Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Oddelegowanie pracownika za granicę a rozliczenia

PrintMailRate-it

Oddelegowanie pracownika za granicę najczęściej zdarza się w przedsiębiorstwach działających w wielu lokalizacjach, często na skalę międzynarodową. Niejednokrotnie muszą one elastycznie zarządzać swoimi zasobami ludzkimi i zmieniać określone w umowie pracownika miejsce pracy. Z myślą o tych przedsiębiorstwach powstała usługa rozliczania oddelegowanych pracowników.


Rozliczanie oddelegowanych pracowników w Polsce jest złożonym i skomplikowanym zadaniem łączącym temat płac, podatków, ubezpieczeń i prawa pracy. Zlecając je zewnętrznym specjalistom z doświadczeniem przedsiębiorca zyskuje pewność poprawności rozliczenia. Nie musi obawiać się niewystarczających kompetencji swoich pracowników, ani skutków nieprawidłowości.


Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w obsłudze płac dla międzynarodowych przedsiębiorstw, specjaliści Rödl & Partner w Polsce dysponują praktyczną wiedzą, jak prawidłowo rozliczać oddelegowanych pracowników. Klienci Rödl & Partner mogą dodatkowo skorzystać z doradztwa prawnego w zakresie oddelegowania pracownika za granicę.


Oddelegowanie pracownika następuje wówczas, gdy z woli pracodawcy następuje zmiana dotychczasowego miejsca świadczenia pracy zapisanego w umowie o pracę. Dla pracodawcy wiąże się to z koniecznością właściwego rozliczenia pracownika – jego podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. W przypadku oddelegowania pracownika za granicę i wypłaty wynagrodzenia w obcej walucie istotne jest także prowadzenie rozliczeń według poprawnie przyjętego kursu walutowego.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

Liliane Preusser

Partner

+48 32 330 12 00

Wyślij zapytanie

Profil

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

+48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

Profil

 Pozostańmy w kontakcie

Newsletter.png

 

Deutschland Weltweit Search Menu