Bezpieczny e-commerce

PrintMailRate-it

 

Sprzedaż internetowa to coraz popularniejsza forma prowadzenia działalności. Konsumenci częściej wybierają zakupy online – chętnie sięgają po możliwości, jakie daje im sieć. Dlatego obecność firm w internecie jest kluczowa – posiadanie własnych narzędzi pozwalających na dotarcie do jak największej liczby klientów i sprzedaż produktów.

 

Rozpoczęcie działalności w formie sklepu internetowego wiąże się z koniecznością podjęcia szeregu działań, które pozwolą w sposób efektywny wykorzystać możliwości digitalizacji. Konieczne jest również zabezpieczenie przed atakami hakerów i ścisła współpraca z działem informatycznym lub zewnętrznym dostawcą przy konfigurowaniu witryny i jej funkcjonalności. Poza aspektem technologicznym należy mieć na względzie kwestie prawne i podatkowe.

 

Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniami przygotowanymi przez naszych ekspertów, w których przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z rozpoczęciem działalności w formie sklepu online. Wskazujemy na najistotniejsze zagadnienia dotyczące sprzedaży wysyłkowej z Polski i do Polski, omawiamy ryzyka wiążące się z tym rodzajem działalności i analizujemy aspekty prawne prowadzenia sprzedaży online.

 

Czytaj artykuły:

UE opóźnia reformę dotyczącą VAT i e-handlu

Komisja Europejska zaproponowała odroczenie o sześć miesięcy terminu wdrożenia nowych przepisów dotyczących podatku VAT w handlu elektronicznym i usług na rzecz osób fizycznych w UE. Więcej>>

Sprzedaż wysyłkowa

E-commerce pozwala w łatwy sposób na dokonanie zakupu z zagranicy, zakupy online są szybkie i wygodne, a niekiedy tańsze. Jakie są sposoby rozliczania VAT przy sprzedaży wysyłkowej? Więcej>>

Kontakt

Contact Person Picture

Jarosław Kamiński

adwokat

Associate Partner

+48 22 244 00 27

Wyślij zapytanie

Contact Person Picture

Anna Piskor

doradca podatkowy

Manager

+48 71 606 04 12

Wyślij zapytanie

Contact Person Picture

Karolina Sieraczek

radca prawny

Senior Associate

+48 71 606 04 15

Wyślij zapytanie

Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.
Deutschland Weltweit Search Menu