Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Ogłoszono nabory wniosków o dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

27 marca 2023


Program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027 to kontynuacja wsparcia dla wschodnich województw, które ma przyspieszyć ich rozwój. 

Program ma służyć utrwaleniu warunków sprzyjających konkurencyjności gospodarki oraz wyższej jakości życia w sześciu województwach Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim oraz mazowieckim (bez Warszawy i otaczających ją powiatów).

Program skierowany jest między innymi do przedsiębiorstw – przede wszystkim do mikro, małych i średnich (MŚP) prowadzących działalność lub zamierzających prowadzić działalność na terenie Polski Wschodniej. 

Budżet programu to 2,65 mld EUR pochodzący z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Obszary wsparcia to: przedsiębiorczość, energia i klimat, zrównoważona mobilność miejska, transport oraz zrównoważona turystyka.

Typy projektów


Dla podmiotów z sektora MŚP przewidziano nabory wniosków o dofinansowanie dla następujących typów projektów: 

  • rozwój działalności gospodarczej startupów,
  • wsparcie w zakresie automatyzacji i robotyzacji,
  • opracowanie modelu biznesowego transformacji przedsiębiorstwa w oparciu o założenia gospodarki o obiegu zamkniętym oraz jego wdrożenie,
  • wsparcie w zakresie wykorzystania procesów wzorniczych. 

Ponadto wsparcie dla przedsiębiorstw przewidziano również na rozwój inteligentnych systemów i sieci energetycznych oraz systemów magazynowania energii.
Pierwsze nabory wniosków o dofinansowanie przypadają już w kwietniu bieżącego roku. Dlatego zachęcamy do zapoznania się ze informacjami na temat dostępnych projektów. 


Jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie wiesz, jak aplikować o środki finansowe z programów pomocowych – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania związane z każdym programem oraz zapewnimy kompleksowe wsparcie.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu