Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Więcej czasu na przygotowanie sprawozdań finansowych i rozliczenie CIT

PrintMailRate-it

Monika Bartosiewicz

10 lutego 2022 r.

 

Opublikowano projekt rozporządzenia w sprawie wydłużenia terminów na sporządzenie sprawozdań finansowych, w tym sprawozdań skonsolidowanych za 2021 r. Dodatkowo Ministerstwo Finansów planuje wydłużyć terminy składania zeznań podatkowych CIT za 2021 r.

 

Sprawozdania finansowe – kto i kiedy


Wydłużenie terminów m.in. na sporządzenie, zatwierdzenie i przekazanie sprawozdań finansowych będzie dotyczyć:

  • jednostek sektora prywatnego (z wyłączeniem jednostek nadzorowanych przez KNF – działających na rynku finansowym) oraz organizacji pozarządowych – o 3 miesiące;
  • jednostek sektora finansów publicznych – o 1 miesiąc;
  • podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących księgi rachunkowe (w zakresie przekazania sprawozdania finansowego Szefowi KAS) – o 3 miesiące.

 

Zeznanie CIT – kto i kiedy


Wydłużenie terminu składania zeznań podatkowych w CIT będzie dotyczyć wszystkich podatników. Termin zostanie wydłużony o 3 miesiące na:

 

  • złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym;
  • wpłatę podatku należnego wykazanego w zeznaniu, albo różnicy między podatkiem należnym od dochodu wykazanego w tym zeznaniu a sumą należnych zaliczek za okres od początku roku.

 


Chcesz ograniczyć ryzyko podatkowe w prowadzonej działalności? Zapraszamy do kontaktu z doradcami podatkowymi Rödl & Partner.

Kontakt

Contact Person Picture

Monika Bartosiewicz

doradca podatkowy

Associate Partner

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu