Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Aktualizacja terminów naborów wniosków o dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS)

PrintMailRate-it

Magdalena Skurowska

5 października 2023


Program FEnIKS z budżetem ponad 24 mld euro będzie olbrzymim wsparciem m.in. dla przedsiębiorstw.

Program będzie finansować:
  • projekty infrastrukturalne,
  • projekty związane z ekologią, w tym z propagowaniem odnawialnych źródeł energii,
  • system opieki zdrowotnej,
  • wzmocnienie roli kultury w życiu społecznym i gospodarczym kraju.
 

FEnIKS – nowe terminy

 
Od 28 września br. obowiązują nowe terminy naborów wniosków o dofinansowanie w programie FEnIKS.
 
Warto zwrócić szczególną uwagę na poniższe konkursy, które mogą być interesujące dla przedsiębiorców planujących inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE), z terminem naboru wniosków o dofinansowanie od 15 grudnia 2023 r. do 15 lutego 2024 r.:
  • poprawa efektywności energetycznej (wraz z instalacją OZE) w dużych i średnich przedsiębiorstwach – budżet 188 mln zł,
  • budowa i rozbudowa odnawialnych źródeł w zakresie wytwarzania biometanu wraz z przyłączeniem do sieci oraz wytwarzania energii cieplnej i/lub elektrycznej z biogazu – budżet 300 mln zł.
 
Obecnie trwają prace nad szczegółowymi rozwiązaniami, które będą przyjęte w konkursach. Najprawdopodobniej będą oferowały łączone formy wsparcia – instrumenty zwrotne (pożyczki) przyznawane na preferencyjnych warunkach w korelacji z instrumentami bezzwrotnymi w formie częściowego umorzenia przyznanej pożyczki lub dotacji.
 
Aktualny harmonogram naborów wniosków w najważniejszych konkursach dla przedsiębiorców znajduje się pod linkiem:


 

O szczegółach wyżej wymienionych konkursów będziemy informować sukcesywnie w miarę postępu prac nad programami wsparcia.
 
Skontaktuj się z nami – w Rödl & Partner wspieramy firmy z znalezieniu optymalnych źródeł finansowania projektów ze źródeł pomocy publicznej oraz kompleksowo doradzamy w całym procesie ubiegania się o pomoc, w tym przygotowujemy niezbędną dokumentację aplikacyjną o środki pomocowe. 

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu