Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.System whistleblowingowy – ochrona sygnalistów

PrintMailRate-it

​​​Kompleksowy system ochrony sygnalistów został przewidziany w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii. Do 17 grudnia 2021 r. państwa członkowskie, w tym Polska, były zobowiązane wprowadzić do przepisów krajowych rozwiązania przewidziane w dyrektywie.

 

Sygnalistami (ang. whistleblowers) są osoby fizyczne, które zgłaszają lub ujawniają informacje o naruszeniu prawa, uzyskane w kontekście związanym z wykonywaną pracą. Przedsiębiorcy mają obowiązek ochrony sygnalistów i wprowadzenia:
  • środków zapobiegających działaniom odwetowym,
  • wewnętrznej procedury zgłaszania naruszeń i podejmowania działań następczych.


Wdrożenie systemu whistleblowingowego – doradztwo

 

W ramach naszej usługi oferujemy wdrożenie systemu whistleblowingowego, opracowanie procedur i regulaminu zgłaszania nieprawidłowości.

 Zapytaj o szczegóły oferty!

 

Więcej informacji o usłudze  – zobacz film »


 

 

 

 

 

System ochrony sygnalistów – korzyści:

 

Po poprawkach.png

 

 

Akademia Compliance (3).png Współpracujemy z firmą e-nform, która stworzyła i rozwija polską platformę whistleblowingową. Naszą wspólną misją jest dostarczanie zarówno profesjonalnych usług doradczych jak i nowoczesnych rozwiązań IT zwiększających bezpieczeństwo i efektywność organizacji.

 


Dzielimy się wiedzą


W ramach wymiany wiedzy oferujemy cykl bezpłatnych webinariów Akademia Compliance, podcasty poświęcone tematyce sygnalistów. Organizowaliśmy ogólnopolską konferencję Whistleblowing Summit, a także jej międzynarodową odsłonę Whistleblowing Summit International. Zmiany w polskim prawie w kwestii sygnalistów zainspirowały nas również do przeprowadzenia cyklu spotkań z ekspertami w formie webinarów „Porozmawiajmy o whistleblowingu”. To seria krótkich rozmów, podczas których eksperci omawiają kluczowe kwestie związane z ochroną sygnalistów oraz etyką biznesu. To doskonała okazja do pogłębienia wiedzy na temat ochrony sygnalistów oraz do wymiany spostrzeżeń na temat praktycznych wyzwań związanych z wdrażaniem przepisów.​

Whistleblowing Summit (4).png

Akademia Compliance (1).png
Podcasty o sygnalistach.png
​Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej organizacji z Rödl & Partner. Nielegalne lub niedopuszczalne praktyki stosowane w Twojej firmie mogą przyczynić się do utraty zaufania i reputacji, strat finansowych, kar administracyjnych, odpowiedzialności karnej lub skandalu medialnego. Dlatego tak istotne jest zadbanie o to, by wdrożyć w organizacji system dla sygnalistów. Whistleblowing software obejmuje m.in. procedury, szkolenia, komunikację, obsługę zgłoszeń naruszeń i kanały zgłoszeniowe. 

Dobrze wdrożony system ochrony sygnalistów daje organizacji szereg korzyści. Po pierwsze masz pewność, że działasz zgodnie z obowiązującymi przepisami i niwelujesz ryzyko odpowiedzialności karnej za naruszanie obowiązujących przepisów prawa. System dla sygnalistów to również wsparcie dla ochrony zasobów firmy i poprawa efektywności działań. Dzięki niemu monitorujesz ryzyko związane z prowadzoną działalnością i zarazem zwiększasz zaufanie pracowników i partnerów biznesowych przy zgłaszaniu nieprawidłowości za jego pośrednictwem. Wykazujesz także należytą staranność w zarządzaniu przedsiębiorstwem. 

Nie wiesz, jak wprowadzić system dla sygnalistów w swojej organizacji? Nasi eksperci z chęcią przekażą Ci niezbędne informacje i zalecenia w zakresie whistleblowing.
Deutschland Weltweit Search Menu