Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Ceny transferowe – nie każda transakcja wymaga dokumentowania

PrintMailRate-it

​Dominika Tyczka-Szyda, Daria Walkowiak-Dobner

27 lutego 2024


Jednostki, których dotyczą ceny transferowe, powinny dokładnie analizować transakcje z podmiotami powiązanymi. Może się bowiem okazać, że niektóre transakcje kontrolowane nie wymagają dokumentowania. 

Kto może skorzystać z mechanizmu safe harbour


Podatnicy spełniający określone w ustawie warunki mogą skorzystać z uproszczeń tzw. safe harbour w odniesieniu do usług o niskiej wartości dodanej oraz niektórych transakcji finansowych – pożyczek, kredytów i emisji obligacji. 

Ustawodawca szczegółowo określił warunki zastosowania mechanizmu safe harbour. Kluczowe jest, aby każdorazowo zweryfikować, czy realizowana przez podatnika transakcja kontrolowana spełnia wszystkie wymogi.

Co możemy dla Ciebie zrobić


Rekomendujemy analizę i weryfikację możliwości skorzystania z dodatkowych zwolnień z obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych. Skontaktuj się z nami. Nasi eksperci chętnie zweryfikują tę optymalizację dla Ciebie.


Kontakt

Contact Person Picture

Dominika Tyczka-Szyda

doradca podatkowy

Partner

Wyślij zapytanie

Profil

Contact Person Picture

Daria Walkowiak-Dobner

adwokat

Associate Partner

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu