Młodszy prawnik/Aplikant z językiem niemieckim

PrintMailRate-it

Miejsce pracy: Kraków

Zakres obowiązków

- bieżąca obsługa prawna klientów Kancelarii
˗ budowanie długotrwałych relacji biznesowych z klientami w Polsce i za granicą
˗ bieżący kontakt z klientami w języku obcym
˗ sporządzanie projektów umów, uchwał, regulaminów, wniosków do KRS
˗ uczestnictwo w telekonferencjach, prezentacjach, negocjowanie warunków umów (często w języku obcym)

Dodatkowo dajemy możliwość wyspecjalizowania się pod okiem doświadczonych prawników, radców prawnych i adwokatów w wybranych obszarach prawa:

Corporate/Litigation:

- wsparcie przy kompleksowej obsłudze prawnej spółek, w tym m.in. zakładanie spółek i oddziałów przedsiębiorców zagranicznych, obsługa zgromadzeń, rejestrowania zmian w KRS, likwidacje spółek i oddziałów
- współprowadzenie projektów w obszarach prawa cywilnego, handlowego, transakcji dotyczących spółek
- wsparcie w postępowaniach cywilnych w zakresie sporządzania pism procesowych w sprawach gospodarczych i zastępstwa przed sądami powszechnymi

Compliance/Prawo HR/Global Mobilty:

- wsparcie w sporządzaniu i weryfikacji projektów umów o pracę, kontraktów menadżerskich, regulaminów pracy i innych dokumentów pracowniczych
- wspieranie przy projektach Compliance w zakresie wdrażania polityk ochrony sygnalistów, polityk antymobbingowych i AML
- wspieranie przy procesie legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców, przygotowywanie niezbędnej dokumentacji
- monitorowanie zmian w zakresie prawa pracy i cudzoziemców

Poszukiwane kompetencje

˗ V rok studiów prawniczych, ukończone studia lub rozpoczęta aplikacja (I-II rok)
˗ mile widziane doświadczenie w międzynarodowej kancelarii lub firmie doradczej
˗ znajomość języka niemieckiego umożliwiająca swobodny kontakt z klientami zarówno mailowy, jak również podczas spotkań
- znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem
- dyspozycyjność w pełnym wymiarze czasu pracy
˗ umiejętność pracy w zespole oraz łatwość w nawiązywaniu relacji z klientami
˗ umiejętność bardzo dobrej organizacji czasu pracy
˗ wysoka kultura osobista i zaangażowanie
˗ punktualność, samodzielność, odpowiedzialność za jakość i terminowość realizowanych zadań

Oferujemy

˗ rozwój w różnych obszarach prawa, doskonalenie posiadanych umiejętności oraz pozyskanie nowej wiedzy
˗ możliwość budowania swojej marki, promowania siebie i organizacji poprzez pisanie artykułów itp.
˗ pracę przy międzynarodowych projektach prawnych w zespole najlepszych prawników, radców prawnych, adwokatów i doradców podatkowych
˗ możliwość rozwijania języka obcego zarówno w codziennej pracy, jak i poprzez dodatkowe kursy
˗ współpracę z innymi liniami biznesowymi (Outsourcing finansowy i kadrowo-płacowy, Kancelaria podatkowa, Audyt) przy interdyscyplinarnych projektach
˗ różnorodne benefity m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe
˗ program dodatkowych świadczeń pracowniczych, zapewniających kartę Multisport lub bony na różnorodne produkty/usługi (platforma kafeteryjna)
˗ opieka psychologa 24/7 dla pracownika oraz członków rodziny na platformie EAP
˗ dwa dni w roku dodatkowo wolne
˗ możliwość pracy w modelu hybrydowym

Kontakt

Contact Person Picture

Katarzyna Szydłowska

Rekrutacja i projekty HR

Wyślij zapytanie

Kamila Kulesza-Janiszewska

Weronika Watkowska

Ewelina Nowak

Znajdź nas

Skip Ribbon Commands
Deutschland Weltweit Search Menu