Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.



Dotacje dla przedsiębiorstw

PrintMailRate-it

Magdalena Skurowska

25 stycznia 2022 r.​

 

Fundusze europejskie dla Polski z nowego budżetu unijnego na lata 2021–2027 wyniosą ok. 76 mld euro i powinny zostać uruchomione w bieżącym roku 2022.

 

Znaczna część dotacji przewidziana jest jako wsparcie przedsiębiorstw. Będą one dystrybuowane zarówno w ogólnopolskich, jak i regionalnych konkursach w ramach zatwierdzonych programów wsparcia. Aktualnie trwają prace nad finalnymi wersjami programów operacyjnych oraz Krajowego Planu Odbudowy.

 

Projekt umowy partnerstwa między Polską a Unią Europejską, określający strategię wykorzystania funduszy europejskich, został przekazany Komisji Europejskiej (KE) 15 grudnia 2021 r. Komisja ma 4 miesiące na jego zatwierdzenie. Od tej daty biegnie również termin 3 miesięcy na przekazanie przez Polskę projektów programów pomocowych do zatwierdzenia przez KE.

 

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG)


6 grudnia 2021 r. Rada Ministrów zaakceptowała uchwałę w sprawie przyjęcia projektu programu FENG (budżet to ok. 7,9 mld euro), który po zatwierdzeniu przez KE będzie podstawowym krajowym źródłem wsparcia przedsiębiorstw inwestujących w działania lub infrastrukturę badawczo-rozwojową.

 

Częścią dofinansowanego projektu B+R będą mogły być następujące dodatkowe moduły:

  • wdrożenie innowacji;
  • cyfryzacja;
  • zazielenienie przedsiębiorstw;
  • kompetencje;
  • internacjonalizacja.

 

Chcesz wiedzieć więcej o dotacjach dla przedsiębiorstw? Specjaliści Rödl & Partner z zespołu dotacji i ulg inwestycyjnych pozostają do Twojej dyspozycji.

 


Podstawa prawna:

  • Projekt Umowy Partnerstwa do realizacji Polityki Spójności 2021-2027 w Polsce, listopad 2021 r.
  • Projekt Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, będący załącznikiem do Uchwały Rady Ministrów z 6 grudnia 2021 r.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu