Kredyt na innowacje technologiczne – nowe rozdanie

PrintMailRate-it

 

18 maja  2020 r. ogłoszony został nowy nabór wniosków do konkursu inwestycyjnego POIR 3.2.2. Wnioski będzie można zgłaszać od 1 czerwca do końca roku 2020, a dofinansowanie dotyczyć będzie innowacji technologicznych, które powstały na skutek własnych działań lub wykupionych działań badawczo-rozwojowych (B+R).  


Kredyt na innowacje technologiczne

W programie wprowadzono szereg zmian w stosunku do wcześniejszych planów: zniesiono limit dofinansowania do 6 mln zł, zrezygnowano z wymogu wkładu własnego oraz wymogu innowacyjności w skali krajowej. Są to ułatwienia, mające umożliwić szerszemu gronu przedsiębiorców uzyskanie kredytu na innowacje technologizne z funduszy UE.

 

Zmiany związane z epidemią koronawirusa

Nowy konkurs będzie uwzględniał zmiany wprowadzone w ustawie o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, celem ułatwienia dostępu firmom do wsparcia w tym poddziałaniu oraz zniwelowania negatywnego oddziaływania pandemii Covid-19 na sytuację rynkową.

 

Termin nabór wniosków

01.06.2020 r. – 30.12.2020 r.

 

Wnioskodawcy

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

 

Koszty kwalifikowalne

Nowe zasady obejmą także rozszerzenie katalogu wydatków kwalifikowalnych, czyli kosztów, które można sfinansować premią technologiczną. Oprócz zakupu i montażu środków trwałych będzie można doliczyć także koszty ich transportu. Dopuszczone będą koszty ekspertyz czy projektów technicznych zleconych zewnętrznym doradcom, które są niezbędne do realizacji inwestycji. Przedsiębiorca będzie mógł sfinansować również koszty m.in. z uzyskania, walidacji i obrony patentów związanych z inwestycją technologiczną.

 

Chętnie wesprzemy Państwa firmę w procesie aplikowania o dotację w tym konkursie. Zachęcamy do kontaku z ekspertami A1 Europe i Rödl & Partner.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dotępne są na stronie POIR.

 

Kontakt

Contact Person Picture

Aleksandra Pilecka

Manager

+48 692 681 982

Wyślij zapytanie

Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.
Deutschland Weltweit Search Menu