Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Nowelizacja Kodeksu pracy podpisana przez Prezydenta

PrintMailRate-it

​Maciej Ogórek

1 lutego 2023


Ustawa o zmianie Kodeksu pracy wprowadzająca przepisy o pracy zdalnej i kontroli trzeźwości została podpisana przez Prezydenta. 

Oznacza to przekazanie ustawy do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a następnie wejście zmian w życie. Nastąpi to po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem przepisów dotyczących pracy zdalnej – przepisy te wejdą w życie po upływie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia. 

Nowelizacja Kodeksu pracy, regulując pracę zdalną, uchyli jednocześnie dotychczasowe przepisy o telepracy i pracy zdalnej na podstawie ustawy covidowej. Oznacza to konieczność dostosowania regulaminów pracy zdalnej oraz porozumień z pracownikami, którzy świadczą pracę na odległość. Zmianie ulegną również zasady ustalania pracy zdalnej z pracownikami oraz zasady rozliczania ekwiwalentów lub ryczałtów z tytułu home office. 

Podpisanie ustawy nastąpiło po wcześniejszym odrzuceniu przez Sejm wszystkich poprawek Senatu.
Masz pytania dotyczące nadchodzących regulacji? Skontaktuj się z naszymi ekspertami.  

Kontakt

Contact Person Picture

Maciej Ogórek

radca prawny

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu