Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.



Dotacje na działalność B+R dla firm z województwa mazowieckiego

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

31 stycznia 2023


31 stycznia 2023 r. rusza nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego z niewykorzystanych funduszy UE na lata 2014-2020. 

 
Nabór wniosków dotyczy dwóch konkursów:
 
1. na projekty badawczo-rozwojowe, w których wsparcie obejmie:
  • badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe,
  • tylko eksperymentalne prace rozwojowe.

2. na zaplecze badawczo-rozwojowe, w którym wsparcie obejmie:
  • koszty aparatury, sprzętu oraz technologii potrzebnych do prowadzenia badań nad nowymi produktami czy usługami,
  • przeprowadzenie niezbędnych prac dostosowujących obiekt laboratorium czy centrum badawczo-rozwojowego do uruchomienia zakupionej aparatury (tylko w uzasadnionych przypadkach).
 
Nabory wniosków prowadzone są z podziałem na tury w sposób ciągły, do wyczerpania alokacji lub do zamknięcia konkursu.
 
Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie projektów w ramach obu konkursów są przedsiębiorstwa z sektora MŚP oraz duże podmioty pod warunkiem m.in. współpracy z MŚP w ramach projektu lub po jego zakończeniu.
 
Minimalny wkład własny wynosi 20% lub 25% kosztów kwalifikowalnych projektu w zależności od konkursu. Wartość  dofinansowania projektu w ramach konkursów może wynieść od 750 tys. do 5 mln zł. Budżet każdego z konkursów wynosi prawie 2 mln zł, ale może ulec zwiększeniu.
 

Chcesz wiedzieć więcej? Nie wiesz jak aplikować o środki finansowe? Skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na pytania związane z każdym z programów oraz zapewnimy kompleksowe wsparcie. 

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu