Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Faktury korygujące w KSeF

PrintMailRate-it

​Maria Wośkowiak

11 grudnia 2023


1 lipca 2024 r. w Polsce wejdzie w życie Krajowy System e-Faktur. Jednym z głównych wyzwań w KSeF staną się faktury korygujące. 
 

Faktury korygujące – co się zmieni

 
Wraz z wejściem KSeF znikną noty korygujące. Brak możliwości wystawiania not korygujących będzie odnosić się zarówno do faktur ustrukturyzowanych, jak i wystawianych poza KSeF. Oznacza to, że w przypadku pomyłek na fakturze – które dotychczas można było skorygować za pomocą noty korygującej – konieczne będzie uzyskanie od dostawcy faktury korygującej.
 
Co istotne, w przypadku faktury korygującej wymagane będzie podanie dodatkowych informacji wymaganych ustawą, m.in. numer KSeF faktury pierwotnej.
 

Zbiorcze faktury korygujące

 
W tym miejscu mogą pojawić się problemy ze zbiorczymi fakturami korygującymi. Z uwagi na to, że korekta będzie musiała zawierać numer KSeF faktury pierwotnej, może się okazać, że taki zbiorczy dokument z technicznego punktu widzenia będzie trudny do wystawienia, zwłaszcza w odniesieniu do bonusów obejmujących dłuższy okres. 
 
Wdrożenie e-faktur jest kolejnym wyzwaniem dla przedsiębiorców, dlatego tak kluczowe jest odpowiednie przygotowanie się i skonstruowanie umów z kontrahentami. 
 
W przypadku pytań dotyczących KSeF – skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Kontakt

Contact Person Picture

Monika Bartosiewicz

doradca podatkowy

Associate Partner

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu