Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Kwartalne deklaracje akcyzowe do 25 listopada 2021 r.

PrintMailRate-it

Tadeusz Piekłowski

22 listopada 2021 r.​

 

30 marca 2021 r. uchwalono przepisy wprowadzające nowy rodzaj deklaracji akcyzowych. Nakładają na podatników obowiązek składania deklaracji kwartalnych oraz deklaracji kwartalnych uproszczonych. Podatnicy nowe deklaracje złożą po raz pierwszy już w listopadzie.
 

Podmioty zobowiązane


Deklaracje kwartalne (AKC-KZ) będą musieli złożyć podatnicy prowadzący działalność wyłącznie w zakresie wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem od akcyzy oraz wymienionych w załączniku nr 2 do ustawy, opodatkowanych zerową stawką akcyzy.
 
Z kolei do składania deklaracji kwartalnych uproszczonych (AKC-UAKZ) zobowiązani zostali podatnicy, którzy nabywają wewnątrzwspólnotowo wyroby akcyzowe ze stawką zero.
 

Termin składania nowych deklaracji kwartalnych


W związku z tym, że przepisy weszły w życie 1 lipca 2021 r., pierwsza deklaracja powinna zostać złożona do 25 listopada 2021 r.
 

Jak się przygotować do nowych obowiązków


Deklaracje kwartalne i deklaracje kwartalne uproszczone należy składać elektronicznie przez platformę PUESC. Taka forma może sprawiać pewne trudności podmiotom, które po raz pierwszy będą składać deklaracje akcyzowe.
 


W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z ekspertami Rödl & Partner.

Kontakt

Contact Person Picture

Tadeusz Piekłowski

agent celny

Senior Associate

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu