Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Wycena nieruchomości komercyjnych

PrintMailRate-it
Rzeczoznawstwo majątkowe: jeśli potrzebujesz udokumentowanej wyceny nieruchomości komercyjnej lub mieszkaniowej – zgłoś się do nas.

Nasze usługi obejmują również ekspertyzy związane z rynkiem nieruchomości oraz opracowania w zakresie określania wartości nieruchomości na potrzeby indywidualnych inwestorów.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Korzystając z usług naszych rzeczoznawców majątkowych, masz gwarancję obiektywnie sporządzonej wyceny nieruchomości i otrzymania wiarygodnych informacji o jej realnej wartości.


Do naszych atutów należą dbałość o jakość i obiektywizm sporządzanych wycen, dzięki którym otrzymasz rzeczywistą wycenę nieruchomości.

Operaty szacunkowe oraz opracowania i ekspertyzy tłumaczymy na język niemiecki i angielski.
Wyceny nieruchomości możesz wykorzystać dla różnych celów, np. ustalenia:

  • ceny kupna/sprzedaży nieruchomości,
  • wartości nieruchomości dla celów księgowych i sprawozdawczych,
  • wartości nieruchomości dla celów skarbowo-podatkowych,
  • wartości nieruchomości wnoszonych w postaci aportów,
  • wartości nieruchomości jako element wyceny przedsiębiorstwa.

Nieruchomości komercyjne to budynki i lokale dedykowane prowadzeniu działalności gospodarczej lub takie, których celem jest generowanie zysku z najmu. Są to np. biura, lokale usługowe, produkcyjne, magazyny, hotele, stacje benzynowe itp. Do wyceny ich wartości niezbędne jest skorzystanie z rzeczoznawcy majątkowego. Zgłaszając się w tej sprawie do naszych ekspertów masz gwarancję, że tematem zajmą się uprawnione do wykonywania tego zawodu osoby, figurujące w Centralnym Rejestrze Rzeczoznawców Majątkowych. Należy podkreślić, że dostępne w sieci kalkulatory wycen nieruchomości dają tylko szacunkowy pogląd sytuacji i nigdy nie zastąpią wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych ekspertów. Nie są też wiarygodnym źródłem informacji, jeśli potrzebujemy udokumentowania wyceny, nie mają wartości dowodowej. 

Wycena nieruchomości komercyjnych sporządzana jest np. w celu ustalenia wysokości odszkodowania, w przypadku starania się o kredyt hipoteczny, na potrzeby spraw sądowych czy w celach podatkowych. Jej rzetelne przeprowadzenie wymaga znajomości prawa, gospodarki przestrzennej, ekonomii, budownictwa i trendów rynkowych. Może zajmować od kilku dni do tygodni, zależnie od skomplikowania sprawy. Należy podkreślić, że osoby wykonujące zawód rzeczoznawcy obowiązuje tajemnica zawodowa, bezstronność i obiektywizm. 

Choć ogólne trendy na rynku nieruchomości komercyjnych mogą być spójne, tak w szczegółach różnią się zależnie od lokalizacji. Wybierając naszych rzeczoznawców możesz liczyć na ekspertów z konkretnych regionów Polski. W 6 polskich oddziałach znajdziesz specjalistów-rzeczoznawców, którzy na bieżąco śledzą lokalne trendy, gwarantując tym samym rzetelne informacje naszym klientom. 
Rzeczoznawcy mają do dyspozycji 4 metody wyceny nieruchomości: dochodową, porównawczą, kosztową i mieszaną. Do najczęściej stosowanych w przypadku wyceny nieruchomości komercyjnych zalicza się metodę dochodową i porównawczą. Metoda dochodowa służy ocenie potencjalnych dochodów, które przyniesie wynajem lub sprzedaż konkretnej nieruchomości, natomiast metoda porównawcza skupia się na cechach, np. lokalizacji inwestycji.

Wybierając naszych rzeczoznawców masz gwarancję, że trafisz na osoby, które nie tylko posiadają wykształcenie kierunkowe, ale również na bieżąco poszerzają swoją wiedzę poprzez kursy i posiadają szereg certyfikatów. Zlecając wycenę nieruchomości komercyjnej naszym ekspertom otrzymasz szczegółową ofertę uwzględniającą wszystkie koszty, a w rezultacie rzetelnie sporządzony operat szacunkowy. 
Deutschland Weltweit Search Menu