Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Sprawozdanie finansowe – nie będzie dłuższego terminu

PrintMailRate-it

​Łukasz Napiórkowski

29 czerwca 2023


Sprawozdanie finansowe za rok obrotowy trwający od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r, należy zatwierdzić do 30 czerwca 2023 r. 

Dzięki ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w latach 2020-2022, terminy wypełnienia obowiązków sprawozdawczych wynikające z ustawy o rachunkowości  przedłużane były przez Ministra Finansów o 3 miesiące. Z rozwiązania tego chętnie korzystało wiele jednostek. 

Przedłużenie to było jednak wyłącznie przejściowe. Ostatni okres sprawozdawczy objęty przedłużeniem zakończył się 30 kwietnia 2022 r. Minister Finansów nie zdecydował się na przedłużenie terminów obowiązków sprawozdawczych za późniejsze okresy.

Wobec tego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2022 (gdy rok obrotowy jest równy kalendarzowemu) powinno zostać zatwierdzone do 30 czerwca 2023 r. Termin złożenia dokumentów do sądu rejestrowego to 15 lipca 2023 r. 

Chcesz być na bieżąco ze zmianami w zakresie prawa i podatków? Skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Kontakt

Contact Person Picture

Łukasz Napiórkowski

adwokat

Associate Partner

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu