Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Due diligence i przeglądy prawne

PrintMailRate-it

Doradztwo prawne w zakresie badania due diligence i przeglądów prawnych i/lub podatkowych skierowane jest do krajowych i międzynarodowych podmiotów, które planują lub są w toku podejmowania decyzji o nabyciu/sprzedaży spółki (transakcje share deal) lub przedsiębiorstwa/zorganizowanej części przedsiębiorstwa (transakcje asset deal) albo planują bądź są w toku nabycia/sprzedaży nieruchomości lub zakładu. Oferta obejmuje także przedsiębiorców, którzy przed dokonaniem każdej innej transakcji chcieliby zabezpieczyć swoje interesy poprzez sprawdzenie wartości jej przedmiotu, czy zidentyfikowanie związanych z nią obszarów ryzyka gospodarczego. Przeprowadzenie badania due diligence zalecane jest również we wszelkiego rodzaju procesach restrukturyzacyjnych oraz inwestycjach w odnawialne źródła energii.

 

Dzięki doradztwu w zakresie badania due dilligence mają Państwo możliwość przyjrzenia się tempu i możliwej efektywności procesu zakupu lub sprzedaży. Kupujący lub sprzedający uzyskuje rzetelny obraz sytuacji prawnej i faktycznej nabywanej lub sprzedawanej spółki, przedsiębiorstwa, nieruchomości lub zakładu oraz w obszarze ryzyka związanego z taką transakcją. W zależności od potrzeb klienta, badanie może ograniczać się również do wyselekcjonowanych transakcji (np. zawieranych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej umów najmu, dzierżawy itp.)

Do Państwa dyspozycji pozostaje zespół kilkudziesięciu doświadczonych adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych w Polsce oraz kilkuset specjalistów na całym świecie, którzy korzystają z wiedzy oraz doświadczeń i równocześnie pracują w oparciu o standardy jakości wspólne dla całej grupy Rödl & Partner. Wszystkie realizowane przez nas projekty są dostosowane do indywidualnych potrzeb i założeń biznesowych klienta oraz ograniczają ryzyko gospodarcze przed finalnym podjęciem decyzji o nabyciu bądź sprzedaży spółki (w zakresie transakcji share deal) lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (w zakresie transakcji asset deal). Dzięki interdyscyplinarnym zespołom mogą Państwo uzyskać właściwy wgląd w rzeczywistą sytuację zarówno prawną, jak i podatkową przedmiotu badania.


Rödl & Partner zapewnia wsparcie, m.in. w następujących obszarach:

  • weryfikacja tytułu prawnego do przedmiotu nabycia lub sprzedaży,
  • analiza i ocena ryzyk prawnych i/lub podatkowych w zakresie zawartych umów handlowych,
  • analiza i ocena ryzyk prawnych i/lub podatkowych w zakresie zaciągniętych zobowiązań, obciążeń ustanowionych na przedmiocie nabycia lub sprzedaży,
  • weryfikacja obciążeń fiskalnych przedmiotu nabycia lub sprzedaży,
  • ocena przestrzegania przepisów w zakresie zagospodarowania przestrzennego,
  • ocena przestrzegania przepisów budowlanych,
  • ocena przestrzegania przepisów w zakresie ochrony środowiska,
  • weryfikacja toczących się postępowań administracyjnych lub sądowych dotyczących przedmiotu nabycia lub sprzedaży.​

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

dr Monika Behrens

radca prawny

Partner

+48 22 244 00 26

Wyślij zapytanie

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

+48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

 Pozostańmy w kontakcie

Deutschland Weltweit Search Menu