Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Nabór wniosków o pożyczki na preferencyjnych warunkach dla przedsiębiorstw energochłonnych

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

30 sierpnia 2023


Do 22 grudnia 2023 r. lub do momentu wcześniejszego wykorzystania środków można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW Wsparcie dla przemysłu energochłonnego. Celem programu jest zmniejszenie emisyjności energochłonnych branż polskiego przemysłu. 
 
Kwota alokacji dla dofinansowania w formie pożyczki wynosi do 4 mld zł.
 

Co podlega wsparciu

 
Wsparcie mogą otrzymać przedsięwzięcia:
 
  • mające na celu przekształcenie procesów technologicznych, a także jednostek wytwórczych w oparciu o niskoemisyjne źródła energii;
  • służące poprawie efektywności energetycznej; 
  • polegające na zmniejszeniu zużycia zasobów surowców pierwotnych wykorzystywanych do produkcji, poprawiające gospodarowanie zasobami;
  • dotyczące budowy lub przebudowy jednostek wytwórczych z odnawialnych źródeł energii wraz z magazynem energii, bądź podłączeniem ich do sieci zakładowej i/lub dystrybucyjnej/przesyłowej.
 

Odbiorcy programu

 
Program skierowany jest do przedsiębiorców, którzy posiadają tytuł prawny do instalacji energochłonnej oraz wytwarzają przynajmniej jeden produkt z sektora energochłonnego, a więc np. odzież skórzaną, aluminium, papier lub tekturę, metale nieżelazne, maty z włókna szklanego i inne ściśle określone wybranymi kodami PKD/PKWiU.
 
Dofinansowanie będzie udzielone w formie pożyczki o wartości od 5 mln zł z możliwością uzyskania premii maksymalnie do 40% wypłaconej pożyczki.
 
Jeśli jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami dotyczącymi programów pomocowych – zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania związane z programem oraz zapewnimy kompleksowe wsparcie.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu