Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Zwolnienia od podatku od nieruchomości - inwestycje OZE

PrintMailRate-it

Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem dotyczącym zwolnień od podatku od nieruchomości obowiązujących na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zestawienie to uwzględnia zwolnienia o charakterze typowo inwestycyjnym.


Materiał stworzyliśmy mając na uwadze zapotrzebowanie podmiotów z branży OZE, poszukujących obszarów najkorzystniejszych do realizowania nowych inwestycji. Nie uwzględniamy więc uchwał, które wykluczają ze zwolnienia podmioty prowadzące działalność związaną z wytwarzaniem i zaopatrzeniem w energię elektryczną.

 

Opracowanie zawiera bazę aktualnych zwolnień z podatku od nieruchomości, innych niż wynikające bezpośrednio z ustawy, wymagających poczynienia inwestycji w danej gminie, lecz bez dodatkowych warunków takich jak np. utworzenie miejsc pracy w tejże gminie (niektóre uchwały, z których korzystano przy tworzeniu publikowanej bazy, zawierają dodatkowe zwolnienia tego typu, jednak nie uwzględniano ich w zestawieniu). Zwracamy uwagę, że niektóre z uchwał wchodzą w życie dopiero w 2022 r.


 

 

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Państwa pytania związane z podatkiem od nieruchomości oraz inwestycjami z zakresu OZE.

Kontakt

Contact Person Picture

Piotr Mrowiec

radca prawny

Associate Partner

+48 58 582 65 81
+48 602 380 192

Wyślij zapytanie

Contact Person Picture

Jakub Wajs

radca prawny

+48 58 582 65 96

Wyślij zapytanie

Deutschland Weltweit Search Menu