Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Wydłużenie naboru wniosków o dofinansowanie projektów B+R z programu FENG – ścieżka SMART

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

2 listopada 2023


Wnioski o dofinansowanie przedsiębiorstw zaliczających się do małych, średnich i dużych podmiotów będzie można składać aż do 15 listopada 2023 r. do godz. 16.00. Jest to dobra informacja dla firm, które planują:
 
  • prace badawcze i rozwojowe nad nowymi lub znacząco ulepszonymi produktami i usługami;
  • wdrażanie innowacji będących wynikiem prac badawczo-rozwojowych (własnych lub zakupionych).
 
Minimalna wartość projektu B+R dla dużych przedsiębiorstw wynosi 1 mln zł.
 
Projekty B+R będą mogły zawierać znacznie więcej elementów, takich jak: koszty związane z cyfryzacją, wprowadzaniem rozwiązań ekologicznych, wchodzeniem na nowe rynki, szkoleniami dla pracowników. 
 
Wysokość dotacji będzie mogła wynieść aż do 80% kosztów kwalifikujących się do wsparcia, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju projektu.
 
Termin naboru wniosków o dotacje na działania nad rozwojem i wdrażaniem nowych produktów i usług w ogólnopolskim programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) ścieżka SMART został wydłużony w związku ze zmianą przepisów dotyczących udzielania pomocy publicznej oraz związaną z tym zmianą kryteriów wyboru projektów.
 

 

Jeśli rozważasz ubieganie się o powyższe środki – skontaktuj się z nami.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu