Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Due diligence, audyt prawny

PrintMailRate-it

Doradztwo prawne due diligence kierujemy do podmiotów zarówno krajowych, jak i zagranicznych, które przed dokonaniem transakcji chciałyby zabezpieczyć swoje interesy, sprawdzając wartość przedmiotu transakcji oraz identyfikując ryzyko prawne, podatkowe i gospodarcze.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Due dilligence pozwala się przyjrzeć możliwej efektywności planowanej transakcji oraz potencjalnym zagrożeniom prawnym. Efektem usługi jest raport pokazujący przejrzyście korzyści i ewentualne negatywne konsekwencje transakcji. Dzięki temu ułatwia podjęcie wyważonej i racjonalnej decyzji. Due diligence może zlecić każda ze stron transakcji. Raport to istotne narzędzie w procesie negocjacji zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego.

Dzięki naszym interdyscyplinarnym zespołom wymiar prawny badania możemy poszerzyć o aspekty podatkowe i finansowe transakcji, łącząc due diligence prawne, due diligence podatkowe i due diligence finansowe.  Doradzamy także transgranicznym podmiotom i sprawnie realizujemy badania w przypadku międzynarodowych transakcji.

Due diligence – doradztwo prawne


  • kompleksowe zebranie informacji i dokumentów niezbędnych do oceny poprawności planowanej transakcji,
  • analiza dokumentów i informacji dotyczących przedmiotu transakcji,
  • zbadanie przedmiotu transakcji pod względem zgodności z istotnymi dziedzinami prawa determinującymi wartość bądź bezpieczeństwo transakcji (prawo handlowe, w tym prawo spółek, prawo cywilne, prawo pracy, prawo ochrony środowiska, prawo budowlane itd.),
  • opracowanie raportu ze wskazaniem potencjalnych ryzyk i sposobów ich wyeliminowania lub zminimalizowania.

​Planujesz dużą transakcję biznesową i chcesz mieć pewność, że będzie przeprowadzona zgodnie z prawem? Zastanawiasz się jakie mogą być konsekwencje podjętych działań i co zrobić, by zminimalizować potencjalne ryzyko?

Zgłoś się do Rödl & Partner. Nasi eksperci przygotują dla Ciebie rzetelny raport due diligence z zakresu doradztwa prawnego. Zbiorą i przenalizują niezbędną dokumentację, ocenią zgodność prawem i poziom bezpieczeństwa planowanej transakcji. Szczegółowe badanie due diligence przeprowadzone przez wyspecjalizowanych prawników zaoszczędzi Twój czas i uchroni przed nierozsądnymi lub niebezpiecznymi krokami. Specjaliści Rödl & Partner wesprą Cię w podjęciu świadomych działań biznesowych. Dostaniesz skondensowane informacje sprzyjające podjęciu najlepszej decyzji. Twoje interesy będą bezpieczne, a ryzyko prawne, podatkowe i gospodarcze zminimalizowane. Co więcej, dzięki rzetelnemu due diligence prawnemu, będziesz dobrze przygotowany do ewentualnych negocjacji. W Rödl & Partner każdorazowo badamy potrzeby naszych klientów i dostosowujemy raporty do ich potrzeb. Identyfikujemy ryzyka i przedstawiamy możliwe rozwiązania. Dzięki temu nasi klienci otrzymują badania skrojone na miarę i łatwiej im decydować o dalszych planach biznesowych.
Deutschland Weltweit Search Menu