Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Uproszczone Postępowanie Restrukturyzacyjne – nowy termin

PrintMailRate-it

Katarzyna Kołodziej

24 czerwca 2021 r.

 

Termin na dokonanie obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym o otwarciu uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego (UPR) został wydłużony do 30 listopada 2021.
 
9 czerwca 2021 r. Prezydent podpisał ustawę z 28 maja 2021 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz niektórych innych ustaw. Jednocześnie na mocy ustawy nowelizującej od 1 grudnia 2021 r. wchodzą w życie przepisy zmieniające obecny model postępowania o zatwierdzenie układu.
 

Czym jest i jak przebiega UPR


Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne jest jednym z rozwiązań antykryzysowych, wprowadzonym w 2020 r. z powodu pandemii COVID-19 dla przedsiębiorców zagrożonych niewypłacalnością. Ma ułatwić przeprowadzanie restrukturyzacji poprzez zawarcie układu z wierzycielami i tym samym uniknięcie ogłoszenia upadłości dłużnika. Procedura ta odznacza się znacznym przyspieszeniem, odformalizowaniem oraz brakiem udziału sądu na etapie otwarcia – dlatego jest często wybierana przez przedsiębiorców.
 
Aby otworzyć postępowanie przedsiębiorca powinien jedynie zawrzeć umowę o sprawowanie nadzoru nad przebiegiem postępowania z doradcą restrukturyzacyjnym, a następnie dokonać obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG).

 
 
Jeżeli mają Państwo pytania związane z formami restrukturyzacji dla przedsiębiorców w skomplikowanej sytuacji ekonomicznej w dobie pandemii COVID-19, zachęcamy do kontaktu z  ekspertami Rödl & Partner.

Kontakt

Contact Person Picture

Jarosław Hein

adwokat, doradca podatkowy

Partner

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu