Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.System whistleblowingowy – ochrona sygnalistów

PrintMailRate-it

Kompleksowy system ochrony sygnalistów został przewidziany w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii. Do 17 grudnia 2021 r. państwa członkowskie, w tym Polska, były zobowiązane wprowadzić do przepisów krajowych rozwiązania przewidziane w dyrektywie.

 

Sygnalistami (ang. whistleblowers) są osoby fizyczne, które zgłaszają lub ujawniają informacje o naruszeniu prawa, uzyskane w kontekście związanym z wykonywaną pracą. Przedsiębiorcy mają obowiązek ochrony sygnalistów i wprowadzenia:
  • środków zapobiegających działaniom odwetowym,
  • wewnętrznej procedury zgłaszania naruszeń i podejmowania działań następczych.


Wdrożenie systemu whistleblowingowego – doradztwo

 

W ramach naszej usługi oferujemy wdrożenie systemu whistleblowingowego, opracowanie procedur i regulaminu zgłaszania nieprawidłowości.

 Zapytaj o szczegóły oferty!

 

Więcej informacji o usłudze  – zobacz film »


 

 

 

 

 

Korzyści:

 

Po poprawkach.png

 

 

Akademia Compliance (3).png Współpracujemy z firmą e-nform, która stworzyła i rozwija polską platformę whistleblowingową. Naszą wspólną misją jest dostarczanie zarówno profesjonalnych usług doradczych jak i nowoczesnych rozwiązań IT zwiększających bezpieczeństwo i efektywność organizacji.

 


Dzielimy się wiedzą

W ramach wymiany wiedzy oferujemy cykl bezpłatnych webinariów Akademia Compliance, podcasty poświęcone tematyce sygnalistów, a także ogólnopolską konferencję Whistleblowing Summit. 

Whistleblowing Summit (4).png

Akademia Compliance (1).png
Podcasty o sygnalistach.png
Deutschland Weltweit Search Menu