Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Polski Ład – proponowane zmiany w zakresie skali podatkowej oraz kwoty wolnej od podatku

PrintMailRate-it

Anna Kościelny

10 sierpnia 2021 r.

 

Jedną z modyfikacji ogłoszonych w ustawie o Polskim Ładzie jest zmiana w zakresie określenia nowej skali podatkowej oraz nowej wysokości kwoty wolnej, która podlega odliczeniu od podatku dochodowego.

 

Kwota wolna będzie wynosić 30 tys. zł.


Zmieniona kwota wolna oznacza, że dochody do 2,5 tys. zł miesięcznie nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Dopiero nadwyżka ponad tę kwotę podlegać będzie opodatkowaniu odpowiednią stawką PIT.


Drugą istotną zmianą zapowiedzianą w ramach Polskiego Ładu jest podwyższenie kwoty progu podatkowego.
Zgodnie z założeniami Polskiego Ładu wartość progu podatkowego ma istotnie wzrosnąć – do poziomu 120 tys. zł.

 

 

 

 

Dodatkowo projekt ustawy zakłada również wprowadzenie nowej ulgi w podatku PIT. Ulga skierowana będzie do pracowników tzw. klasy średniej, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, którzy osiągają roczny dochód w przedziale od 70 tys. do 130 tys. zł.W przypadku pytań dotyczących wprowadzonych zmian zachęcamy do kontaktu z ekspertami Rödl & Partner.

Kontakt

Contact Person Picture

Anna Kościelny

doradca podatkowy

Senior Associate

+48 71 606 04 07
+48 532 540 759

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu