Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Postępowanie restrukturyzacyjne i upadłościowe

PrintMailRate-it

Doradztwo prawne w zakresie postępowania restrukturyzacyjnego i upadłościowego kierujemy do przedsiębiorców, którzy zidentyfikowali zagrożenie płynności finansowej lub obawiają się wystąpienia jej utraty w niedalekiej przyszłości. Wspieramy podmioty zarówno chcące zakończyć swoją działalność, jak i poszukujące skutecznej formy oddłużenia.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Zapewniamy prawidłowy przebieg postępowania restrukturyzacyjnego lub upadłościowego, z uwzględnieniem specyfiki branży. Udzielamy wsparcia w przypadku ogłoszenia upadłości, a także pomagamy prawidłowo nadzorować proces restrukturyzacji lub dzielenia majątku przedsiębiorstwa.

Doradzamy także wierzycielom, którzy chcą zabezpieczyć swoje interesy w toku postępowania restrukturyzacyjnego i upadłościowego lub przed ich zainicjowaniem.

Wspieramy Cię w prowadzeniu negocjacji między wierzycielami a dłużnikami. Analiza bieżącej sytuacji pozwala wybrać rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb, pozwalające odpowiednio dobrać środki do osiągnięcia założonego celu.

Skorzystanie z naszego doradztwa pozwoli Ci uniknąć niemiłych niespodzianek.

Postępowanie upadłościowe – doradztwo prawne

  • przeprowadzenie analizy bieżącej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorcy,
  • pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania, wsparcie w procesie decyzyjnym,
  • opracowanie wymaganej dokumentacji,
  • pomoc prawna w postępowaniu restrukturyzacyjnym,
  • pomoc prawna w postępowaniu upadłościowym,
  • wsparcie w negocjacjach z wierzycielami,
  • wsparcie wierzycieli w dochodzeniu roszczeń i ochronie ich interesów, w tym zgłaszanie wierzytelności do masy upadłości, zarzuty do planu podziału,
  • pomoc w przypadku zamiaru nabycia mienia od podmiotów w upadłości.

Postępowanie restrukturyzacyjne i upadłościowe to procedury prawne stosowane, gdy płynność finansowa biznesu jest zagrożona. Jeśli masz przesłanki ku temu, że kondycja finansowa Twojej firmy nie jest najlepsza warto zgłosić się po poradę do naszych specjalistów. Wesprzemy Cię w podejmowaniu trudnych decyzji, negocjacjach z wierzycielami, przygotujemy stosowną analizę sytuacji ekonomicznej, opracujemy dokumentację. Zgłoś się do nas również, kiedy rozważasz zakup mienia od podmiotów w upadłości. Współpraca z naszymi ekspertami uchroni Cię przed zbyt ryzykownymi decyzjami i kłopotami w przyszłości. Wsparcie prawne w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych jest niezbędne, jeśli chcemy mieć pewność, że zostanie przeprowadzone sprawnie i zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Postępowanie restrukturyzacyjne przeprowadzone we wsparciu naszej firmy ochroni Cię przed bankructwem i przywróci stabilną sytuację finansową. Jeśli natomiast planujesz ogłosić upadłość swojej działalności, sprawnie i jak najbardziej satysfakcjonująco dla wierzycieli przeprowadzimy Cię przez postępowanie upadłościowe. Możesz liczyć również na wsparcie w wyborze stosownej procedury do Twojego przypadku. Przeanalizujemy Twoją indywidualną sytuację finansową i prawną i zaproponujemy najbardziej korzystne rozwiązania.

Restrukturyzacja i upadłość to dwa odrębne pojęcia. W przypadku postępowania restukturyzacyjnego istnieją spore przesłanki ku temu, że przedsiębiorstwo można jeszcze uratować tzn. uregulować należne zaległości finansowe. Warto podkreślić, że złożoność postępowania restrukturyzacyjnego jest w dużej mierze zależna od stopnia zadłużenia i przesłanek do sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa w przyszłości.

Postępowanie upadłościowe dotyczy tych podmiotów, które są niewypłacalne. Jego skutkiem jest zakończenie prowadzenia działalności i spłata wierzycieli. To ostateczne rozwiązanie stosowane, kiedy nie ma przesłanek do powodzenia postępowania restukturyzacyjnego. 

Problemy finansowe przedsiębiorstwa nie muszą oznaczać końca działalności. Po wsparcie warto zgłosić się do naszych ekspertów.
Deutschland Weltweit Search Menu