Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Baza o produktach i opakowaniach - terminy

PrintMailRate-it

Agnieszka Kosińska

1 lutego 2021 r.

 

W lutym i marcu upływają terminy wykonania niektórych obowiązków związanych z Bazą danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

 

BDO 1.png

 

Zalecamy weryfikację, czy firma podlega wpisowi do rejestru BDO i czy są w niej przestrzegane obowiązki związane z gospodarką odpadami. 

 

Istnieje możliwość współpracy z organizacjami odzysku przy realizacji obowiązków związanych z BDO. Brak umowy z organizacją odzysku może powodować konieczność wniesienia bardzo wysokich opłat produktowych.

 

Powyższe obowiązki mogą dotyczyć również podmiotów zagranicznych. Wymaga to jednak każdorazowo indywidulanej analizy konkretnego stanu faktycznego.

 

W celu kompleksowej weryfikacji możemy przeprowadzić audyt dot. realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa ochrony środowiska.

 

Służymy pomocą, jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości w tym zakresie.

Kontakt

Contact Person Picture

Karolina Sieraczek

radca prawny

Associate Partner

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu