Bezpieczny e-commerce

PrintMailRate-it

Sprzedaż internetowa to coraz popularniejsza forma prowadzenia działalności. Konsumenci częściej wybierają zakupy online. Dlatego obecność firm w internecie jest kluczowa – posiadanie własnych narzędzi pozwalających na dotarcie do jak największej liczby klientów i sprzedaż produktów.

 

Rozpoczęcie działalności w formie sklepu internetowego wiąże się z koniecznością podjęcia szeregu działań, które pozwolą w sposób efektywny wykorzystać możliwości digitalizacji. Konieczne jest również zabezpieczenie przed atakami hakerów i ścisła współpraca z działem informatycznym lub zewnętrznym dostawcą przy konfigurowaniu witryny i jej funkcjonalności. Poza aspektem technologicznym należy mieć na względzie kwestie prawne i podatkowe.

 

Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniami przygotowanymi przez naszych ekspertów, w których przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z rozpoczęciem działalności w formie sklepu online. Wskazujemy na najistotniejsze zagadnienia dotyczące sprzedaży wysyłkowej z Polski i do Polski, omawiamy ryzyka wiążące się z tym rodzajem działalności i analizujemy aspekty prawne prowadzenia sprzedaży online.

 

Czytaj artykuły:

Odpowiedzialność sprzedawcy za wady towarów – nowe przepisy UE od 2022 r. »

1 stycznia 2022 r. mija termin implementacji przez państwa członkowskie Unii Europejskiej dyrektywy w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów. 

Baza o produktach i opakowaniach - terminy »

W lutym i marcu upływają terminy wykonania niektórych obowiązków związanych z Bazą danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

Problemy z rozliczeniem podatku VAT przy sprzedaży wysyłkowej »

Sprzedaż wysyłkowa na terytorium Polski nie powinna generować wielu problemów, po dokonaniu rejestracji dla celów podatku VAT w Polsce. 

UE opóźnia reformę dotyczącą VAT i e-handlu »

Komisja Europejska zaproponowała odroczenie o sześć miesięcy terminu wdrożenia nowych przepisów dotyczących podatku VAT w handlu elektronicznym i usług na rzecz osób fizycznych w UE. 

Sprzedaż wysyłkowa »

E-commerce pozwala w łatwy sposób na dokonanie zakupu z zagranicy, zakupy online są szybkie i wygodne, a niekiedy tańsze. Jakie są sposoby rozliczania VAT przy sprzedaży wysyłkowej?

Kontakt

Contact Person Picture

Jarosław Kamiński

adwokat

Associate Partner

+48 22 244 00 27
+48 694 207 482

Wyślij zapytanie

Profil

Contact Person Picture

Anna Piskor

doradca podatkowy

Manager

+48 71 606 04 12
+48 728 961 326

Wyślij zapytanie

Profil

Contact Person Picture

Karolina Sieraczek

radca prawny

Associate Partner

+48 71 606 04 15
+48 608 294 388

Wyślij zapytanie

Profil

 

Deutschland Weltweit Search Menu