Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Due diligence prawne, audyt prawny

PrintMailRate-it

Doradztwo prawne w zakresie badania due diligence oraz przeglądów prawnych i/lub podatkowych kierujemy do krajowych i międzynarodowych podmiotów, które:


  • planują lub są w toku nabycia/ sprzedaży spółki (transakcje share deal) lub przedsiębiorstwa/ zorganizowanej części przedsiębiorstwa (transakcje asset deal) 
  • planują lub są w toku nabycia/sprzedaży nieruchomości lub zakładu.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Nasza oferta obejmuje także przedsiębiorców, którzy również przed każdą inna transakcją chcą zabezpieczyć swoje interesy sprawdzając wartość jej przedmiotu czy identyfikując związane z nią ryzyko gospodarcze. Badanie due diligence zalecamy również we wszelkiego rodzaju procesach restrukturyzacyjnych oraz inwestycjach w odnawialne źródła energii (OZE).

Dzięki badaniu due dilligence możesz się przyjrzeć tempu i możliwej efektywności procesu zakupu lub sprzedaży. Uzyskujesz rzetelny obraz sytuacji prawnej i faktycznej nabywanej lub sprzedawanej spółki, przedsiębiorstwa, nieruchomości lub zakładu oraz w obszarze ryzyka związanego z taką transakcją.

W zależności od Twoich potrzeb badanie może ograniczać się również do wyselekcjonowanych transakcji (np. zawieranych umów najmu czy dzierżawy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej).

Wszystkie realizowane przez nas projekty dostosowujemy do Twoich indywidualnych potrzeb i założeń biznesowych. Ograniczamy ryzyko gospodarcze przed finalnym podjęciem decyzji o nabyciu bądź sprzedaży spółki (transakcje share deal) lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (transakcje asset deal). Uzyskasz właściwy wgląd w rzeczywistą sytuację zarówno prawną, jak i podatkową przedmiotu badania.


Due diligence i przeglądy prawne – doradztwo prawne


  • weryfikacja tytułu prawnego do przedmiotu nabycia lub sprzedaży,
  • analiza i ocena ryzyk prawnych i/lub podatkowych w zakresie zawartych umów handlowych,
  • analiza i ocena ryzyk prawnych i/lub podatkowych w zakresie zaciągniętych zobowiązań, obciążeń ustanowionych na przedmiocie nabycia lub sprzedaży,
  • weryfikacja obciążeń fiskalnych przedmiotu nabycia lub sprzedaży,
  • ocena przestrzegania przepisów w zakresie zagospodarowania przestrzennego,
  • ocena przestrzegania przepisów budowlanych,
  • ocena przestrzegania przepisów w zakresie ochrony środowiska,
  • weryfikacja toczących się postępowań administracyjnych lub sądowych dotyczących przedmiotu nabycia lub sprzedaży.


OGÓLNE WARUNKI USŁUG DUE DILIGENCE:

 

General Terms and Conditions​Polish-English version
​​Allgemeine Vertragsbedingungen​Polnisch-Deutsche Version​Dobre przeprowadzenie transakcji, czy planowanych zmian warto poprzedzić dokładną analizą i oceną ryzyka prawnego, finansowego i gospodarczego. W Rödl & Partner dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. Przygotowujemy due diligence prawne i wspieramy w podejmowaniu decyzji. Dopasowujemy audyt prawny do potrzeb i możliwości naszych klientów, dzięki temu zawsze masz gwarancję, że otrzymasz dane, na których najbardziej Ci zależy. Due diligence prawne pozwala podjąć świadomą decyzję i jest skuteczną bazą informacji w przypadku prowadzenia negocjacji. Pozwala naszym klientom zapoznać się z obiektywnymi i rzetelnymi informacjami dotyczącymi danego przedsiębiorstwa zanim ostatecznie zdecydują się na jego zakup lub zakup jego aktywów.
Deutschland Weltweit Search Menu