Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Projekt ustawy liberalizującej zasady budowy farm wiatrowych już w Sejmie

PrintMailRate-it

 

 

20 czerwca 2022 r.

 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że projekt nowelizacji ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych trafił do Sejmu. To kolejny krok na drodze do łatwiejszej realizacji inwestycji wiatrowych w Polsce.

 

Projekt nowelizacji zakłada odejście od zasady 10H, która zabrania budowy wiatraków w odległości od zabudowań mniejszej niż 10-krotność wysokości wiatraka. Zgodnie z projektem ustawy gminy uprawnione będą do przyjęcia planu miejscowego określającego minimalną odległość elektrowni wiatrowej od budynków mieszkalnych na poziomie 500 m.

 

Zmiana ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych to szansa na przyspieszenie rozwoju polskiej transformacji energetycznej i rozwój inwestycyjny sektora wiatrowego w Polsce.

 

Projekt liberalizacji ustawy odległościowej znajduje się na etapie prac w Sejmie. Eksperci Rödl & Partner będą Państwa na bieżąco informować o zmianach.

 

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.

Kontakt

Contact Person Picture

Piotr Mrowiec

radca prawny

Associate Partner

+48 58 582 65 81
+48 602 380 192

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu