Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Podatek od nieruchomości

PrintMailRate-it

Doradztwo związane z podatkiem od nieruchomości dotyczy przedsiębiorców i klientów indywidualnych, którzy rozliczają podatek od gruntów budynków czy lokali, wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej lub w celach niezwiązanych z tą działalnością, a także od budowli. Przepisy dotyczące podatku od nieruchomości były stosunkowo rzadko nowelizowane i zawierają wiele rozwiązań nieprzystających do poziomu zaawansowania stosunków społeczno-gospodarczych i postępu technicznego. Negatywne konsekwencje takiego stanu rzeczy dotykają przede wszystkim przedsiębiorców, narażonych na częste spory z fiskusem.


Wsparcie specjalisty w obszarze podatku od nieruchomości stwarza możliwość wygenerowania oszczędności (w szczególności w przypadku budowli) oraz zabezpieczenia przed coraz bardziej profiskalnym podejściem gminnych organów podatkowych. Doradcy podatkowi Rödl & Partner łączą doświadczenie w obsłudze podmiotów obowiązanych do rozliczania podatku od nieruchomości z rzetelną wiedzą i znajomością stanowisk prezentowanych w orzecznictwie sądów administracyjnych, dzięki czemu wskazują rozwiązania bezpieczne i dostosowane do Państwa zindywidualizowanej sytuacji.


Do grona stałych klientów, których Rödl & Partner wspiera w zakresie podatku od nieruchomości, należą krajowe i zagraniczne podmioty, w tym fundusze inwestycyjne, deweloperzy, międzynarodowe i krajowe przedsiębiorstwa zajmujące się pośrednictwem, kupnem i sprzedażą, wynajmem lub zarządzaniem nieruchomościami, spółki budowlane i projektowe, farmy wiatrowe, a także inwestorzy indywidualni. Zapewniamy doradztwo zintegrowane z doradztwem prawnym w zakresie obrotu prawnego nieruchomościami.


Usługi związane z podatkiem pod nieruchomości obejmują m.in.: 

  • bieżące konsultacje w sprawach podatkowych (również telefoniczne),
  • doradztwo w zakresie możliwości optymalizacyjnych,
  • doradztwo w zakresie identyfikacji gruntów, budynków (lokali) lub budowli jako stanowiących przedmiot opodatkowania,
  • doradztwo w zakresie ustalania momentu powstania obowiązku podatkowego, podstawy opodatkowania i wysokości zobowiązania podatkowego,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych,
  • sporządzanie opinii podatkowych,
  • sporządzanie wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego,
  • sporządzanie i analiza umów z uwzględnieniem skutków podatkowych.​

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

+48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

 Pozostańmy w kontakcie

Deutschland Weltweit Search Menu