Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Prawo ubezpieczeń społecznych – doradztwo prawne

PrintMailRate-it
​​​​​​​​Usługi z zakresu prawa ubezpieczeń społecznych kierujemy do polskich i zagranicznych podmiotów zatrudniających pracowników w Polsce, niezależnie od formy prawnej i branży.

Problematyka zabezpieczenia społecznego wymaga uwzględnienia w każdej sytuacji zatrudnienia pracowniczego. Dzięki naszemu wsparciu unikniesz ryzyka związanego z błędnym lub nieefektywnym modelem zabezpieczenia społecznego oraz ukształtujesz go w sposób optymalny dla prowadzonego przedsiębiorstwa. Pozwoli to się ustrzec przed nadmiernymi kosztami i ewentualnymi stratami finansowymi.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

​Ubezpieczenia społeczne – doradztwo prawne


Już od 30 lat wspieramy pracodawców w wyborze optymalnych sposobów zarządzania przedsiębiorstwem, w tym kwestii związanych z prawem ubezpieczeń społecznych. Zaproponujemy model zabezpieczenia społecznego dostosowany do indywidualnych potrzeb.


Służymy wsparciem nie tylko w obszarze prawa polskiego, lecz również ustawodawstw innych państw. Dzięki temu możemy sporządzić kompleksowe opinie prawne także w sytuacji, gdy zdecydujesz się oddelegować pracowników za granicę lub zatrudnić cudzoziemców w swoim przedsiębiorstwie.

Prawo ubezpieczeń społecznych – usługi


  • sporządzanie opinii prawnych i podatkowych,
  • ukształtowanie i optymalizacja modelu zabezpieczenia społecznego,
  • reprezentowanie przed organami administracji publicznej, w szczególności przed ZUS-em,
  • wsparcie w prowadzeniu niezbędnej dokumentacji, wypełnianiu formularzy i wniosków.

​Kwestie ubezpieczenia społecznego warto powierzyć ekspertom, którzy w kompleksowy sposób zaopiekują się niezbędną dokumentacją i zadbają o spełnienie wymagań. Dzięki temu z pewnością unikniesz błędów w tym obszarze i wypracujesz dobre zasady służące oszczędnościom i optymalizacji działalności Twojej firmy.

Nasi eksperci zajmą się sporządzeniem odwołania od decyzji ZUS, reprezentują również ubezpieczonych przed Sądem Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Ubezpieczenia emerytalne, ubezpieczenia rentowe oraz ubezpieczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych to także obszary, w których możesz liczyć na nasze wsparcie. Zdajemy sobie sprawę, że prawo ubezpieczeń społecznych bywa zawiłe, a przepisy miewają niespójną wykładnię, dlatego opieramy się na wieloletnim doświadczeniu i najnowszej wiedzy. Możesz mieć pewność, że zaproponowane przez nas rozwiązania będą dopasowane do Twoich potrzeb, przeanalizowane w szerokim kontekście, w pełni zoptymalizowane i z zachowaniem poufności danych i informacji.

Jesteśmy także dobrym adresem, jeśli szukasz wsparcia w sprawach dotyczących podleganiu ubezpieczeniom społecznym. Składki na ubezpieczenie społeczne, ustalenie i uzyskanie prawa do świadczeń z zakresu ubezpieczeń społecznych pracowników to także obszar, w którym możemy Cię wesprzeć. Zgłoś się do nas, jeśli zastanawiasz się, jak napisać odwołanie od decyzji ZUS. Wybierając Rödl & Partner w zakresie prawa ubezpieczeń społecznych, nie musisz samodzielnie pilnować terminu składania odwołania od decyzji ZUS, sprawdzać, czy takie odwołanie Ci przysługuje, gdzie je złożyć ani szukać informacji o kosztach odwołania od decyzji ZUS. Nasi eksperci przedstawią Ci niezbędne informacje i wesprą na każdym etapie wątpliwości z prawem ubezpieczeń społecznych. ​
Deutschland Weltweit Search Menu