Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Bezpieczny e-commerce

PrintMailRate-it

​​​​​​​​​Sprzedaż internetowa to coraz popularniejsza forma prowadzenia działalności. Konsumenci częściej wybierają zakupy online. Dlatego obecność firm w internecie jest kluczowa – posiadanie własnych narzędzi pozwalających na dotarcie do jak największej liczby klientów i sprzedaż produktów.

 

Rozpoczęcie działalności w formie sklepu internetowego wiąże się z koniecznością podjęcia szeregu działań, które pozwolą w sposób efektywny wykorzystać możliwości digitalizacji. Konieczne jest również zabezpieczenie przed atakami hakerów i ścisła współpraca z działem informatycznym lub zewnętrznym dostawcą przy konfigurowaniu witryny i jej funkcjonalności. Poza aspektem technologicznym należy mieć na względzie kwestie prawne i podatkowe.


Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniami przygotowanymi przez naszych ekspertów, w których przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z rozpoczęciem działalności w formie sklepu online. Wskazujemy na najistotniejsze zagadnienia dotyczące sprzedaży wysyłkowej z Polski i do Polski, omawiamy ryzyka wiążące się z tym rodzajem działalności i analizujemy aspekty prawne prowadzenia sprzedaży online.

​4.07.2024

Nowe obowiązki operatorów platform cyfrowych »

1 lipca br. weszła w życie nowelizacja ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw.​

​15.05.2024

Zapewnienie dostępności stron internetowych i produktów – obowiązek przedsiębiorców »

9 maja br. prezydent podpisał ustawę o zapewnianiu spełnienia wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze.

6.02.2024

Rewolucja w handlu internetowym »

Od 17 lutego 2024 r. wchodzą w życie istotne zmiany związane z prowadzeniem handlu internetowego. Wynikają one z rozporządzenia unijnego z 19 października 2022 r. – aktu o usługach cyfrowych.

​28.08.2023

Nowe obowiązki dla operatorów platform cyfrowych »

Obecnie na etapie konsultacji znajduje się projekt ustawy o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw.

​3.11.2021

Odpowiedzialność sprzedawcy za wady towarów – nowe przepisy UE od 2022 r. »

1 stycznia 2022 r. mija termin implementacji przez państwa członkowskie Unii Europejskiej dyrektywy w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów. 

1.02.2021

Baza o produktach i opakowaniach - terminy »

W lutym i marcu upływają terminy wykonania niektórych obowiązków związanych z Bazą danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

​26.08.2020

Problemy z rozliczeniem podatku VAT przy sprzedaży wysyłkowej »

Sprzedaż wysyłkowa na terytorium Polski nie powinna generować wielu problemów, po dokonaniu rejestracji dla celów podatku VAT w Polsce. 

​24.07.2020

UE opóźnia reformę dotyczącą VAT i e-handlu »

Komisja Europejska zaproponowała odroczenie o sześć miesięcy terminu wdrożenia nowych przepisów dotyczących podatku VAT w handlu elektronicznym i usług na rzecz osób fizycznych w UE. 

​24.07.2020

Sprzedaż wysyłkowa »

E-commerce pozwala w łatwy sposób na dokonanie zakupu z zagranicy, zakupy online są szybkie i wygodne, a niekiedy tańsze. Jakie są sposoby rozliczania VAT przy sprzedaży wysyłkowej?

Kontakt

Contact Person Picture

Jarosław Kamiński

adwokat

Partner

+48 694 207 482

Wyślij zapytanie

Profil

Contact Person Picture

Karolina Sieraczek

radca prawny

Associate Partner

Wyślij zapytanie

Profil
Deutschland Weltweit Search Menu