Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Wsparcie inwestycji w ochronę środowiska

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

14 listopada 2022


Zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem Unia Europejska powinna aktywnie walczyć z negatywnymi zmianami klimatu.


W programie przyjęto ambitne cele, które mają pomóc Unii Europejskiej przekształcić się w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę.


Europejski Zielony Ład – cele

  • osiągnięcie zerowego poziomu emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku,
  • oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów,
  • niepozostanie w tyle przez żadną osobę ani żaden region.

W praktyce powinno to oznaczać ukierunkowanie funduszy europejskich i krajowych na programy wsparcia inwestycji zmniejszających wpływ na środowisko, ograniczających zużycie zasobów, w tym naturalnych, i ich ponowne wykorzystujących oraz związanych z energetyką niskoemisyjną oraz odnawialnymi źródłami energii.

Warto, aby firmy planujące ulepszenia w powyższym zakresie zainteresowały się dostępnymi pożyczkami udzielanymi na preferencyjnych warunkach z opcją ich częściowego umorzenia oraz planowanymi konkursami grantowymi wspierającymi np. transformację energetyczną.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu