Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Ceny transferowe: przedłużenie terminu na złożenie TPR

PrintMailRate-it

​Dominika Tyczka-Szyda

9 listopada 2023


Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia dotyczący przedłużenia terminu na złożenie informacji o cenach transferowych – TPR. Obecnie przepisy zobowiązują podatników do złożenia TPR w ciągu 11 miesięcy od zakończenia roku podatkowego, czyli do 30 listopada 2023 r. – jeżeli rok podatkowy jest równy z rokiem kalendarzowym.
  
MF zdecydowało się na przedłużenie terminu:
 
  • do 29 lutego 2024 r. – dla podmiotów, dla których obowiązek złożenia TPR upływa najpóźniej 30 listopada 2023 r.,
  • o 3 miesiące – dla podmiotów, dla których obowiązek złożenia TPR upływa w okresie od 1 grudnia 2023 r. do 31 marca 2024 r.
 
Zgodnie z uzasadnieniem przesunięcie terminu wynika z udostępnienia w październiku nowego oprogramowania do złożenia TPR za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Informacja o cenach transferowych będzie po raz pierwszy przygotowywana na formularzu interaktywnym online, dlatego niezbędne jest zapewnienie podatnikom odpowiedniego czasu na zapoznanie się z nowym narzędziem. 
 
MF uważa, że dodatkowy czas pozwoli podatnikom na prawidłową realizację obowiązku przekazania informacji TPR, zarówno od strony merytorycznej, jak i formalnej. 
 
W Rödl & Partner służymy pomocą w sporządzaniu formularza TPR oraz doradztwie dotyczącym wszystkich aspektów cen transferowych. Jeżeli jesteś zainteresowany – skontaktuj się z nami.

Kontakt

Contact Person Picture

Dominika Tyczka-Szyda

doradca podatkowy

Partner

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu