Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Likwidacja spółki

PrintMailRate-it

Doradztwo prawne w zakresie likwidacji spółek skierowane jest do przedsiębiorców działających w formie spółek prawa handlowego, zamierzających zakończyć działalność prowadzoną w dotychczasowej formie prawnej w sytuacji, gdy nie ma podstaw do zastosowania procedury restrukturyzacji lub upadłości. Z tej usługi korzystają przede wszystkim zagraniczne spółki planujące likwidację założonych w Polsce spółek zależnych (tzw. spółek córek).


Likwidacja spółki jest procesem o licznych konsekwencjach prawnych i majątkowych dla wszystkich jej wspólników. Doradztwo prawne polega na analizie przyszłych skutków prawnych podejmowanych decyzji, określeniu działań optymalnych w kontekście obowiązujących przepisów, aby zminimalizować ryzyko i bezpiecznie zakończyć dotychczasową działalność.


Ze względu na złożoność procesu likwidacji spółki, jej realizacja wymaga uwzględnienia także skutków podatkowych i ekonomicznych. W Rödl & Partner radcy prawni i adwokaci świadczący usługi doradztwa w zakresie likwidacji spółek ściśle współpracują z doradcami podatkowymi, księgowymi i biegłymi rewidentami, wielopłaszczyznowo chroniąc klienta przed negatywnymi konsekwencjami prawnymi bądź finansowymi. 


Rödl & Partner oferuje usługi obejmujące m.in.:

  • analizę skutków i ryzyka prawnego likwidacji spółki,

  • sporządzenie wszelkich umów, uchwał organów spółki i innych dokumentów związanych z  likwidacją spółki,

  • sporządzenie dokumentów rejestracyjnych i reprezentację w postępowaniu rejestrowym przed Krajowym Rejestrem Sądowym.​

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

dr Monika Behrens

radca prawny

Partner

+48 22 244 00 26

Wyślij zapytanie

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

+48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

 Pozostańmy w kontakcie

Deutschland Weltweit Search Menu