Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Nabór wniosków o dotacje dla MŚP z regionów wschodnich na automatyzację i robotyzację

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

22 sierpnia 2023 r. 


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór wniosków do konkursu „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP" finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Budżet konkursu wynosi 100 mln zł.


Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą zgłaszać projekty, których celem jest przyspieszenie transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 poprzez automatyzację i robotyzację. Termin naboru wniosków trwa do 8 listopada  2023 r. 

Beneficjenci 

O dofinansowanie w ramach programu wsparcia mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej, tj. na terenie sześciu województw: 
  • lubelskiego 
  • podkarpackiego 
  • podlaskiego
  • świętokrzyskiego
  • warmińsko-mazurskiego 
  • części mazowieckiego (bez Warszawy i przyległych powiatów). 

Obszary dofinansowania

Dofinansowanie można uzyskać na:
  • audyt technologiczny oraz opracowanie mapy drogowej transformacji przedsiębiorstwa w kierunku przemysłu 4.0,
  • działania inwestycyjne, tj. zakup automatów, robotów oraz innych maszyn i urządzeń, a także oprogramowania,
  • wsparcie procesu instalacji i wdrożenia nabytych aktywów poprzez szkolenia i doradztwo. 

Przedsiębiorcy mają szansę otrzymać dofinansowanie w formie dotacji bezzwrotnej oraz dotacji warunkowej maksymalnie do 85% kosztów kwalifikowanych projektu, w zależności od rodzaju wydatku i formy pomocy publicznej.  
 
Jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie wiesz, jak aplikować o środki finansowe z programów pomocowych – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania związane z każdym programem oraz zapewnimy kompleksowe wsparcie.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanie


Deutschland Weltweit Search Menu