Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Zbliża się okres rozliczenia subwencji finansowej otrzymanej z PFR

PrintMailRate-it

 

Damian Dobosz, Jagna Kowalczyk-Fudali

29 kwietnia 2021 r.

 

Na 10 dni przed rocznicą udzielenia subwencji, Polski Fundusz Rozwoju (PFR) udostępni w bankowości elektronicznej propozycję rozliczenia środków. Na co warto zwrócić uwagę?


Pamiętaj,  aby nie dokonywać automatycznej akceptacji otrzymanej propozycji. Z różnych przyczyn może dojść do błędów po stronie PFR i instytucji, które udostępniają PFR dane (np. ZUS).


Należy przeanalizować oświadczenie o rozliczeniu subwencji z PFR i zweryfikować dane dotyczące zatrudnienia bądź straty gotówkowej. Oświadczenie powinno być złożone w ciągu 10 dni roboczych od upływu 12 miesięcy liczonych od dnia wypłaty subwencji finansowej.


Ważne, aby nie akceptować oświadczenia o rozliczeniu subwencji z PFR, dopóki nie jest się całkowicie pewnym poprawności wprowadzonych danych.


Oświadczenie nie podlega żadnym zmianom lub poprawkom w przedmiocie wyliczenia wyższego umorzenia subwencji z PFR, a to może oznaczać konieczność zwrotu PFR większej kwoty niż jest to konieczne (mniejsze umorzenie subwencji).


W przypadku pytań dotyczących rozliczeń subwencji finansowej PFR, zapraszamy do kontaktu z ekspertami Rödl & Partner.

Kontakt

Contact Person Picture

Jagna Kowalczyk-Fudali

radca prawny

Manager

+48 12 213 25 33
+48 606 831 771

Wyślij zapytanie

Deutschland Weltweit Search Menu