Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Pożyczki z dotacją na wykorzystanie innowacyjnych technologii w ochronie środowiska

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

16 marca 2023


Do 31 marca 2023 r. przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie w skróconej formie w ramach programu Innowacje dla Środowiska. 

Celem programu wdrażanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest wykorzystanie innowacyjnych technologii w ochronie środowiska, które przyczynią się do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu, w tym neutralności klimatycznej, zielonej transformacji gospodarki i zrównoważonego rozwoju.
 

Rodzaje projektów 


Wsparciu będą podlegać innowacyjne przedsięwzięcia inwestycyjne o wartości min. 2 mln zł służące poprawie efektywności wykorzystania zasobów naturalnych, zmniejszające negatywny wpływ człowieka na środowisko lub wzmacniające odporność gospodarki na presje środowiskowe. Polegające na: 

  • zwiększeniu mocy produkcyjnych, poprzez budowę linii technologicznej lub fabryki do produkcji innowacyjnych produktów,
  • wdrożeniu nowej albo znacząco udoskonalonej technologii lub rozwiązania we własnej działalności.
 

Dofinansowanie


Kwota środków przeznaczonych na realizację programu w naborze wynosi 1 mld zł. Dofinansowanie będzie udzielane w formie pożyczki na warunkach preferencyjnych lub rynkowych oraz dotacji (rozumianej jako premia innowacyjna po zakończeniu realizacji projektu). 

Pożyczka może pokryć do 85% kosztów kwalifikowanych projektu z możliwością uzyskania premii innowacyjnej w wysokości do 20% kapitału wypłaconej pożyczki, ale nie więcej niż 10 mln zł, pomniejszającej kwotę kapitału pożyczki do spłaty. Powyższe zasady należy rozpatrywać z uwzględnieniem potencjalnych ograniczeń wynikających z przepisów dotyczących pomocy publicznej.

Kwoty pożyczki możliwe do uzyskania wynoszą: 

  • dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw od 1 mln zł do 100 mln zł 
  • dla dużych przedsiębiorstw od 2 mln  zł do 300 mln zł. 
 
Jeśli nie wiesz, jak aplikować o środki finansowe z programów pomocowych – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania związane z każdym z programów oraz zapewnimy kompleksowe wsparcie.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu