Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Inwestowanie w Polsce

PrintMailRate-it

Usługi Rödl & Partner skierowane są do przedsiębiorców i międzynarodowych inwestorów, którzy planują rozpocząć działalność na terenie Polski lub już prowadzą taką działalność i chcą rozszerzyć inwestycję. Skorzystanie z profesjonalnego doradztwa daje Państwu pewność sprawnego poruszania się wśród przepisów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce, aktualną wiedzę na tematy związane z podatkami i możliwym dofinansowaniem działalności oraz pełną obsługę w oparciu o dokumenty w języku polskim, niemieckim i angielskim wraz z możliwością bieżących tłumaczeń zgodnie z Państwa potrzebami.


Zagraniczni przedsiębiorcy, którzy decydują się na rozpoczęcie działalności w Polsce mogą liczyć na różnego typu zachęty inwestycyjne – dotyczy to zarówno zwolnień podatkowych, preferencyjnych stawek, jak i możliwości ubiegania się o dotacje.

 

 

Zachęty inwestycyjne w Polsce to m.in.:

 
1. fundusze strukturalne i krajowe programy oferujące w Polsce bezzwrotne dotacje na:

 

2. parki technologiczne z infrastrukturą dla przedsiębiorstw B+R,
3. zwolnienia z podatku dochodowego dla działalności gospodarczej w specjalnej strefie ekonomicznej (SSE),
4. ulgi podatkowe dla centrów B+R,
5. ulgi podatkowe na wdrożenie nowych technologii.


Rödl & Partner doradza przedsiębiorcom i inwestorom zagranicznym w Polsce od ponad 25 lat. Do każdego projektu tworzony jest dedykowany interdyscyplinarny zespół specjalistów, którzy pracują na rzecz klienta. Równocześnie klient ma do dyspozycji jedną osobę kontaktową, indywidualnego opiekuna, który jest obecny na wszystkich etapach planowania i realizacji inwestycji, co usprawnia współpracę i komunikację.

 

Wsparcie specjalistów Rödl & Partner pozwala sprawnie poruszać się wśród przepisów określających prawa, obowiązki i możliwości inwestorów zagranicznych w Polsce.
 

Oferta doradztwa obejmująca inwestowanie w Polsce to m.in.:

 

DORADZTWO PODATKOWE

 • prace związane z deklaracjami (sporządzanie deklaracji podatkowych i niezbędnych informacji dla organów skarbowych),
 • strukturalne doradztwo podatkowe (np. ceny transferowe, podatkowa grupa kapitałowa, forma prawna, optymalizacja ubezpieczeń społecznych).

 

KSIĘGOWOŚĆ / SPRAWOZDAWCZOŚĆ

 • sporządzanie miesięcznych sprawozdań finansowych i rozliczeń wynagrodzeń,
 • zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych,
 • sporządzanie deklaracji w zakresie podatku VAT i podatku dochodowego od
  osób fizycznych,
 • sporządzanie pakietów dla niemieckiej spółki macierzystej.

 

Inne usługi:

 • reprezentowanie spółki przed urzędem skarbowym/sądem,
 • analiza lokalnych możliwości wsparcia w tym z Funduszy Europejskich i zachęt inwestycyjnych, związanych między innymi ze specjalnymi strefami ekonomicznymi,
 • przekształcanie sprawozdań finansowych sporządzanych wg polskich przepisów o rachunkowości w sprawozdania sporządzane wg MSSF lub niemieckich standardów rachunkowości,
 • doradztwo transakcyjne,
 • fuzje i przejęcia,
 • zakładanie spółek.

Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

+ 48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

Deutschland Weltweit Search Menu