Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Audyt księgowy

PrintMailRate-it

​Audyt księgowy to usługa dla przedsiębiorców, którzy chcą upewnić się co do poprawności ksiąg rachunkowych prowadzonych wewnątrz firmy lub przez zewnętrzne biuro rachunkowe. Jeśli masz wątpliwości, które chcesz zweryfikować, lub zastanawiasz się nad zmianą zatrudnionego księgowego lub biura rachunkowego – audyt księgowy to rozwiązanie dla Ciebie.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Dzięki przeprowadzeniu audytu księgowego masz dostęp do obiektywnej oceny pracy księgowego oraz pewność własnego bezpieczeństwa i natychmiastowego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w księgach. 
 

Usługi audytów księgowych


W Rödl & Partner kładziemy nacisk na właściwy wybór audytorów spośród najbardziej wykwalifikowanych specjalistów z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu audytów w firmach o różnej wielkości, działających w różnorodnych branżach i wielu krajach. Zespół dobierany jest spośród księgowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów pod Twoje indywidualne potrzeby i specyfikę firmy. Zakres audytu może zostać poszerzony o przegląd podatkowy oraz przegląd śródroczny.

Audyt księgowy obejmuje weryfikację, w siedzibie klienta, zgodności prowadzenia ksiąg z określonego okresu z zapisami ustawy o rachunkowości oraz przedstawienie zarządowi opracowanego na tej podstawie szczegółowego raportu.

Audyt działu księgowości to dobra praktyka, zwłaszcza, jeśli chcesz mieć pewność, że dokumentacja księgowa Twojej firmy jest prowadzona poprawnie, a w przyszłości czuć się bezpiecznie i szybko wykrywać potencjalne nieprawidłowości. Dokładna i obiektywna analiza materiałów pozwala na wyciągnięcie wniosków i poprawę działania przedsiębiorstwa. Nasi eksperci skrupulatnie przyjrzą się działaniom księgowym Twojej firmy i przygotują szczegółowy raport podsumowujący obecne praktyki i rekomendacje na przyszłość. Dzięki temu będziesz wiedział, czy i jakie obszary księgowe należy usprawnić, jakie konsekwencje niosą za sobą konkretne działania i jaką strategie obrać, by uniknąć błędów i kłopotów. Wyniki audytu księgowego to również świetna baza informacji do rozmów o rozwoju firmy i kondycji finansowej przedsiębiorstwa. 

Mamy doświadczenie w audytowaniu firm różnej wielkości, różnych branż i krajów. Nasi specjaliści respektują indywidualne potrzeby i specyfikę klienta. Korzystając z naszych usług masz także gwarancję, że audytor Rödl & Partner ma doświadczenie w audycie księgowym konkretnej branży. 
Poza jednostkami zobowiązanymi do przeprowadzania audytu, określonymi w ustawie o rachunkowości, nie ma obowiązku audytowania swojej działalności. Nasze doświadczenie mówi jednak o tym, że praktykę tę stosują firmy różnej wielkości i różnych branż. Przedsiębiorstwa mają świadomość, że rzetelnie prowadzona księgowość podnosi ich renomę wśród klientów i partnerów i zapewnia bezpieczeństwo, a także ułatwia zidentyfikowanie słabych i mocnych stron. 

W rezultacie mogą zostać wprowadzone metody usprawniające pracę i podjęte działania, które zniwelują istniejące lub potencjalne błędy. Ważna jest jednak regularność i otwartość na zmiany.
Deutschland Weltweit Search Menu