Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Ulga B+R

PrintMailRate-it

Czy Twoja firma korzystała już z ulgi na działania badawczo-rozwojowe (B+R)? Ze względu na brak wymogów co do wielkości przedsiębiorstwa czy branży, w ramach której działa z tej ulgi skorzystać może wiele firm, które często nie zdają sobie z tego sprawy. Wystarczy prowadzić działalność badawczo-rozwojową – czyli rozwijać swoje produkty lub technologie. Oferujemy pełne wsparcie we wszystkich działaniać związych z ulgą.

 

 

 

 

Jeżeli podejmowane przez Twoją firmę działania mają charakter innowacyjny – nawet w skali przedsiębiorstwa, mają na celu tworzenie nowych produktów czy rozwiązań, rozwijanie lub udoskonalanie już istniejących, to ulga B + R może być dla Ciebie.

 

Przeczytaj więcej: Ulga badawczo-rozwojowa – dla kogo i na czym polega?

 

Zrób pierwszy krok – czy kwalifikuję się do ulgi B + R?

Jeżeli dostrzegają Państwo u siebie potencjał związany z B + R i chcą skorzystać z rozwiązań, jakie przewiduje polskie prawo podatkowe, lecz mają Państwo wątpliwości, czy podejmowane przez firmę działania mieszczą się w definicji działalności B + R eksperci kancelarii Rödl & Partner z przyjemnością wesprą Państwa w tym obszarze.

 

Ulga IP Box

Przedsiębiorstwa korzystające z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, często mogą skorzystać również z ulgi IP Box, preferencji podatkowej  związanej z prowadzeniem działalności innowacyjnej.

 

 

 

 

 

Ulga IP Box pozwala na zastosowania niższej 5% stawki podatkowej do dochodów uzyskanych z kwalifikowanych IP. Dla skorzystania z IP Box wystarczy, aby podatnik był współwłaścicielem lub użytkownikiem posiadającym prawa do korzystania z kwalifikowanego IP na podstawie umowy licencyjnej – nie musi być właścicielem tych praw. Z IP Box (tak jak w przypadku ulgi B + R) można skorzystać dopiero po zakończeniu roku podatkowego – dochód z kwalifikowanych IP wykazuje się w zeznaniu podatkowym za rok, w którym został on osiągnięty. Obecnie przepisy Tarczy Antykryzysowej przewidują możliwość skorzystania z IP Box już w zaliczkach na podatek dochodowy przez podatników osiągających dochody z kwalifikowanych IP wykorzystywanych do przeciwdziałania COVID-19.

 

 


 Przeczytaj więcej o IP BOX:

 

Programiści chętnie korzystają z IP BOX, lecz muszą być ostrożni

Innovation Box

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Szwarc

doradca podatkowy

Senior Associate

+48 71 606 04 36
+48 882 786 773

Wyślij zapytanie

Contact Person Picture

Joanna Orman

radca prawny

+48 71 60 60 439
+48 532 540 766

Wyślij zapytanie

Deutschland Weltweit Search Menu