Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Dotacje na robotyzację dla małych i średnich przedsiębiorstw z branży meblarskiej

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

3 listopada 2022 r.


Od 8 listopada do 6 grudnia 2022 r. prowadzony będzie nabór wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Robogrant – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej".


Ma na celu wsparcie rozwoju działalności gospodarczej małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych z branży meblarskiej. Budżet konkursu wynosi 29 mln zł.

Beneficjenci programu 


O dotacje mogą się ubiegać małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

  • prowadzą czynną działalność gospodarczą na terytorium Polski w zakresie produkcji mebli (dotyczy działu 31 PKD);
  • przynajmniej w dwóch z trzech zamkniętych lat obrotowych osiągnęły przychody ze sprzedaży o wartości min. 3 mln zł.

Wysokość dofinansowania 


Dla maksymalnej wartości kosztów kwalifikowanych projektu, wynoszącej milion złotych, poziom dofinansowania może wynieść 85%, czyli 850 tys. złotych.  

Rodzaje wspieranych inwestycji


  • zakup, instalacja i uruchomienie robota przemysłowego w przedsiębiorstwie wraz z komplementarnymi maszynami i urządzeniami;
  • zakup wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do instalacji i integracji nabywanych środków trwałych, z parkiem maszynowym w celu ich prawidłowego uruchomienia.

Jesteś zainteresowany dofinansowaniem? Skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu