfortu działań podejmowanych w ramach ulgi B + R oferujemy również audyt podatkowo-księgowy.

IP Box –​ jak możemy Ci pomóc?


Do wdrożenia IP Box należy się odpowiednio przygotować. W Rödl & Partner oferujemy kompleksową usługę, dzięki której starania o dodatkową ulgę będą dla Ciebie zdecydowanie prostsze. Zwracając się do nas o pomoc, dokonamy identyfikacji Twojej działalności B+R i sprawdzimy kwalifikacje Twoich praw IP. Zweryfikujemy wysokość dochodu kwalifikowanego IP (w tym koszty działalności B+R). Możesz także liczyć na rzetelne wsparcie w zakresie prawidłowego przygotowania i prowadzenia ewidencji rachunkowej, dokumentacji i procedur, zeznania rocznego dla preferencji IP Box oraz niezbędnych wniosków. Przeszkolimy również Twój personel odpowiedzialny za wdrożenie i prawidłowe stosowanie ulgi B+R.
Deutschland Weltweit Search Menu